Obuolių pyragas / Apple cake


Sviesto mūsų namuose ne visada būna, bet kad nebūtų aliejaus, tai tikrai labai retas atvejis. Gal todėl ir pasirinkau šį pyragą, nes jau labai nesudėtingas, visko yra namie, tik sumaišai ir kepi. Receptą radau Deb Perelman knygoje Smitten Kitchen Cookbook. Deb receptai yra paprastai nesudėtingi, o jei ir kažkas sudėtingesnio, tai viskas labai aiškiai paaiškinta, kad galų gale vistiek būna paprasta. Greičiausiai tokia ir yra jos tinklaraščio ir knygos sėkmės paslaptis.
Taigi prisirinkau mamos sode obuolių ir kepam.Autorė sako, kad pyragas kitą dieną būna dar gardesnis, todėl puikiai tiks stovėti ant virtuvės stalo, kad jei netyčia koks svečias užsuks, teliks paruošti puodelį arbatos ir malonios akimirkos garantuotos. 
 Jaučiasi rudens kvapas. Labai jau greitai.

Obuolių pyragas


(10 asmenų)

Reikia:

6 obuoliai ( apie 1 1/2 kg)
1 arb.š. cinamono
2 st (400g) cukraus plius 5 šaukštai
2 3/4 st (345g) miltų
1 valg.š. kepimo miltelių
1 arb.š. druskos
1 st aliejaus (235ml)
1/2 st apelsinų sulčių
2 1/2 arb.š. vanilės ekstrakto
4 dideli kiaušiniai
1 st graikinių riešutų
cukraus pudros apibarstymui

Gaminam:


Obuolius nulupkite ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Apiberkite 5 šaukštais cukraus ir cinamonu. Išmaišykite.
Įkaitinkite orkaitę iki 175C. Apvalią kepimo formą ištepkite sviestu.
Dideliame dubenyje išmaišykite miltus, cukrų, kepimo miltelius, druską, tada suberkite skystus produktus - aliejų, apelsino sultis, kiaušinius, vanilės ekstraktą. Išmaišykite. Pabaigoje įmaišykite smulkintus graikinius riešutus. 
Pusę tešlos supilkite į kepimo skardą, ant viršaus paskleiskite pusę obuolių, supilkite likusią tešlą ir vėl paskleiskite likusius obuolius. Dėkite į orkaitę ir kepkite apie 1 val 20 minučių, kol įbedus medinį pagalėlį jis ištrauktas liks sausas. 
Leiskite atvėsti kepimo formoje, tada ją nuimkite, apiberkite cukraus pudra ir skanaukite. We don't always have butter at home, but there's always some oil and that was the reason I chose this cake. My holiday in Lithuania is desperately coming to an end as well as summer. We started collecting first apples so a good recipe is always handy.
Original recipes comes from Deb Perelman Smitten Kitchen Cookbook and she says this cake gets even better the other day. That is why it makes a great kitchen counter cake as it can stay for a few days and it is a great dessert with a cup of tea that you might decide to share with your friends or guests.

Apple cake


( adapted from a recipe in Smitten kitchen Cookbook)

serves 10-12

What you need:


6 apples ( about 1 1/2 kg)
1 tsp cinnamon
2 cups sugar plus 5 tablespoons
2 3/4 cups flour
1 tbsp baking powder
1 tsp salt
1 cup oil
1/2 cup orange juice
4 large eggs
2 1/2 tsp vanilla extract
1 cup walnuts
confectioners sugar for dusting

What you have to do:


Peel, core and cut apples in small cubes. Sprinkle them with sugar and cinnamon. 
Preheat the oven up to 175C. Butter round baking cake tray.
In a bowl mix flour, sugar, salt, baking powder. Then add oil, orange juice, vanilla extract, eggs. Mix it to combine. Add chopped walnuts.
Pour half of the batter in the dish, spread half of the apples. Then add the rest of the batter and top with the remaining of apples. 
Bake in the oven for 1 hour 20 minutes until  a wooden toothpick inserted comes out clean. Cool it then remove from the baking dish to cool completely. Dust with confectioners sugar before serving. Enjoy!

Comments

  1. Paprasti produktai, minimum pastangu - puikus rezultatas! Kepiau su saldziom kriausem, tad dejau gerokai maziau cukraus. Dregnas, nesukrites, net ir po keliu dienu neprarado nei isvaizdos, nei skonio. Tik kepe maniskis ilgiau - apie 1 val 40. Kepsiu dar ne karta, tik didesnej formoj, kad nereiketu taip ilgai laukt.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Džiaugiuosi, kad ir jums jis pavyko! Tik aš jo neragavau dar kitą dieną, nors reikės kada dar išsikepti, kad įsitikinčiau ar tikrai jis toks puikui ir pastovėjęs.

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts