Pancakes with blueberry yogurt / Blynai su mėlynių jogurtu


Tomorrow it's pancake day so I just had to make some simple ones. This morning I served them with yogurt mixed with some frozen blueberries, honey and lemon juice. As I made them quite tiny, I am planning to serve them later as appetizers with whipped feta cheese and beetroot relish or cream cheese with dill and roasted zucchini. Happy Days!

Pancakes with blueberry yogurt


( serves 3-4)

What you need:


500ml flour
400 ml milk
1 egg
50 g butter, melted
1/2 tsp salt
1 tbsp sugar
1 tsp baking powder

What you have to do:


In a bowl mix flour, sugar, salt, baking powder, then add an egg and milk. Whisk until smooth batter, then add melted butter. Mix to combine. Leave the batter for 30 min.
Preheat your non-stick pan and use a tablespoon to make pancakes. Bake for 1-2 min on one side until you see bubbles forming, turn it upside down. Bake until the other side is golden brown.  
Serve pancakes with blueberry yogurt. Take some natural yogurt and mix with frozen blueberries, add some honey to taste, a little lemon juice. You can also flavor it with some chopped fresh mint. Enjoy!

Vargiai ar kas gali būti paprasčiau už blynus, na gal sumuštinis su sūriu ar dešra. Bet blynai visada maloniai nuteikia ir nukelia atgal į vaikystę, nes vargiai ar kuris esame užaugę be blynų. Prasidėjus pavasariui ir artėjančios Užgavėnės tiesiog šaukia "Norim blynų". Rytoj aš tikrai kepsniu blynus, kepsiu lietinius blynus, kuriuos įdarysiu kepta vištiena su morkomis ir svogūnais, kitus įdarysiu troškintais kopūstais ir morkomis, o trečius įdarysiu špinatais ir fermentiniu sūriu. Taip norėčiau pagaminti bulvių blynus su varškės padažu ar įdarytus mėsa. Kadangi greičiausiai atvažiuos draugė, tai dar kepsiu šituos mažus blynelius ir juos pateiksiu kaip užkandėles su plaktu fetos sūrio kremu bei burokėlių pagardu, ant kitų greičiausiai dėsiu kreminę varškę su krapais ir kepintais cukinijų griežinėliais. Atrodo daug, bet gaminsiu tikrai visko po mažai, tiesiog tiek kiek reikia ir ne daugiau. O ir beveik visus įdarus pasiruošiu šiandien, tai rytoj teliks iškepti blynus. Viskas. Toks planas, žiūrėsim ar pavyks. O šį rytą šiuos blynelius valgėme su jogurtu pagardintu citrinos sultimis, medumi ir mėlynėmis iš šaldiklio. Kitaip tariant jau laikas užbaigti likusias šaldytas uogas.

Blynai su mėlynių jogurtu


( 3-4 asmenims)

Reikia:

500 ml miltų ( ne gramų!)
400 ml pieno
1 kiaušinis
50 g sviesto
1/2 arb.š. druskos
1 valg.š. cukraus
1 arb.š. kepimo miltelių

Gaminam:


Miltus suberkite į dubenį kartu su cukrumi, druska, kepimo milteliais, sudėkite kiaušinį, ir supilkite pieną. Gerai išplakite iki vientisos masės.. Supilkite ištirpintą sviestą ir išmaišykite. Leiskite tešlai pastovėti bent jau 30 min.
Įkaitinkite keptuvę, bet nepilkite aliejaus ar sviesto. Dėkite šaukštą tešlos ir kepkite apie 1-2 min, kai viršuje pradės matytis burbuliukai, o apačia bus gražiai apkeptusi, apverskite jį. Galite kepti kelis blynus iš karto vienoje keptuvėje.
Pateikite blynus su jogurtu. Naturalų jogurtą sumaišykite su šaldytomis mėlynėmis ( nemanau, kad dabar turite jų šviežių, beja tiks ir kitos smulkios uogos), pagardinkite medumi pagal skonį ir įlašinkite truputį citrinos sulčių. Čia dar labai tiks susmulkintas vienas kitas šviežios mėtos lapelis. Skanaus!

Comments

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts