Turkish style Chicken Stew / Vištienos troškinys turkiškai


Tai nėra autentiškas turkiškas receptas, greičiau jau improvizacija turkiška tema ir sezoniniais ingridientais. Juk dar tik pavasaris įsibėgėja, tai pomidorai tokie šiaip sau, bet parduotuvėse juk yra ir džiovintų pomidorų, tai kodėl jų nepanaudojus. Tiesa turkai patys daugiau džiovintų pomidorų eksportuoja į kitas šalis, nei patys jų suvalgo, nes taip jau yra, kad jie pripratę juos valgyti šviežius, arba šaldytus, bet kuriuo atveju visada yra pomidorų pasta. O šiame recepte tradiciškos pastos nėra, yra špinatai, žalumynai ir vištiena, kitaip sakant, puiki greita vakarienė.

Vištienos troškinys turkiškai

(3-4 asmenims)

Reikia:


10 džiovintų pomidorų (paprastai tai būna puselės)
2 vištienos krūtinėlės puselių
1 svogūnas
1 žalioji paprika
1/2 arb.š. džiovinto čiobrelio
1/2 arb.š juodųjų pipirų
1/2 arb.š. druskos
apie 100g šviežių špinatų
nedidelė saujelė svogūnų laiškų
nedidelė saujelė petražolių
1 citrinos
2-3 valg.š. alyvuogių aliejaus

Gaminam:

Džiovintus pomidorus sudėkite į dubenį ir užpilkite verdančiu vandeniu. Leiskite pastovėti apie 10 min.
Vištieną supjaustykite gabalėliais. Nulupkite ir supjaustykite svogūną. Susmulkinkite papriką.
Puode įkaitinkite aliejų ir sudėkite svogūnus su vištiena. Pakepinkite apie 5 minutes, tada sudėkite paprikas ir dar pakepinkite apie 3 minutes. Sudėkite smulkintus išmirkytus raudonuosius pomidorus, čiobrelį, druską, juoduosius pipirus. Užpilkite vandeniu, kad šiek tiek apsemtų vištieną. Troškinkite apie 10 minučių. 
Pabaigoje sudėkite smulkintus špinatus, dalį smulkintų svogūno laiškų ir petražolių. Pagardinkite citrinos sultimis. Pamaišykite ir uždenkite puodą. Po 1 minutės nuimkite nuo ugnies. Pateikiant apiberkite šviežiais svogūnų laiškais ir petražolėmis. Skanaus!

When tomatoes are not in season, I decided to use dried ones. Surprisingly, Turkish export much more of dried tomatoes than consume.But still you can buy great ones in every supermarket. I enjoy adding them to bean salads or soups, this time it is turn for a stew with some chicken.

Turkish style chicken stew


( serves 3-4)

What you need:


10 dried tomatoes ( usually sold in halves)
2 chicken breast halves
1 onion
1 green pepper
2 tbsp olive oil
1/2 tsp dried thyme
1/2 tsp black pepper
1/2 tsp salt
about 100g fresh spinach
a small handful of spring onions
a small handful of parsley
1 lemon

What you have to do:


Put tomatoes in a bowl and pour over with boiling water. Leave them to soak for 10 minutes. Then drain and chop in stripes.
Peel and chop onion. Cut chicken in cubes. Slice green pepper.
In a pot heat some olive oil and add onions and chicken. Fry for 5 minutes. Then add green peppers, stir and cook for about 3 minutes. Add tomatoes, thyme, salt and black pepper. Pour water to cover the chicken. Stir and cook for about 10 minutes. Then add spinach, lemon juice, half of chopped spring onions and parsley. Stir a bit, cover with a lid and cook for 1 more minute. 
Serve with some more spring onions and parlsey on the top. Enjoy!


Comments

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts