Chicken kebabs / Vištienos kebabai / Tavuk şiş

I prepared this recipe a few weeks ago for one Lithuanian magazine where I spoke about Turkish cuisine. Together with chicken kababs I offered homemade lavash, rice pilav and a cookie cake with muhalebi milk pudding

Turkish Chicken kebab - tavuk sis


( serves 4)

What you need:

500g boneless chicken thigh meat
1 tbsp red pepper paste
1  tbsp tomato paste
4 tbsp olive oil
1 lemon juice
1 tsp dried thyme
1/ 2 tsp dried mint
1tsp red pepper flakes ( adjust the spiciness to your liking)
½ tsp black pepper
salt to taste

What you have to do:


In a bowl mix red pepper paste, tomato paste, olive oil, lemon juice, thyme, mint, red pepper flakes, salt and black pepper. 
Cut chicken thighs into small chunks. Add the meat to the bowl with marinate. Mix it well to coat. Marinate the meat for at least 30 minutes in a fridge. 
Preheat a pan or a grill. Put meat on skewers and grill them on both sides until done, for about 15 minutes. 
Serve chicken hot with some grilled vegetables, rice pilav and lavash. Enjoy!


Prieš kelias savaites  Šeimininkės žurnale buvo galima rasti interviu su manimi apie Turkišką virtuvę, kartu pateikiau 4 turkiškus receptus, kuriuos gali pasigamint kiekvienas gyvenantis bet kur. Žurnalo skaitytojams pasiūliau naminio lavašo receptą, turkiško ryžių plovo, vištienos shish kebabo ir lengvai pagaminamo pyragėlio su muhalebi pieno pudingu receptus. O šiandien savo tinklaraštyje rašau apie vištienos kebabus, nes greičiausiai jau pardavime to Seimininkės numerio nėra, o nesinori prarasti tikrai skanaus vištienos marinato recepto. Taip gaminau vištieną jau trys kartus, todėl šis receptas tikrai tiks visiems turkiškos virtuvės mėgėjams.
Kebabais Turkijoje vadinami bet kokie  nedideli mėsos gabaliukai, kurie yra kepami ant griliaus ar vadinamo doner – vertikalaus griliaus ar netgi orkaitėje. Šis marinatas puikiai tinka vištienai. Nedidelius vištienos gabalėlius galite marinuoti ir po 30 minučių jau kepti, jei taip marinuosite vištienos sparnelius, tai patarčiau tai daryti ilgiau mažiausiai 1 valandą.

Vištienos kebabai - tavuk sis 


4 asmenims

Reikia:


500g vištienos šlaunelių mėsos be kaulo
1 valg.š. paprikų pastos
1  arb.š. pomidorų pastos
4 valg.š. alyvuogių aliejaus
1 citrinos sultys
1 arb.š. džiovinto čiobrelio
1/ 2 arb.š. džiovintų mėtų
1 arb.š. smulkintų džiovintų paprikų ( galite naudoti čili paprikas, jei norite aštraus patiekalo)
½ arb.š. juodųjų pipirų
Druskos pagal skonį

Gaminam:

Dubenyje sumaišykite aliejų, paprikų ir pomidorų pastas, citrinos sultis, džiovintas paprikas, mėtas ir čiobrelį, pagardinkite druska ir juodaisiais pipirais.
Vištieną supjaustykite nedideliais gabalėliais. Sudėkite į indą su marinatu. Gerai išmaišykite ir palikite marinuotis mažiausiai 30 minučių šaldytuve.
Įkaitinkite grilių ar keptuvę. Vištieną suverkite ant metalinių iešmeliu. Kepkite ant vidutinės ugnies apie 15 minučių. Kelis kartus iešmelius apverskite.
Pateikite vištienos iešmelius su kepintomis daržovėmis, salotomis, lavašu ir ryžių plovu. Skanaus!Comments

Popular Posts