Carrot and apple muffins / Morkų ir obuolių keksiukaiŠie keksiukai yra iš angliškai vadinamų "muffins" giminės, ne tokie išpuošti ir ne tokie išpūsti, kaip "cupcakes", bet būtent todėl jie yra puikus ne tik desertas, bet ir užkandis. O kaip žinia subtiliuosius muffin'us mėgsta daugelis valgyti pusryčiams, todėl juose be tradicinių ingridientų ( miltų, cukraus ir jokių nors riebalų) būna ir keli gerieji produktai ( vaisiai, grūdai, sėklos, morkos ar kitos tinkančios daržovės). Šis receptas yra šiek tiek adaptuotas pagal receptą Ottolenghi knygoje "Cookbook", bet pakeičiau tik pekanų riešutus ( ar kaip ten jie vadinasi) į graikinius, nes pirmųjų gauti Turkijoje yra gana kebloka, o graikinių riešutų metas jau seniai prasidėjęs, nekalbant apie tai kad morkos ir obuoliai visada yra randami mano namuose. Taigi  neišsigaskite ilgo ingridiento sąrašo ir pasigaminkite. Mano šeimyna ir kolegos juos labai išgyrė. Netgi vienas iš jų jau prakąstas buvo tiesiog nugvelbtas iš vieno kolegos, kuris jį tik pasidėjo ant stalo kol pakalbės su vienu mokiniu. Taigi nusikaltimo verti keksiukai!

Morkų, obuolių ir graikinių riešutų keksiukai


( adaptuota pagal Ottolenghi receptą knygoje "Cookbook")

12 didelių keksiukų arba apie 18 mažesnių

Reikia:


trupiniai:

50g sviesto
75g (1/2 st plius 1 1/2 valg.š.) miltų
5 arb.š. (25g) rudojo cukraus
        1/2 st (50g) avižinių dribsnių
 1 1/2 valg.š. gvaldytų saulėgrąžų
3 valg.š. moliūgo sėklų
1 1/2 valg.š. juodgrūdės sėklų
 1 arb.š. vandens
1 arb.š. saulėgrąžų aliejaus
 1 1/2 valg.š. medaus

tešlai:

2 st plius 6 valg.š. (300g) miltų
2 arb.š. kepimo miltelių
2 arb.š. cinamono
žiubsnelis druskos
4 kiaušiniai
2/3 st (160ml) saulėgrąžų aliejaus
1 st (280g) cukraus
2 arb.š. vanilės ekstrakto
220g tarkuotų morkų
200g tarkuotų Granny Smith obuolių ( tiks ir kiti rūgštesni obuoliai)
1 st (100g) graikinių riešutų
2/3 st (100g) razinų
 2/3 st (50g) kokoso drožlių

Gaminam


Pasiruoškite trupinius. Dubenyje sumaišykite sviestą, miltus ir rudąjį cukrų. Pirštais sutrupinkite,  įmaišykite avižinius dribsnius, sėklas, vandenį, aliejų, medų. Išmaišykite. Turite gauti drėgnokus trupinius. Atidėkite. 

Įkaitinkite orkaitę iki 170C. Į keksiukų formeles įdėkite popierinius puodelius, jei reikia. 

Dubenyje išmaišykite miltus, kepimo miltelius, cinamoną ir druską. Dideliame dubenyje išmaišykite kiaušinius, aliejų, cukrų, vanilę, morkas ir obuolius. Įmaišykite kapotus graikinius riešutus, razinas ir kokoso drožles. Pabaigoje įmaišykite miltų mišinį. Daug nemaišykite, galite likti netgi keli gumulai. Sudėkite tešlą į keksiukų formeles ir gausiai apdėkite paruoštais trupiniais. 
Kepkite orkaitėje apie 25 minutes. Iškepus atvėsinkite. Skonis šiek tiek pastovėjus netgi pagerėja, todėl neskubėkite iš karto jų valgyti. Skanaus!This recipe might scare a bit with a long list of ingredients but the author Ottogenghi knows what he is doing like noone else that is why it is really worth trying and it will be a keeper recipe in your home. These muffins are great for breakfast, as a snack or a treat with tea or coffee. I substituted pecans with walnuts and they are in season  here in Turkey and easily available all year round. 

Carrot, apple and walnut muffins 


(adapted from a recipe in Ottolenghi "Cookbook")

What you need:


Topping:

50g unsalted butter, cut into small pieces
75g plain flour
25g light brown sugar
50g whole rolled oats
15g sunflower seeds
25g pumpkin seeds
15g black sesame seeds
1 tsp water
1 tsp sunflower oil
1½ tbsp honey


muffin batter:

300g plain flour
2 tsp baking powder
2 tsp ground cinnamon
a pinch of salt
4 free-range eggs
160ml sunflower oil
280g caster sugar
2 tsp vanilla essence
220g peeled carrot, grated
200g Bramley or Granny Smith apples, roughly grated
 1 cup or 100g chopped walnuts
1/2 cup or 100g raisins
2/3 cup or 50g flaked coconut


What you have to do:

In a bowl mix butter, flour, and brown sugar. Use your fingers to make crumbles, then add oats, seeds, water, oil and honey. Mix to make a bit wet sandy crumbles. 

Preheat the oven up to 170C. Line the muffin tray with paper liners if needed. 

In a bowl mix flour, baking powder, cinnamon and salt. In another large bowl mix eggs, sunflower oil, sugar, vanilla essence, carrots, apples, walnuts, raisins and coconut. Mix it well, then add flour mixture and stir to incorporate but do not overmix, as the batter should be uneaven and lumpy. 
Spoon the batter in a muffin tray. Generously add crumbles on the top and bake in the oven for 25 minutes. 
When baked remove from the oven and leave them to cool. The flavor even improves after a few hours. Enjoy!

Comments

 1. Ačiū už tokį aiškų receptą. Tikrai smagu, kad kiekiai nurodyti dar ir gramais. Nę visų šaukštai vienodi ir nereikia ieškotį recepte kokią stiklinę reikia naudoti. Taip pat smagu, kad produktai surašyti pagal naudojimo eigą, smulkmena, bet labai praktiška. Man labai patinka receptai, kuriuose autoriai parašo savo asmeninę nuomonę, kaip kad neišsigąskite ilgo produkto sąrašo ar tai, kad keksiukai yra verti nuodėmės. :)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Labai malonu skaityti gražius komentarus, ačiū už tai!

   Delete
 2. P.S. Mano sveikuoliški keksiukai jau garuoja ant stalo, ir kaip jų iškart nevalgysi. Man išėjo 12 didesnių ir dar 9 mažesni, tai tiesiog pasidariau daugiau trupinių. Ačiū už skanią idėją!!! Evelina

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts