Savory crepes with spinach and cheese / Lietiniai blynai su špinatais ir sūriu

Šį rytą galva visai susisuko ir sugalvojau šiek tiek ilgiau praleisti laiko virtuvėje ir pagaminti visai neįprastus pusryčius mano namuose, nes paprastai pasiduodu turkiškai tradicijai ir pusryčiausjame su kiaušiniais, sūriu, alyvuogėmis ir keliomis riekelėmis agurko bei pomidoro. Špinatų, kaip jau ne kartą esu sakiusi, pas mane beveik visada būna, arba bent jau kažkokių kitų žalių lapinių daržovių, todėl pastoviai ir galvoju, ką su jomis padarius kitaip. Kadangi blynus valgiau prieš daug mėnesių, greičiausiai tik per Užgavėnes, tai buvo laikas špinatus suvynioti į blynus. Tiesą sakant šią įdėją pasufleravo mano tinklaraščio statistika. Per vakar dieną net 14 žmonių atkeliavo į šį tinklaraštį ieškodami lietinių blynų, todėl laikas dar vienai įdėjai su blynais ir greičiausiai vienai iš paprasčiausių. 

Lietiniai blynai su špinatais ir sūriu


(4 asmenims)

Reikia:


lietiniams blynams:

200g miltų ( apie 1 1/3 st)
2 kiaušiniai
450ml pieno
2 valg.š. saulėgražų aliejaus
žiubsnelis druskos

įdarui:

100g fermentinio sūrio
apie 200g šviežių špinatų

šiek tiek aliejaus ar sviesto blynelių apkepimui

Gaminam:


Paruoškite lietinių tešlą. Dubenyje sumaišykite miltus, kiaušinius, pieną, aliejų, druską ir kruopščiai išplakite iki vientisos masės. Palikite dubenį su tešlą pastovėti apie 30 minučių. 
Įkaitinkite keptuvę. Popierinio rankšluosčio gabalėlį suvilgykite aliejumi ir patepkite keptuvę. Tai tereikės daryti pirmą kartą, kepant kitus blynus užtenka aliejaus pačioje tešloje. Įpilkite apie 80ml tešlos į keptuvę ir greitai ją pasukinėkite, kad tešla vienodai pasiskirstytų. Kepkite apie 30-40 sekundžių, tada naudokitės spatula ir atitraukite nuo kraštų bei atsargiai apverskite. Pakepkite dar apie 20 sekundžių ir išimkite blyną iš keptuvės. Iškepkite visus lietinius blynus. Gausite apie 12 lietinių. 
Sūrį supjaustykite šiaudeliais. Šviežius špinatus užpilkite verdančiu vandeniu, pamaišykite ir greitai nupilkite vandenį bei leiskite špinatams nuvarvėti. Šiek tiek atvėsinkite špinatus ir supjaustykite. 
Imkite vieną blyną, dėkite vieną sūrio šiaudelį, šiek tiek špinatų, iš kraštų užlenkite ir tada susukite į ritinėlį. Įkaitinkite keptuvę, įpilkite šiek tiek aliejaus ir apkepkite lietinius 2-3 minutes iš abiejų pusių kol šiek tiek apskrus. Galite patiekti kartu su natūraliu jogurtu, jei norite. Skanaus!


Even though I am a big fan of traditional Turkish breakfast with eggs, cheese, olives and some slices of tomato and cucumber, once in a while I want to have something different for a change. Thin crepes with some spinach and gooye cheese was my first idea this morning. We always have some green leafy vegetables in the fridge so it was an easy idea to turn into a comfort breakfast. 

Crepes with spinach and cheese


(serves 4)

What you need:

crepes:

200g flour
2 eggs
450ml milk
2 tbsp sunflower seed oil
a pinch of salt

filling
100g any melting cheese
200g fresh spinach

a bit of oil or butter for frying the crepes

What you have to do:


Make crepe batter by mixing flour, eggs, milk, oil and salt in a large bowl. Whisk thoroughly. Leave it to rest for 30 minutes. 
Preheat a pan and slightly brush it with oil. You need to do this only before making the first crepe as there is enough oil in the batter to oil the pan. Pour about 80 ml of batter into a hot pan and turn the pan around to spread it evenly. Fry for 30-40 seconds and then use the spatular to turn it upside down. Fry for 20 more seconds and slide it onto a plate. You should end up with about 12 crepes. 
Prepare the filling. Slice cheese into sticks. Put the spinach into a bowl and pour over some boiling water. Stir them a bit and then drain. Squeeze out the water and chop the spinach. 
Take one crepe, on one side add a stick of cheese, a tablespoon of spinach, fold the sides and roll up to the end. 
Preheat a pan with some oil and fry filled crepes on each side until golden brown and the filling is warmed through. You can serve them as they are or with some natural yogurt on the side. 

Instagram

Comments

  1. Oj, tokie lietiniai mūsų vieni mėgstamiausių! Tik aš juos su rikotos sūriu darau. Be galo skanu! Ir nuotraukos žavingos, taip ir norisi to išsilydžiusio sūrio :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Dėkui! Su rikotos sūriu taip pat be galo skanu. Geriausias dalykas su tais lietiniais, kad į juos gali įdėti beveik viską ir jie bus puikūs!

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts