Lithuanian cold beetroot soup / Šaltibarščiai

 

I can't imagine summers without a bowl of this refreshing and gorgeous soup. We grew up eating it and we still enjoy it every time. It turns out that this soup is competing with Bulgarian shopska salad to become the most popular European dish. As I live in Turkey, I have to do some changes to make it. Even though we have kefir at the grocer's, it is not always in my home while yogurt is always in the fridge. So this soup is traditional Lithanian soup with  Turkish ingredients. 

Cold beetroot soup


( serves 6)

What you need:


2 cucumbers
a hanful of spring onions
a handfull of fresh dill
2 medium boiled beetroots
salt and black pepper
700ml natural yogurt
1 l milk
2 boiled eggs

some boiled potatoes to serve

What you have to do:


Finely chop spring onions and dill. Cut cucumbers into small cubes. Peel and grate boiled beetroot. In a bowl combine spring onions, dill, cucumber, beetroot. Season with salt and black pepper. Add yogurt and mix well. Then add milk. You can add as much or as little as you want. Some prefer it to be thicker, the others thinner. You can also add a splash of cooled boiled water. Lastly add boiled egg cut in slices. 
Cool before serving. Serve with hot boiled potatoes garnished with fresh dill.


Lietuviški šaltibarščiai tikrai gali didžiuotis ne tik savo nuostabia rožine spalva, puikiu skoniu, bet ir tai, kad rungtiniauja su Bulgariškomis shopska salotomis dėl pirmos vietos  tapti populiariausiu patiekalu Europoje. 
Taigi gyvenant Turkijoje kartais tenka suktis iš padėties norint pasigaminti. Ne kiekvienoje parduotuvėje galima rasti burokėlių, tiesa yra marinuotų, bet jie baisiausiai rūgštūs, taigi belieka susiplanuoti kelionę į turgų, o ten jau visko yra, net su gražiausiais lapais, kurie tinka šiltiems barščiams virti. O ir kefyro ne visada namie būna, tačiau jogurto būna beveik visada, todėl tenka maišyti lietuvišką patiekalą su turkiškais ingridientais. Ir ką, man visai tinka ir patinka. Žinau, kitos lietuvės naudoja vandenį su tirštintu jogurtu, bet čia jau skonio reikalas. Štai kaip aš tai darau.

Šaltibarščiai su jogurtu


(6 asmenims)

Reikia


2 vidutinio dydžio agurkai
saujelė svogūno laiškų
saujelė šviežių krapų
2 vidutinio dydžio virti burokėliai
druska ir juodieji pipirai
700ml naturalaus jogurto
1 l liesaus pieno
2 virti kiaušiniai

virtų bulvių pateikimui

Gaminam:


Supjautykite agurkus nedideliais gabaliukais, susmulkinkite svogūnų laiškus ir krapus. Nulupkite ir sutarkuokite burokėlius. Puode sumaišykite agurkus, svogūnų laiškus, krapus ir virtus burokėlius, pagardinkite druska ir juodaisiais pipirais. 
Sudėkite jogurtą ir gerai išmaišykite, kad neliktų jogurto gabaliukų. Tada pradėkite pilti pieną. Jei mėgstate skystą sriubą, pilkite daugiau, jei norite tirštesnės, pilkite mažiau. Jei norite, dar galite įpilti šlakelį vandens.
Pabaigoje sudėkite pjaustytus kiaušinius.
Sriubą atvėsinkite prieš pateikiant šaldytuve. Pateikite su virtomis bulvėmis pagardintomis šviežiais krapais. Skanaus!

Comments

Popular Posts