Easter 2014/ Velykos 2014

Happy Easter everyone! I hope you had a great time with your loved ones! This Easter was very special for me as my mum is visiting us here in Istanbul. Even though I worked on Sunday and couldn't celebrate Easter then, I made a full table on Monday with two more Lithuanians. I believe there have never been that many Lithuanians in my home. We had brunch and lunch at the same time and after a lemon tart and kahke cookies for dessert, there was no place for dinner as well. I served roasted chicken with roasted carrots, onions and peas that made such a vibrant colorful dish. I also served spinach and farmer's cheese pie together with grilled zucchini, mint and nut salad, also purslane, cucumber, and radish salad with garlic yogurt. The third salad was a simple mung bean salad with pickles, tomatoes and spring onions. I promise to share the salad recipes in the next few days and they are really worth attention! And today, it's time for chicken!

Oven Roasted chicken with carraway seeds and rosemary

 serves 6

What you need:

1 chicken ( about 1 1/2 kg)
500ml milk
1 tsp red pepper powder
2 garlic cloves
1 tsp salt
1 tsp black pepper
1 tsp caraway seeds
about 2 tbsp olive oil
4 carrots
2 large onions
300g frozen peas
1 branch of rosemary

What you have to do:


Clean the chicken. Put it into a pot or a large bowl and cover it with milk. Add some salt, garlic cloves and red pepper powder. Leave it to marinate for 5-6 hours or overnight.

Preheat the oven up to 200C. 
In a bowl mix a good pinch of salt, black pepper, caraway seeds, rosemary leaves. Take out the chicken out of milk, dry it with a paper kitchen towel. Rub it with the spice mix. Put the chicken onto the oven proof dish or a baking tray. Peel the carrots and cut it into sticks. Peel and slice the onions. Arrange the vegetables around chicken. Season the vegetables. Drizzle the vegetables and chicken with some olive oil. Bake in the oven for 1 1/2 hours. Drizzle the chicken with the juices every 20 minutes. Leave the chicken to rest for at least 15 minutes before carving. 
If your frozen peas aren't pre-cooked, then boil them in a boiling water with a pinch of salt until they are soft. 
Put the chicken on a serving platter. Arrange the carrots, onions and peas around the chicken. Garnish with some fresh parsley leaves. 


Su šv. Velykom! Tiesa taip greitai prabėgusiom! Šiais metais Velykos man yra ypatingos, nes pas mus Stambule svečiuojasi mano mama. Taigi šeštadienio vakarą susėdome kaip senais laikais ir į svogūnų lukštus suvyniojome kiaušinius, kurios tuoj išvirėme. Gaila, kad sekmadienį teko visą dieną dirbti, tai tada tų Vėlykų taip ir nepasijautė, nors vistiek ryte dar spėjome margučius sudaužyti. Tačiau pirmadienį pasikviečiau dvi lietuves gyvenančias Stambule ir visos kartu šventėm Velykas. Greičiausiai dar niekada mano namuose tiek lietuvių nebuvo, bet tai išties yra labai smagu. Na gal ir netobulai pavyko viskas, na šimtą kartų kepta boba ėmė ir blogai iškepė, tiksliau vidus neiškepė, bet čia jau kaltas blogai pasirinktas indas, na bent jau pasimokiau. 
O visa kita matote nuotraukose. Kepiau vištą su kmynais ir rozmarinu, bei pateikiau su orkaitėje keptomis morkomis bei svogūnais, kuriuos puikiai papildė žirneliai. Šalia pateikiau špintatų ir filo tešlos pyragą bei tris salotas. Pirmosios mano mėgstamiausios ant griliaus keptų cukinijų salotos su migdolais, kedrinėmis pinijomis bei mėtomis. Antros, sultenės salotos su agurkais, žalumynais, ridikėliais bei česnaku pagardintu jogurtu. Trečios salotos buvo paprastos mung pupelių salotos su marinuotu agurku, svogūnų laiškais ir pomidorais. Beja, dar buvo iš lietuviškų krienų, silkės ir kumpio. O viską maloniai užgėrėme braškių gėrimu su mėtomis.
Taigi Velykų stalas iš ties buvo vėlyvi pusryčiai ir pietūs vienu metu, o desertui pateiktas citrininis tartas bei kahke ( Hatay regijone populiarūs šventiniai sausainiai su graikinių riešutų ir datulių įdaru) sausainiais tapo ir vakariene, o ir dar daug liko!
Pažad artimiausiomis dienomis pasidalinti salotų pilnais receptais, o dabar puikioji višta.

Kepta višta su kmynais ir rozmarinu


( 6 asmenims)

Reikia:

1 vištos ( apie1 1/2 kg)
500ml pieno
1 arb.š. raudonosios paprikos miltelių
2 česnako skiltelės
1-2 arb.š. druskos
1 arb. š. juodųjų pipirų
1 arb.š. kmynų
apie 2 valg..š. alyvuogių aliejaus
4 didelės morkos
2 dideli svogūnai
1 rozmarino šakelė
300g apvirtų šaldytų žirnelių


Gaminam:


Vištą gerai išvalykite ir dėkite ją į puodą ar į didelį dubenį. Užpilkite pienu, kuris neturi pilnai uždengti visos vištos, svarbiausia, kad būtų uždengta vištos krūtinelės dalis. Įberkite paprikos milelių, druskos ir sudėkite sutraiškytas česnakų skilteles. Palikite marinuotis per naktį arba bent jau 5-6 valandas. 

Įkaitinkite orkaitę iki 200C. 
Išimkite vištą iš marinato ir nusausinkite popieriniu virtuviniu rankšluosčiu. Dubenyje sumaišykite druskos nedidelį žiubsnelį, juoduosius pipirus, kmynus ir rozmarino lapelius. Šiuo mišiniu ištrinkite vištą. Dekite ją ant didelio kepimui skirto indo ar kepimo skardos. 
Nulupkite morkas ir supjaustykite į 4-6 dalis, svogūną taip pat nulupkite ir supjaustykite pusžiedžiais. Sudėkite daržoves aplink vištą. Apšlakstykite alyvuogiu aliejumi. Dėkite kepti į orkaitę apie 1 1/2 val. arba kol višta iš keps. Kas 20 minučių apšlakstykite vištą susidariusiomis sultimis, taip odelė gražiau apskrus ir kepta višta gražiau atrodys. 
Žirnelius atitirpykite. Geriausia rinktis jau prieš užšaldymą apvirtus žirnelius, nes juos tada tereikia tik atšildyti, o jei jie yra žali tai apvirkite juos kelias minutes sūdytame vandenyje. 
Pateikite vištą didelėje lėkštėje. Aplinkui apdėkite kepintas morkas, svogūnus sumaišytus su žirneliais. Papildomai jų gardinti nereikia, nes užteks skonio ir nuo vištos bei  kitų daržovių. Papuoškite keliomis petražolių šakelėmis. Skanaus!


Comments

Popular Posts