Parsley and Barley salad/ Petražolių ir perlinių kruopų salotos

What amazes me most about Middle Eastern cuisine is the use of fresh herbs. They are not just for decorating or adding a fresh touch but an important ingredient that proudly shows off in the dish. This salad I saw in Ottolenghi book Jerusalem that I was lent by a friend and now I know that it was a good idea to add it to my amazon book wishlist. It's a wonderful book for Middle Eastern or Jewish food lovers with all the spices and different flavors. I literally want to make most of the dishes. If only I  had time! 
I made some changes in the recipe as noted below. 

Parsley and Barley salad


( adapted from a recipe in Jerusalem)

What you need:


40g pearl barley
150g feta ( I used only about 100g)
5 1/2 tbsp olive oil
1 tsp za'atar ( also known as zahter)
1/2 tsp coriander seeds, lightly toasted and crushed
1/4 tsp ground cumin
80 g parsley
4 spring onions 
2 garlic cloves
40g almonds (original recipe calls for cashew nuts)
1 green pepper
1/2 tsp allspice
2 tsp lemon juice
salt and black pepper

What you have to do:


Put barley in a pot and cover with water. Cook for 35-40 minutes until they are cooked but still chewy and hold the shape. Cool completely.
In a bowl mix 1 tbsp olive oil with za'atar, crushed coriander seeds, cumin. Add feta cheese and mix. Set it aside to marinate.
Finely chop parsley, spring onions, green pepper, crush the garlic. Lightly toast almonds and chop them a bit. In a bowl combine parsley, spring onions, green pepper, garlic, almonds, pearl barley. Add all spice, black pepper and salt. Drizzle with lemon juice and olive oil. Add feta cheese. Mix it and serve. 

Original recipe recommends adding marinated cheese only before serving by simply topping it the salad. I mixed it all up as I served the salad a few hours later. I believe it helped the flavors to mix up a bit and it is a really delicious salad. Enjoy!
Mano mamai viešint pas mus Stambule mes ne kartą šnekėjome ir lyginome turkų ir lietuvių pomėgį petražolėms. Kai mano anyta sekmadieniais parsinešusi didžiausią pluoštą ar net du petražolių, mėtų, svogūno laiškų, plonyčių paprikų, jas kruopščiai nuplauna, o tada viską tiesiog ant didelės lėkštės sukrauna ir deda ant pusryčių stalo. Tada kas kiek nori tiek ima ar vynioja į lavašą, ar deda kelias šakeles į šviežios duonos sumuštinį ar tiesiog taip ima rankomis ir valgo. Mano mama vis tuo stebisi, nes juk ant lietuviško stalo taip sudėjus krūvą petražolių, visi tiesiog nusistebėtų, ką čia sugalvojo ir tiek. Netgi,  kai pas mamą darže skinu jos žoleles, kaimynas vis pasijuokia, kad ką aš su tom žolėm vis darau.
Bet šios salotos manau patiktų ir lietuviams, ypač šiuo metu, kai pavasaris ir vis norisi gaivumos. Originalų receptą radau Ottolenghi knygoje Jerusalem, kurią gavau pavartyti laikinai ir tikrai įsimylėjau bent jau salotų skyrių, nes atrodo imsiu kasdien ir po vieną išbandysiu. Jos tokios iš pažiūros visai paprastos, tačiau prieskoniai jas labai praturtina. Aš paprastai salotas gardinu tik druska ir pipirais, o čia dar net za'atas prieškonių mišinys, kalendra bei kvepiantieji pipirais. Ir visa tai taip puikiai dera. 

Petražolių ir perlinių kruopų salotos

( adaptuota pagal Ottolenghi receptą knygoje Jerusalem)

( 4 asmenims)

Reikia:

40g perlinių kruopų
150g feta sūrio ( naudojau tik apie 100g)
5 1/2 valg.š. alyvuogių aliejaus
1 arb.š. za'atar prieskonių mišinio (dar kartais vadinamas zahter)
1/2 arb.š. kalendros sėklų, lengvai paskrudintų ir sutraiškytų
1/4 arb.š. malto kumino
80 g petražolių ( didoka sauja)
4 svogūno laiškų pluošteliai 
2 česnako skiltelės
40g migdolų ( originale buvo anakardžiai)
1 žalioji paprika
1/2 arb.š. kvepiančiųjų pipirų
2 valg.š. citrinos sulčių
druskos ir juodųjų pipirų

Gaminam:


Perlines kruopas užpilkite vandeniu ir užkaiskite virti. Virkite apie 35-40 minučių, kol jos bus minkštos, bet tuo pat metu dar laikys savo formą ir nebus ištižusios. Išvirus atvėsinkite.
Dubenėlyje sumaišykite za'atar prieskonius, kuminą, kalendros sėklas, įpilkite 1 valg.š. aliejaus ir sudėkite fetos sūrį. Išmaišykite ir palikite pasimarinuoti.
Petražoles, svogūnų laiškus ir paprikas smulkiai supjaustykite. Česnakus susmulkinkite arba sutraiškykite su specialiu aparatėliu. Migdolus šiek tiek paskrudinkite sausoje keptuvėje ir šiek tiek pasmulkinkite. Dubenyje sumaišykite petražoles, svogūnus, papriką, migdolus, perlines kruopas, česnaką, sudėkite sūrį su prieskoniais, dar pagardinkite kvepiančiaisiais pipirais, juodaisiais pipirais, druska pagal skonį, apšlakstykite citrinos sultimis ir aliejumi. Išmaišykite ir skanaukite!
N.B.
Originaliame recepte siūlo sūrį su prieskoniais sudėti tik prieš pateikiant ant salotų. Na čia jau skonio reikalas. Aš kadangi žinojau, jog valgysime tik po kelių valandų, tai salotas visas sumaišiau ir palikau šaldytuve, per tą laiką skoniai puikiai susimaišė ir gavosi puikios salotos! Comments

Popular Posts