Sunday Market in Beylikdüzü / Sekmadienio turgus Beylikduzu / Beylik Pazari

Vaisiai

Būna gerų sekmadienių, kai man pavyksta ankščiau ištrūkti iš darbo, tai tada pakeliui namo užsuku į visai šalia namų esantį Beylik Pazari arba kitaip sakant turgų. Beylik turgus išties yra vienas didžiausių turgų mūsų rajone ir kiek esu girdėjusi, tai čia prekintis atvažiuoja ir iš kitų rajonų. Taigi sekmadienis yra pati triukšmingiausia diena, šiaip jau ramiame ir žaliame Beylikduzu rajone. Čia žmonės perka drabužius, patalynę, užuolaidas, staltieses, indus, batus, ir visokius kitus margumynus, beveik tokį patį plotą kiek ir drabužiai užima daržovių turgus, kuris kas kartą šiek tiek kitoks. 
O kitoks tai dėl sezoninių daržovių bei vaisių. Šiuo metu čia karaliauja švieži žirneliai, mažyčiai ridikėliai, šparaginės pupelės, mėlionai, arbūzai, abrikosai, trešnės, paskutines savaites skaičiuoja braškės, artišokai, didžiosios pupelės ( angl. fava beans, tr. bakla). Pirmosios savaitės kukurūzų burbuolėm, įvairesnėm paprikų ir pomidorų rūšims, pasirodė jau net ir persikai, baltosios šilauogės, mažytės žaliosios figos, kurias paprastai naudoja uogienėms virti. Na o pomidorai, agurkai, cukinijos, baklažanai, petražolės, mėtos, svogūnų laiškai, bulvės bei svogūnai puikuojasi visus metus. 
Iš ties smagu man ten eiti, nes daržovės tikrai būna puikios, ypač ryte, kai dar žmonių nedaug, viskas kvepia šviežiai. Tai šiandien dar prieš darbą nupirkau braškių ir trešnių savo kolegas palepinti, nes juk mažytės dovanėlės gerina draugystę, ar ne?
Pavakariais nuėjus kai kurios prekės jau būna pigesnės, ypač jei būna paskutinės, o juk visi prekeiviai nori darbą užbaigti ankščiau. O dar kai išsitraukiau fotoaparatą, supratau, kaip baisiai jiems atsibodo jiems tas darbas, nes patys prašėsi fotografuojami. Pasilinksminti po ilgos dienos darbo tikrai karštame ore visi nori, tai kažkokia užsenietė su fotoaparatu nors porai sekundžiu leido jiems pasimaivyti. O šiaip prekeiviai nėra įkyrus, niekas nelenda ir nebruka prekių. Žinoma reikia stebėti kiek dauda gražos, ar kiek pasveria, nes visko pasitaiko, tai gali būti tiesiog žmogiškasis nuovargis, o gal ir bandymas pasipelnyti.
Beja, turgus yra geriausia vieta ieškoti įkvėpimo ateinančios savaitės patiekalams. Na pamačiau nepadoriai atpigusius artišokus, tai griebiau visus penkis, gražiausias pluoštelis šviežių mėtų, bazilikų  ir petražolių, kurie greičiausiai nukeliaus į puodą su artišokais, ir dar liks šparaginių pupelių troškiniui su bulvėmis ir pomidorais. Svogūnų laiškai ir burokėliai paklius į šaltibarščius, mažytės cukinijos bus apkeptos ant griliaus ir pateiktos kaip salotos su skrudintais migdolais ir mėtomis. Šviežius yufka lakštus panaudosiu kepant borek'us su špinatais ir sūriu arba bulvėmis. O plokščiasias pupeles išgvaldysiu ir gaminsiu užkandėlę. Bus tikrai puiki savaitė. Jei tik žemės drebėjimai nesikartos.
Taip taip, vakar tarp Graikijos ir Turkijos krantų įvyko 6.5 balų stiprumo žemės drebėjimas su net iki 70 mažesnių smūgių, šiandien po pietų arčiau Canakkale miesto Marmara jūroje vėl įvyko žemės drebėjimai, tik jie buvo silpnesni ir žalos nepadarė. Ačiū Dievui! Taigi tikėsimės, kad tai tik lengvi padrebėjimai, ir niekas stipriau nepasikartos ir visi liksime saugūs.

Taigi ramaus vakaro, džiūgių rinkimų rezultatų ir gražios ateinančios savaitės. O mes einam valgyti arbūzo! 


Nufotografuok mane!

Didžiosios pupelės

Paprikos ir cukinijos


Bandomės šypsotis

Perkam šviežius česnakus ir šparagines pupeles

Yufka

Paprikos ir pupelės

Alyvuogės

Šparaginės pupelės

Comments

 1. Niekada neteko lankyti šiame turguje, bet pamenu kiekvieną penktadienį tekina bėgdavau į Uskudar turgų; labiausiai jis man patiko dėl to, kad ten niekas per daug nebandydavo visko įsiūlyti, o perkant kilogramą obuolių ar kriaukšių visuomet dar ir saują mandarinų įdėdavo bei arbata pavaišindavo:)
  Užtat labai nepatiko Kadikoy Sali Pazari. Per daug turistinis, ką jau kalbėti apie visus tuos centre esančius :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Man taip pat patinka Beylik pazari tik dėl to, kad jis ne turistinis. Niekada nebuvau Kadikoy turguje, bet kiek žinau ten vedami visi food tours, o tai pasako, kad turistų ten daug, bet spėju ten turėtų buti to, ko nėra tarkim kituose, nes pritaikyta turistams. Dar gidėjau kažkur netoli Galata yra kažkurią dieną (tiksliau tik pusę dienos) tik Juodosios Jūros regijono prekem prekiaujantis turgus. Ten būtų įdomu nuvažiuoti.

   Delete
  2. Nesu apie tokį girdėjusi, bet turėtų būti tikrai įdomus. Žinau tik tą vieną prie Galata esantį - tai žuvų turgų :)

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts