Carrot and orange salad / Morkų ir apelsinų salotos


I made this salad for a Lithuanian blogger's magazine CLOUDS back in winter, now as the spring is in full bloom here in Istanbul and my fridge loaded with spring vegetables and greens, I just have to share this recipe before posting spring recipes from my kitchen. I remember a few years ago we were in Iskenderun and it was the time for April organges as they call them. It was really impressive to see oranges bloom and give fruit at the same time. A great salad to enjoy oranges and carrots all year round.

Carrot and orange salad


(serves 4)

What you need:

2 large oranges
5 large carrots
3 garlic cloves
1 small onion
1 tbsp sesame seeds
1tbsp sunflower seeds

dressing:
2 tbsp orange juice
1 tbsp lemon juice
1tbsp honey
1 tsp salt
1/2 tsp black pepper
3 tbsp sunflower seed oil

a handfull of parlsey or corriander

What you have to do:

Use a sharp knife to remove the peel of the orange and then segment it above a bowl so you wouldn't lose the juice. Peel and grate the carrots or use a special grater that grates them into matchsticks. Peel and finely chop onion and garlic cloves.
Preheat a dry pan and toast sesame and sunflower seeds for about 3 mintes until start to get golden brown colour.
In a bowl mix orange, lemon juice, honey, salt, black pepper and sunflower seed oil.
In a large bowl combine carrots, onion, garlic, chopped parsley and drizzle with the dressing. Leave it to marinate for a few minutes. Right before serving add orange segments and sprinkle with toasted seeds. Add some more parsley on the top. 
This salad is great with Asian dishes. Enjoy!
Šias salotas gamianu specialiai DEBESŲ žiemos numeriui, bet va jau ir pavasaris įpūsėjo, o dar jo neapšašiau. Šiandien jau prisipirkau šviežių fava pupelių ir žirnelių, nes jau norisi kažko labai žalio, tačiau šių salotų palikti negaliu, nes jos tikrai labai gardžios. Beto, būtent dabar Turkijoje prasideda balandžio apelsinų sezonas (nisan portakal). Kai prieš kokius 2 metus buvome balandžio pradžioje Iskenderūne, tai būtent tada buvo prasidėjęs ne tik pavasarinių apelsinų sezonas, bet ir tų pačių medžių žydėjimas. Išties buvo neįprasta matyti tuo pat metu žydinčius ir vaisius duodančis medžių plantacijas. Tai šiandien salotos, kur nors ir karaliauja morkos, bet apelsinas puikiausiai jas pagardina.

Morkų ir apelsinų salotos

( receptas specialiai sukurtas DEBESYS žurnalui)

4 asmenims

Reikia:

2 dideli apelsinai
5 didelės morkos
3 česnakų skiltelės
1 mažas svogūnas
1 valg. š. sezamų sėklų
1valg. š. saulėgrąžų sėklų

padažui:
2 valg. š. apelsinų sulčių
1 valg. š. citrinų sulčių
1 valg. š. medaus
1 arb. š. druskos
1/2 arb. š. juodųjų pipirų
3 valg. š. saulėgrąžų aliejaus
saujelė petražolių ar šviežių kalendrų


Gaminam:

Apelsinus nulupkite ir aštriu peiliu virš dubens padalinkite minkštimą į skilteles. Morkas sutarkuokite ar supjaustykite šiaudeliais. Geriausia naudoti specialią pjaustyklę, kuri pjausto šiaudeliais − morkos ilgiau išliks traškios. Česnakus ir svogūną smulkiai supjaustykite.
Sezamų sėklas ir saulėgrąžas suberkite į sausą keptuvę ir pakepinkite apie 3 minutes, kol pradės skrusti ir taps šviesiai gelsvos.
Dubenyje sumaišykite apelsinų ir citrinų sultis, medų, druską, pipirus, aliejų.
Morkas, svogūną ir česnakus sudėkite į didelį dubenį ir užpilkite padažu. Gerai išmaišykite ir leiskite salotoms pastovėti apie 5 minutes.
Prieš patiekdami, įmaišykite apelsinų skilteles, smulkintas petražoles ar kalendras ir apiberkite skrudintomis sezamų ir saulėgrąžų sėklomis.
Šios salotos ypač tiks prie azijietiškos virtuvės patiekalų.

Comments

Popular Posts