Grilled chicken with red pepper marinade / Kepta vištienos krūtinėlė su paprikų marinatu


Pradėjome gegužės mėnesį, tai jau atrodo, kad vasara visai ranka pasiekiama, o su vasara prasidės ir daugiau išvykų prie jūros ar kur nors toliau nuo miesto šurmulio, ar paprasčiausiai į kaimą ar sodybą, kur ramiai įkaitinsime anglis ir kepsime kepsnius, šašlykus ar tiesiog gardžiąsias daržoves. 
Gyvenant Stambule per daug tos žalumos nėra, netgi nelabai čia kur ir į pikniką išvažiuosi. Tiesa, vietiniai tai puikiausiai piknikauja ant bet kurio vejos lopinėlio, kad ir apsupto greitkelių. Nors yra netoli pajūrio įrengtos specialiai piknikams skirtos vietos, su speciai prižiūrinčiais žmonėmis, kad neįvyktų koks gaisras, yra ir toliau už miesto esamos žalumos. O galų gale yra atviras langas ir elektrinis grilius, kuris nors iš dalies atstoja lauko grilių. Toli gražu ne tas pats, bet įsivaizduoti juk galima! 
O kadangi šiandien mes tingime, tai tiesiog ant griliaus sudedame vištienos gabalėlį ir kelias daržoves, vėliau apšlakstome citrinos sultimis ir štai jau turime gardžius pietus ar vakarienę. 

Kepta vištienos krūtinėlė su paprikų marinatu


2 asmenims

Reikia:


2 vištienos krūtinėlės puselių su oda
1 česnako skiltelė
1 arb.š. paprikų pastos
2 valg.š. raudono vyno acto
1/2 arb.š. džiovinto čiobrelio
1 valg.š. aliejaus 
druskos pagal skonį

pomidorų, paprikų ir lavašo duonos pateikimui

Gaminam:


Vištienos krūtinėles įpjauname keliose vietose, nes taip jos greičiau iškeps. 
Dubenėlyje sumaišykite tarkuotą česnaką, paprikų pastą, vyno actą, čiobrelį, aliejų ir druską. Visą šią masę užpilkite ant vištienos ir gerai įtrinkite. Palikite marinuotis apie 30 min arba ilgiau.
Įkaitinkite grilių ar keptuvę ir dėkite kepti vištieną. Pirmiausia dėkite odelės pusę ir kepkite apie 3 minutes, tada apverskite ir dar kepkite apie 4 minutes. Šalia sudėkite daržoves ( paprikas, pomidorus, puikiai tiks cukiijų gabalėliai ar svogūnas). 
Iškeptą vištieną pateikite su salotomis, keptomis daržovėmis ir lavašu. Prieš pateikiant galite apšlakstyti daržoves citrinos sultimis, kurios suteiks gaivumo. Skanaus!

Today is the first day of May so summer is almost there. So when the weather gets warmer, it is time to heat up the grill and start barbecue season. I don't have a huge terrace or a garden, not even a summerhouse where I could enjoy outside grilling, but I love turning on my electrical grill with windows wide open and just for a short time imagine it's somewhere outside where it's green and fresh. Maybe in June, when I go to visit my mum in Lithuania. But for now, it's my old good grill time and a recipe for chicken with red pepper marinate. 

Chicken breast with red pepper marinate


(serves 2)

What you need:

2 chicken breasts with skin on
1 garlic clove
1 tsp red pepper paste
2 tbsp red wine vinegar
1/2 tsp dried thyme
1 tbsp olive oil
salt to taste

tomatoes, pepper and lavash bread for serving

What you have to do:


Score the chicken with a knife to reduce cooking time and to help it cook evenly.
In a bowl mix finely grated garlic, red pepper paste, red wine vinegar, thyme, olive oil and salt. Spread it over the chicken and leave it to marinate for 30 min. or more.
Preheat a grill or a pan. Put the chicken skin side down and fry for 3 minutes, when the skin is crispy turn it and continue frying for 4 minutes. Arrange the vegetables arround and grill them at the same time.
Serve with some vegetable salad, grilled vegetables and fresh bread. You can drizzle the vegetables with some lemon juice to give it a fresh touch.


Comments

  1. Kaip tik turiu paprikų pastos (nežinau kokio aštrumo) ir galvojau ką čia su ja padarius :) ačiū už mintį

    ReplyDelete
    Replies
    1. Teks paragauti prieš naudojant, nes jei labai aštri, tai vištiena bus nevalgoma, nebent esi pripratusi prie ypač aštraus maisto. O šiaip tai kažką ta paprikų pasta turi, kad man visada bet koks mėsos gabalėlis su ja labai gerai išsimarinuoja, net krūtinėlė puikiausiai sultinga lieka. Tikiuosi ir tau patiks! :)

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts