Red lentil soup / Raudonųjų lęšių sriubaNerasite nei vieno Turkijoje esančio žmogaus nežinančio raudonųjų lęšių sriubos. Ji tokia populiari, kad ją rasite visuose restoranuose, netgi užkandinėse, kur teikia tik pusryčių meniu. Kas kartą man einant į darbą savaitgalio rytais, aš turiu praeiti Konjos regijono virtuve garsėjantį restoraną, tai ten kas rytą aš matau susėdusius žmones valgančius ne tradiciškus kiaušinius su sūriu, pomidorais ir alyvuogėmis, o kaip sako turkai "geriančius" sriubą. Tradicinė raudonųjų lęšių sriuba yra tik iš svogūno ir lęšių, kai kur paskaninta morka ar pomidorais ir visada sutrinama iki vientisos masės. Sriuba yra gana skysta, dažniausiai pagardinama arba skrudintos duonos gabalėliais arba tirpintu sviestu su aitriąją paprika ar mėtomis. Kitaip sakant, ši sriuba dažniausiai priklauso nuo šeimininkės ar šeimininko, esu ragavusi pakeliui į Iskenderūną netgi pagardintą ciberžole.
Prieš kelias dienas sugedo mano rankinis smulkintuvas, taigi virti tradicinę turkišką raudonųjų lęšių sriubą tikrai negalėjau, bent jau kol nenusipirksiu naujo. Taigi, teko pagalvoti kaip išsisukti, nes šiadien norėjau būtent lęšių sriubos. Truputis to, truputis ano ir gavosi gal labiau lietuviško stiliaus sriuba su turkišku skoniu. Išvirus ją tirštesnę, ji gali tapti sočiu patiekalu!

Raudonųjų lęšių sriuba 


(4-6 asmenims)

Reikia:

1 svogūnas
3 skiltelės česnako
1 didelė morka
1 raudonoji paprika
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
1 valg.š. pomidorų pastos
1 vidutinio dydžio bulvė
2/3 st raudonųjų lęšių
1/2 arb.š. malto kumino
1/2 arb.š. džiovinto raudonėlio
1/3 arb.š. džiovintos mėtos
druska ir juodieji pipirai
2l vištienos sultinio (arba daržovių)

pagardinimui:
1 valg.š. sviesto
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
1/2 arb.š. aitriosios paprikos dribsnių
1/3 arb.š. džiovintos mėtos

Gaminam:

Svogūną, česnakus, morką, bulvę nulupkite ir smulkiai supjaustykite. Bulves pjaustykite šiek tiek didesniais kubeliais. Iš paprikos išimkite sėklas ir taip pat supjaustykite nedideliais kubeliais. 
Puode įkaitinkite 2 šaukštus aliejaus ir sudėkite svogūnus, česnakus ir morkas. Pagardinkite druska ir pakepinkite apie 3 minutes. Sudėkite paprikas ir bulves. Išmaišykite ir pakepinkite dar 2 minutes. Sudėkite pomidorų pastą, išmaišykite. Supilkite raudonuosius lęšius (juos prieš dedant nuplaukite), pagardinkite kuminu, raudonėliu, mėtomis, juodaisiais pipirais, supilkite vištienos sultinį ir išmaišę uždenkite puodą ir leiskite užvirti. Užvirus virkite apie 20 minučių kol lęšiai išvirs ir išsileis, kitos daržovės taip pat bus išvirusios. Kelis kartus pamaišykite, nes tai leis lęšiams išsileisti. Nuimkite nuo ugnies. Jei reikia dar pagardinkite druska ar juodaisiais pipirais. 
Prieš pateikiant, nedideliame puodelyje ištirpinkite sviestą, supilkite aliejų ir suberkite aitriąją papriką, džiovintas mėtas, išmaišykite ir kai sviestas pradės nusidažys rausva spalva, nuimkite ( ne daugiau nei 1 minutę). 
Pateikite sriubą dubenėliuose, prieš valgant apšlakstykite paprika ir mėtomis pagardintu sviestu. Skanaus!


A few days ago my hand held blender broke down so since then I couldn't make any blended vegetable soup that we love so much. Red lentil soup is definitely our favorite and I always make it perfectly pureed until smooth and with a little drizzle of lemon juice. So until I buy a new blender, I decided to explore new posibilities and try to go deeper into my Lithuanian side and make red lentil soup with other vegetables that is not pureed at all with some bigger chunks of potatoes and carrots. It was well received by my daughter and my husbands, so I believe it will be cooked again. If you make it a bit thicker, the soup could make a full meal. 

Red lentil soup

(serves 4-6)

What you need:

1 onion
3 cloves of garlic
1 large carrot
1 red pepper
2 tbsp olive oil
1 tbsp tomato paste
1 medium potato
2/3 cup red lentils
1/2 tsp ground cumin
1/2 tsp dried oregano
1/3 tsp dried mint
salt and black pepper
2l chicken or vegetable stock

for serving:
1 tbsp butter
2 tbsp olive oil
1/2 tsp hot red pepper flakes
1/3 tsp dried mint

What you have to do:

Peel and finely chop onion, garlic and carrot. Peel and cut potato in cubes. Deseed red pepper and cut in small cubes. 
In a pot preheat olive oil and add onion, garlic and carrot. Stir and fry for 3 minutes. Then add potatoes and red pepper, season with salt. Fry for 2 minutes. Add tomato paste, red lentils, cumin, black pepper, dried oregano and mint. Stir and pour in chicken stock. Cook for 20 minutes until lentils are soft and vegetables are cooked through. Stir a few times while cooking. Remove from the heat. 
In a small saucepan melt butter, add olive oil, heat it and pour in red pepper flakes, dried mint. Stir the oil and remove from heat. 
Serve soup in bowls drizzled with melted butter. Enjoy!


Comments

Popular Posts