Turkish Celeriac stew / Turkiškas salierų troškinys

Zeytinyağlı yemekleri are the dishes that are cooked with a generous amount of oil and water. It is usually served as meze or an appetizer. It can also be served with rice or bulgur pilaf to make it a full meal. I like this dish as the peas, celeriac and potatoes just compliment each other and makes it a great addition to your weekly meals. 

Turkish celeriac stew

( serves 4)

What you need:


1 onion
3 medium carrots
1 large potato
2 medium size celeriac roots
200g frozen peas
1 bay leaf
a few fresh dill branches
50 ml olive oil
1 - 1 1/2 l water
salt and black pepper
1/2 tsp thyme

What you have to do:


Peel and finely chop onion. Peel and slice carrots, cube the potato and celeriac.
In a pot preheat the oil and add the onion. Cook until they start to get soft. Then add carrots, potatoes and celeriac together with bay leaf, salt and pepper, thyme. Pour the water over and cook for 15 more minutes. Then add peas. If your frozen peas are pre-boiled, just bring the pot to boil and then cook for about 2 minutes. If the peas were not cooked, then cook for longer.  
At the end add dill and remove from the heat.
Serve and enjoy!


Zeytinyağlı yemekleri arba patiekalai su alyvuogių aliejumi yra atskira patieklų rūšis, kurie gali būti pateikiami kaip užkandžiai, tačiau gali būti ir pagrindinis patiekalas ypač, jei yra pateikiamas su plovu. Šis patiekalas puikus tuo, kad čia nejaučiamas saliero savotiškas aštrumas, o vietoj to žirneliai ir morkos jį tiesiog papildo. Aš gaminau patiekalą kaip troškinį, tačiau ne vienoje vietoje esu mačius išskobtus salierus ir juos ištroškinus jie buvo pateikti į vidų sudedant likusias daržoves, tiesiog atrodo lyg įdaryti salierai.

Salierų troškinys


(3-4 asmenims)

Reikia:


1 svogūnas
3 vidutinio dydžio morkos
1 didelė bulve
2 vidutinio dydžio saliero šaknys
200g šaldytų žirnelių 
1 lauro lapas
kelių šviežaus krapo šakelių
50 ml alyvuogių aliejaus
1 - 1 1/2 l vandens
druskos ir pipirų
1/2 arb.š. čiobrelio

Gaminam:


Nulupkite svogūną, morkas, salierą ir bulves. Susmulkinkite svogūnus mažais gabalėliais, morkas supjaustykite riekelėmis, salierus ir bulvę supjaustykite vienodo dydžio gabalėliais. 
Įkaitinkite puodą su aliejumi ir sudėkite svogūnus, kepinkite juos kelias minutes, kol pasidarys minkšti, tada sudėkite morkas, salierus ir bulves. Įmeskite lauro lapą, pagardinkite druska, pipirais, čiobreliu ir užpilkite vandeniu. Vanduo turi truputį apsemti daržoves. Virkite daržoves apie 15 minučių kol išvirs, tada suberkite šaldytus žirnelius. Turkijoj parduodami šaldyti žirneliai jau būna apvirti, tai paprastai ilgai jų virti jau nereikia, todėl sudėjus į troškinį, aš palaukiu kol vėl troškinys užvirs ir paverdu tik 2-3 minutes. Jei jūsų žirneliai nera apvirti, tai virkite ilgiau. Tiesiog nepervirkite, kadangi tada jie praras žalią spalvą.
Išjunkite ugnį. Pagardinkite troškinį keliom krapų šakelėmis. Pateikite. Skanaus!
Comments

Popular Posts