Chocolate and almond muffins / Šokoladiniai keksiukai su migdolais

I am not sure if you can find an easier recipe for such great muffins. They are easy to make and do not require anything special. In other words, I cannot think of a reason not to make them especially if you have someone coming over for a cup of tea or coffee. You can substitute yogurt with buttermilk, almonds with hazelnuts or walnuts. A quick mix up and you can enjoy fresh homemade muffins. Enjoy!

Chocolate muffins


Makes 12

What you need:


2 eggs
2/3 cups sugar
100ml yogurt
80ml sunflower seed oil
1 1/3 cup flour (about 160g)
30g cacao powder
1 1/2 tsp baking powder
a pinch of salt
1/2 cup blanched almonds
about 6-7 chocolate candies or truffles ( you can substitute it with a handfull of chocolate chips

What you have to do:


Preheat the oven up to 190C. 

In a bowl mix eggs, sugar, yogurt and oil. In another bowl mix flour, cacao powder, baking powder, salt. Pour the flour mixture into the egg mixture and mix until combined. 
Chop the almonds with a knife. Add them into the batter. 
Line your muffing tray with paper cups and add 1 1/2 tbsp of batter into each. Cut your chocolate candies in half and put one half into each muffin.
Bake the muffins for 20 minutes untill raised and baked through. Cool a bit and serve. 
You can also decorate them with buttercream to make festive cupcakes. Enjoy!Debesų kompanija jau antrą savaitgalį šurmuliavo Vilniuje su keksiukais, tai iš to tylaus pavydėjomo, kad visos puikiai leidžia laiką, ėmiau ir aš išsikepiau keksiukų. Šeštadienį gamianu bananinius su graikiniais riešutais ir šokoladiniu kremu ant viršaus, bet jie išnyko greičiau, nei aš susiruošiau fotografuoti, bet neliūdžiu, nes jie buvo tobuli! Skanūs net ir be šokoladinės kepurėlės. Gaminsiu dar tikrai ne kartą, bet plačiau apie juos, kai visgi kadanors juos nufotografuosiu. 
Taigi kai sužinojau, kad sekmadienį namuose bus svečių, tai dar ryte greitai sumaišiau šiuos. Jie tokie paprasti, kad tiesiog visi ingridientai paprastai būna namie. Jogurtą galima pakeisti kefyru ar rūgpieniu ( galų gale į pieną šiek tiek acto įlašinkite ir palaukite kelias minutes), migdolus kitais riešutais arba net galite visai jų nedėti, o saldainių greičiausiai rasite, kur nors paslėptus nuo vaikų ar nuo savęs. Aš turėjau dar draugės iš Suomijos atveštus, tai jie puikiai tiko. Jei nėra šokoladinių, tai dėkite karamelinius. Puikiai tiks, gal net dar skaniau bus! Taigi jei laukiate svečių, o nėra laiko, tai tokius keksiukus tikrai galite sumaišyti. Juokų darbas!

Šokoladiniai keksiukai su migdolais


(12 keksiukų)

Reikia:


2 kiaušiniai
2/3 stiklinės cukraus ( 1 st -250ml)
100ml jogurto
80ml saulėgražų aliejaus
1 1/3 st miltų (apie 160g)
30g tamsios kakavos 
1 1/2 arb. š. kepimo miltelių
žiubsnelio druskos
1/2 cup migdolų
6-7 šokoladinių saldainių arba saujelės šokoladinių lašelių

Gaminam:


Įkaitinkite orkaitę iki 190C.
Dubenyje išmaišykite kiaušinius, cukrų, jogurtą, aliejų. Kitame dubenyje sumaišykite miltus, kakavą, kepimo miltelius ir druską. Suberkite miltų mišinį į dubenį su kiaušiniais. Išmaišykite iki vientisos masės. 
Sukapokite migdolus ir įmaišykite į tešlą. 
Keksiukų kepimo formą ištieskite popieriniais krepšeliais ir į kiekvieną įpilkite 1 1/2 šaukšto tešlos. Į vidurį įdėkite pusę šokoladinio saldainio. 
Kepkite orkaitėje 20 minučių. 
Jei norite galite papuošti kremu, kad turėtumėte puošnius keksiukus. Skanaus!


Comments

Popular Posts