Cakes with onions and anchovies / Pyragėliai su svogūnais ir ančiuviais


Little savory cakes have this attractive factor and it is always comforting to have one, or maybe two. They don't make you too full but it is kind of wrong to reach for another one. That is why it moderates your snacking. And small cakes always look better. This recipe is inspired by French pissaladiere which is a kind of Italian pizza. Just this cake doesn't have any cheese. 

Cakes with onions and anchovies


( makes 10 mini cakes or 1 large cake)

What you need:


5 g dry yeast
75 ml warm water
a pinch of sugar
150g flour
1/2 tsp salt
1/2 tsp finely chopped rosemary ( you can also use dried)
1 tbsp olive oil, plus some for brushing the tray

topping:
3 onions
100g anchiovies in olive oil ( I used smoked anchiovies in olive oil)
1 tbsp olive oil
10 black olives
salt and black pepper

What you have to do:


In a bowl mix yeast, water, sugar and salt. Leave it to activate for 10 min. In a bowl combine flour, finely chopped rosemary, oil, pour in yeast mixture. Mix it well and then transfer onto a flat surface, then knead for about 5 minutes until smooth dough forms. Put the dough into an oiled bowl and cover with some cling film. Leave it to prove for 1 hour.
Peel and slice onions. Put them into a pan with some olive oil, salt and black pepper. Slowly fry them for 20 minutes until they start changing colour. If you like them more caramelized continue cooking for 40 minutes. Cool the onions. Remove the stones from olives and chop them a bit if they are large. Drain anchovies from olive oil.
Roll out the dough into a large rectangle and cut into squares or any other form you want. Put the dough into an oiled metal tray and form the sides. Add some fried onions, olives and top with one anchovy. 
Preheat the oven up to 200C and bake the cakes for 20 minutes until the crust is golden brown. 
Serve warm or cold. Enjoy!

Maži pyragėliai ne tik atrodo skaniau, bet juos ir smagiau valgyti. Tai pirkimo manijos pagauta prieš kelis mėnesius nusipirkau kepimo skardą, kuri skirta kepti stačiakampius pyragėlius ar keksiukus, taip ir nesugalvojau, ką juose išsikepti. Bet nejau leisi tokiam daiktui nuobodžiauti?! Teko visgi sugalvoti, ką į juos įdėti. Šie pyragėliai lyg maži picos su svogūnais giminaičiai, tik čia nėra sūrio, vietoj jo rūkyti ančiuviai bei alyvuogės, na lyg pagal kokią nors Prancūzišką tradiciją, tik su turkiškais produktais. Ančiuvių čia dėti nebūtina, nes jų visai nepasigesite, bet jei jau juos mėgstate, tai kodėl nepaivairinus savo užkandžių.

Pyragėliai su svogūnais ir ančiuviais


10 pyragėlių

(įkvėpė My little Paris Kitchen knygoje esantis receptas, p.105)

Reikia:


5 g sausų mielių
75 ml šilto vandens
žiupsnelio cukraus
150g miltų
1/2 arb.š. druskos
1/2 arb.š. smulkinto rozmarino
1 valg.š. alyvuogių aliejaus, dar šiek tiek formelėms patepti

įdaras:
3 svogūnai
100g ančiuvių ( naudojau rukytus ančiuvius alyvuogių aliejuje)
1 valg.š. aliejaus
10 juodųjų alyvuogių
druskos ir juodųjų alyvuogių

Gaminam:


Pasigaminkite pagrindą. Mieles ištirpinkite vandenyje kartu su cukrumi ir druska. Palikite aktyvuotis 10 minučių. Dideliame dubenyje sumaišykite miltus, smulkintą ( galite naudoti džiovintą) rozmariną, aliejų ir supilkite mielių mišinį. Išmaišykite ir perkelkite tešlą ant plokščio paviršiaus. Minkykite apie 5 minutes. Tada sudėkite į aliejumi išteptą indą ir uždenkite maistine plėvele. Leiskite pakilti apie 1 val.
Svogūnus nulupkite ir supjaustykite pusžiedžiais. Dėkite juos į keptuvę, apšlakstykite aliejumi, pagardinkite druska ir juodaisiais pipirais. Ant nedidelės ugnies kepinkite juos apie 20 minučių. Nepamirškite kas kartą juos pamaišyti. Jei norite juos visiškai karamelizuoti, tai teks kepinti apie 40 minučių. Man patinka, kai dar galima juos pakramtyti, tai kepinu trumpiau. Atvėsinkite apie 10 min. Iš alyvuogių išimkite kauliukus ir šiek tiek jas pasmulkinkite, jei jos labai didelės. Iš ančiuvių pakuotės išpilkite aliejų. 
Iškočiokite mielinę tešlą ir supjaustykite į norimo dydžio ar formos gabalėlius. Kėpimo formą ištepkite aliejumi ir sudėkite tešlos gabalėlius. Suformuokite kraštus. Į vidurį dėkite šiek tiek kepintų svogūnų, uždėkite kelis gabalėlius alyvuogių, bei vieną ančiuvį ant viršaus.
Įkaitinkite orkaitę iki 200C ir kepkite pyragėlius apie 15-20 minučių, kol pagrindas taps gelsvai rudas ir iškepęs. Pateikite pyragėlius šiltus ar šaltus. Skanaus!Comments

Popular Posts