Cabbage salad / Kopūstų salotos


Vasara Lietuvos kaime yra visai smagus dalykas, tik ten dirbti reikia. Kažkokiu būdu čia tie darbai niekada nesibaigia. O dar kai prasideda marinavimo metas, net ir nenorint marinuoti, vistiek reikia, nes juk neišmesi. Atrodo, kad visos gėrybės kaupiasi kaupiasi, o jau kai duoda, tai visos vienu metu ir gausiai. Tai va taip atsitiko tiek su mamos pomidorais, tiek su kopūstais. Jų nebuvo nebuvo, po vieną, po du nuskindavom, bet kai prinoko, tai beveik visi iš karto. Na su pomidorais šiaip taip susitvarkėm, likusius tiesiog nusprendėm ignoruoti, o va kopūstai tai kita istorija. Kol dar tie vadinami žieminiai laukia savo meto rugsėjį ar spalį, tie vasariniai tuoj bus sugriaužti visokių vabalų, jei jų nenupjausime. O balandėlių ar sriubų kas dien nevalgysi, kai lauke virš 30 laipsnių karščio. Taigi prisiminiau salotas, kurias mėgau dar gyvendama Vilniuje. Ar tik ne kažkuris prekybos centras kažkada kažką panašaus parduodavo, nežinau tiesiog iš kur, bet tik atsimenu, kad kopūstų, kukurūzų ir agurkų draugystė man labai patiko. Tai tegul ir draugauja. 

Kopūstų salotos


(4 asmenims)

Reikia:


1 nedidelės kopūsto galvos
2 vidutinio dydžio agurkų
1 st marinuotų arba virtų kukurūzų
saujelės krapų, svogūno laiškų
1/2 citrinos sulčių
druskos ir juodųjų pipirų
1-2 valg.š. aliejaus

Gaminam:


Kopūstus supjaustykite aštriu peiliu arba pjaustykle. Sudėkite į dubenį. Apiberkite druska ir šiek tiek ranka pamaišykite, kad jie taptų minkštesni.
Agurkus supjaustykite nedideliais gabalėliais. Krapus ir svogūnų laiškus taip pat susmulkinkite. Viską sudėkite į dubenį su kopūstais. Sudėkite kukurūzus. Pagardinkite juodaisiais pipirais, citrinos sultimis ir aliejumi. Išmaišykite ir pateikite. Skanaus!


I am still enjoying my stay in Lithuanian countryside. This year July is really hot and it's a perfect time for holiday makers. My hometown is a bit far from the seaside but we have Ašarena pond nearby so time from time we go there to cool down a bit. 
My mom's garden is full of fresh vegetables and these days I am working on preserving them. There were tomatoes, cucumber and there is a cabbage. In Lithuania we have two kinds of cabbages, one type is purely for winter sourcrout and the other is early harvested cabbage which is usually eaten during summer months. So this salad is a good go after enjoying cabbage wraps, soup and stews. Fresh and quick salad.

Cabbage salad


serves 4

What you need:


1 small cabbage
2 cucumbers
1 cup of pickled or boiled sweet corn
a handful of dill and spring onions
1/2 lemon juice
salt and black pepper
some oil

What you have to do:


Chop the cabbage and add it into the bowl. Season with some salt and use your hands to crush it a bit. 
Cut cucumbers into cubes and add them into the salad. Add chopped dill and spring onions. Drizzle with some lemon juice, add black pepper and oil. Mix it and serve. Enjoy!

Comments

 1. Niekada nepagalvojau, kad į kopūstų salotas galima įdėti kukurūzų :)
  Tad šiandien išbandžiau ir sakyčiau visai neblogai gaunasi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oi meksikieciai dar ne to prisigalvoja, nors cia jos lietuviskai svelnios gaunasi. Smagu, kad patiko.

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts