Chickpeas with spinach and salad / Kepinti avinžirniai su špinatais, bulguru ir salotos


Pas mus šeimoje taip jau susiklostė, kad valgome vos ne kaip pusiau vegetarai, jei išvis galima taip sakyti. Nes juk arba esi vegetaras arba ne. Mes nesame vegetarai, nors ir labai gerbiu vegetarus, tačiau labai mėgstame daržoves, o ir mano vyras darbe pietaudamas dažniausiai valgo būtent mėsą. Paradoksas toks, kad Turkijoje išties sunku būti vegetaru, jei nori pietauti ar vakarieniauti restorane ar darbo valgykloje. Taip tikrai ne aš sugalvojau, ne kartą skaičiau Facebook'o grupėse, kur šnekasi atvykėliai iš kitų šalių. 
Man noras valgyti daržoves prasidėjo po kelionės į Hatay, kai visas devynias dienas valgėme tik mėsa arba kažką su mėsa, nes ten atrodo, kad jie suvalgo ją milžiniškais kiekiais. O jei kas sakosi, kad yra vegetaras, tai greičiausiai turi omenyje tik tai, kad nevalgo raudonos mėsos, o vištieną bei žuvį valgo. Prisipažinsiu, kad šioje kelionėje šiek tiek nusivyliau tuo, ką valgo vietiniai. Gal visgi per daug tikėjausi. Kai važiuoji į regijoną, kuris labiausiai turistus traukia savo virtuve, tai ir atrodo, kad vietiniai bet ko nededa ant savo stalo. Mano vyras sako, kad čia kaltas oras, nes rugpjūčio pabaiga buvo be galo drėgna ir karšta, tai nieko nesinorėjo, tik sėdėti kambaryje šalia kondicionieriaus. Taigi ir niekas gaminti nenori, o vakarienes užsisako tiesiog paskambindami artimiausiam mėsininikui, kuris greitai paruošia skardą mėsos, kurią šalimais esančioje kepyklėlėje iškepa ir vienas iš darbuotoju motociklu pristato ir tai neužtrunka ilgiau nei pusvalandį. Tiesiog kaip restorane. Jei kartais sugalvoja kažkur išeiti, tai tiesiog sustoja pakeliui ir nusiperka durum arba suktinuką su jautiena ar vištieną. Įdomiausia tai, kad ten net keliose vietose mačiau vietoj macdonaldų vieną restoranėlių tinklą, kur vietiniai durum ( taip Hatay suktinukai šiek tiek skiriasi nuo kituose miestuose parduodamų), raudonų lęšių sriuba parduodama, kaip greitasis maistas. Išties buvo keistas jausmas gerti tokią tradicinę sriubą iš popierinio puoduko. Bet kaip sakoma prisitaiko prie pasiūlos. 
Taigi po tokio 'greito' maisto kiekio, jau apie savaitę valgome tik daržoves ir žinoma salotas, be kurių aš tiesiog negaliu. Galiu valgyti bet ką, mėsą, žuvį ar dažoves, bet salotų dubuo visada turi būti. 

Kepinti avinžirniai


4 asmenims

Reikia

1 vidutinio dydžio svogūnas
2 česnako skiltelės
1 nedidelė raudona paprika
2-3 nedidelės pailgos žaliosios paprikos ( galite naudoti ir įprastas, tada jų reikės mažiau)
2 st virtų avinžirnių
apie 200g šviežių špinatų ( didelė sauja)
1/2 arb.š. malto kumino
1/4 arb.š. džiovintos paprikos dribsnių
druska ir juodieji pipirai pagal skonį
1/2 citrinos sulčių
alyvuogių aliejaus
1/2 st vandens

bulguro plovo pateikimui ( nebūtina)

Gaminam:


Nulupkite ir smulkiai supjaustykite svogūną ir česnakus. Paprikas taip pat susmulkinkite norimo dydžio gabalėliais. 
Įkaitinkite keptuvę su šlakeliu aliejaus ir sudėkite svogūnus bei česnakus. Pakepinkite apie 3 minutes, tada sudėkite paprikas ir vėl kepinkite apie 3 minutes, kol jos suminkštės. Suberkite virtus avinžirnius, pagardinkite druska, pipirais, džiovinta paprika, kuminu. Išmaišykite ir pakepinkite kelias minutes kol sušils. Supilkite vandenį, sudėkite nuplautus špinatus, jei jie dideli, tiesiog lapus šiek tiek suplėšykite. Išmaišykite ir pakepinkite apie 1-2 minutes kol špinatai visiškai sukris. Išjunkite ugnį ir apšlakstykite citrinos sultimis. 
Pateikite su bulguro plovu. 

P.S. Mano vyras pavadino šį patiekalą suni kababi, nors ir ne visai tikslus receptas. Iš tiesų tai avinžirniai apkepinti su prieskoniais ir susukti į lavašą kartu su svogūnų salotomis, kurie pagardinti petražolėmis ir sumak arba žagreniu.. Mano vyras sakė, kad tokius suni kebabus pardavinėdavo šalia jo mokyklos, tai dažnai jie juos ir valgydavo. Artimiausiomis dienomis išbandysiu ir tikrąjį receptą, nes avinžirnių gana nemažai turiu šaldiklyje. Išties aš kas kart nusiperku kilogramą avinžirnių, juos per naktį išmirkau vandenyje ir kitą rytą užpilu šviežiu vandeniu, išverdu ( apie 45-50 min), atvėsinu, tada jau sudedu juos į šaldymo  maišelius bei dedu ir šaldiklį, taip jų beveik visada turiu bet kokiam patiekalui. Jie greitai atšyla tiesiog užpilus verdančiu vandeniu ir arbatinuko. Gaminant plovą ar kepinant, jų atšildyti prieš gaminant visai net nereikia. Taigi skanaus!Žaliosios salotos


4 asmenims

Reikia:


saujelės grąžgrasčių
saujelės petražolių, mėtų, krapų, svogūno laiškų
3 slyviniai pomidorai
1 nedidelė žalioji paprika
2 valg.š. granatų sirupo
1 valg.š. alyvuogių aliejaus
1/2 arb.š. malto sumak (žagrenio)
druska ir juodieji pipirai

Gaminam:


Visus žalumynus supjaustykite ir sudėkite į dubenį. Pomidorus ir papriką supjaustykite nedideliais gabalėliais. Viską sudėkite į dubenį, apšlakstykite granatų sirupu, alyvuogių aliejumi, druska, juodaisiais pipirais bei žagreniu. Išmaišykite ir pateikite. Skanaus!


Just a week a go we were in Iskenderun, Hatay region and spend the whole week eating a lot of meat. I mean every dinner we had something with meat and bread, so after coming back to Istanbul, I am really enjoying vegetable meals and loads of salads. 
My husband called this chickpea meal suni kebabi, though it is not an original recipe. Traditionally suni kebab is chickpeas fried with some spices and wrapped in lavash with onion, parsley and sumak salad. So one day I will definitely make them as there's plenty chickpeas in my freezer. 

Chickpeas with spinach


serves 4

What you need:


1 medium onion
2 cloves of garlic
1 small red pepper
2-3 small long green peppers also called banana peppers
2 cups boiled chickpeas
about 200g fresh chickpeas
1/2 tsp ground cumin
1/4 tsp red pepper flakes
salt and black pepper to taste
1/2 lemon juice
olive oil
1/2 cup water

bulgur pilaf to serve ( optional)

What you have to do:


Peel and finely chop onion and garlic. Preheat the pan with some olive oil and sautee the vegetables for 3 minutes. 
Cut peppers into cubes and add them to the pan. Sautee for 3 more minutes. Then add chickpeas together with cumin, red pepper flakes, season with salt and black pepper. Stir and cook until chickpeas get warm. Then add some water, stir and add the spinach. Cook for about 2 minutes. Remove from heat and add lemon juice. 
Serve with bulgur pilaf.


Green salad


Serves 4

What you need:


a handful of rocket or arugola 
a handful of spring onions, dill, mint and parsley
3 plum tomatoes
1 green banana pepper
3 tbsp pomegranate molasses
1 tbsp olive oil
salt and black pepper
1/2 tsp sumak

What you have to do:


Finely chop all the green lettuce and herbs. Add them into a bowl. Cut pepper and tomatoes into cubes. Add them to the salad. Add pomegranate molasses, olive oil, salt, black pepper and sumak. Stir and serve. Enjoy!


Comments

Popular Posts