Masala chai / Šildanti masala arbata


Stambule orai kažkokie keisti, na lepino lepino šiluma, žmonės net nežinojo,ką rengtis, ar vis dar su marškinėliais vaikščioti ar jau pūkines striukas ar paltus trauktis. Ėmė paskui ir lyjo beveik savaitę, o dabar kai nustojo, tai visi suprato, kad nors ir saulė šviečia bet šalta. Ne tiek, kad reikėtų pirštinių ir šalikų, bet taip, kad greitai užpuoda sloga ir kojos ar rankos pradeda šalti, o vilnones kojines kažkaip dar per anksti traukti. Tokiomis dienomis šildanti arbata yra pats tas. Tiesa turkai šildosi šaldavijų arba liepžiedžių arbatomis, kai tik orai atvėsta, kai pradeda aplinkui virusai skraidyti, todėl namuose visada turiu šių arbatų. Šalavijų arbatą netgi pati rekomenduoju, pernai kai atrodė, kad jau neprašnekėsiu ir neprakvepuosiu, tai keli puodeliai šalavijų arbatos su citrina ir medumi padarė stebūklus. 
Tačiau šiandien norisi kitokios šilumos, šiek tiek kvepiančios cinamonu, kardamonu, gvazdikėliais ir imbieru. Viskas į puodą ir arbata paruošta. Indijoje, Pakistane ar Bangladeše tokias ir panašias arbatas geria visus metus, bet man tai malonus rudeniškas ar žiemiškas gėrimas. Kad ir šiandien išsiviriau puoduką, susipyliau į termosą ir ruošiuosi į parką su dukryte. 

Masala arbata


4 asmenim

Reikia:


8 kardamono sėklyčių
8 gvazdikėlių
8 juodųjų pipirų grūdelių
Nykščio dydžio šviežio imbiero gumbelio
2 cinamono lazdelių
2 valg.š. juodos arbatos
1 l vandens
1 st (250ml) pieno
2-3 valg.š. medaus ( arba cukraus)

Gaminam


Kardamoną, gvazdikėlius, pipirus šiek tiek peiliu padaužykite. Tereikia, kad susitraiškytų, nereikia smulkinti iki miltelių. Imbierą supjaustykite griežinėliais. Į puodą sudėkite prieskonius, imbierą, cinamono lazdeles, arbatą, užpilkite vandenį. Kai užvirs, pavirkite 5 minutes, supilkite pieną. Kai pienas užvirs, supilkite medų, išmaišykite ir nuimkite nuo ugnies. 
Pilkite arbatą į puodelius per sietelį, kad prieskoniai ir arbatžolės nepatektų į puodelį. Skanaus ir nesušalkite!


Masala chai is a perfect choice when the weather is chilli and the inner goddess inside wants a quick way to warm up. 

Masala chai

(serves 4)

What you need:


8 cardamom pods
8 cloves
8 black peppercorns
thumb size ginger root
2 cinammon sticks
2 tbsp black tea 
1 l water
1 cup (250ml) milk
2-3 tbsp honey(or sugar)

What you have to do:


Put cardamom, cloves and black peppercorns into a bowl and crush a bit ( you don't need to make powder), slice the ginger. In a pot add the spices, ginger, cinammon sticks, black tea and water. Bring it to boil and cook for 5 minutes, then pour in milk. When it starts boiling, add honey ( you can add more if you prefer it sweeter), stir and remove from the heat. 
Strain the tea and serve it hot. Enjoy!


Comments

  1. Mano inde drauge man visada isverda chai; namie pati niekada nebandziau, nebent Twinings Chai is pakelio (bet ta tikriausiai nesiskaito);

    ReplyDelete
    Replies
    1. Turkijoje tokių prieskoniuotų arbatų pakeliuose nėra, čia kelios vaisinės, kelios žolelinės, o visos kitos juodos, tai jei užeina noras kažko kitokio, tai reikia pačiai virtis!

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts