Raw cauliflower salad/ Kalafijorų salotos


Panašios salotos ypač populiarios tarp žaliavalgių, nes jos traškios ir tikrai labai gardžios. Kadangi aš tiesiog mėgstu salotas ir be jų neįsivaizduoju nei vienos vakarienės, tai ir mielai tokias gaminuosi. Kalafijorai Turkijoje yra žieminė daržovė, nes būtent jie dabar puikuojasi turguose ir prekybos centruose kartu su brokoliais, saliero šaknimis, kopūstais ir porais. 
Pirmą kartą žalią kalafijorą ragavau dar universiteto laikų kursiokės Vikos pagamintose salotose. Ji tada sulaužė kalafijorą, sumaišė su juodosiomis alyvuogėmis, pridėjo saulėgrąžų. Atrodo tiek, gal dar kažką dėjo, bet jau dabar neatsimenu. Tos salotos buvo be galo keistos, nes tada dar ir alyvuogių nelabai mėgau, tiesa ir dabar tų skardinėse parduodamų Lietuvoje nemėgstų, nes jos kažkokios man keistos. Bet vistiek salotos atmintyje išliko ir metams bėgant aš vis dažniau pagalvoju, kad jos buvo be galo skanios. Taigi atėjo ir man laikas pasigaminti kažką iš nevirtų kalafijorų. Įdėja šioms salotoms kilo iš tabouleh salotų, kur bulguras ar kuskusas yra sumaišomas su gausybe žalumynu. Tik čia kuskusą pakeičia tarkuotas kalafijoras, dar pagardinau su graikiniais riešutais, daugybe žolelių ir štai puikumėlis ant stalo!

Kalafijorų salotos


(4 asmenims)

Reikia:


1 kalafijoro galvos ( apie 500g)
1 st smulkintų petražolių
1/2 st smulkintų šviežių mėtų
1/2 st graikinių riešutų
1 st granatų sėklų
1/2 citrinos sulčių
3 valg.š. alyvuogių aliejaus
1 valg.š. granatų sirupo
druskos ir juodųjų pipirų

Gaminam:

Kalafijorą sutarkuokite tarka. Sudėkite į dubenį. 
Petražoles ir mėtas smulkiai supjaustykite ir suberkite į dubenį su kalafijoru. Sukapokite graikinius riešutus ir kartu su granatų sėklomis suberkite į salotas. 
Dubenėlyje išmaišykite citrinos sultis, granatų sirupą, aliejų, druską ir juoduosius pipirus. Užpilkite ant salotų. Viską kruopščiai išmaišykite ir pateikite. Skanaus!


Eating raw cauliflower is still very new to me. I do, however, have a bite while chopping it for my favorite cauliflower patties, roasted cauliflower salad or soup. My university days roommate used to make raw cauliflower salad with black olives and sunflower seeds but I remember it to be quite unsual to my taste. As years go by, I realise they tasted great so I wanted to try to make some salad of my own with it.

Cauliflower salad


(serves 4)

What you need:

1 cauliflower (about 500g)
1 cup of chopped parsley
1/2 cup of chopped fresh mint
1/2 cup chopped walnut
1 cup pomegranate seeds
1/2 lemon juice
3 tbsp olive oil
1 tbsp pomegranate syrup ( molasses)
salt and black pepper to taste

What you have to do:

Grate cauliflower and put it into a bowl. 
Finely chop parsley and mint. Transfer into a bowl with cauliflower. Chop walnuts and add it to the salad together with pomegranate. 
In a small bowl mix lemon juice, olive oil, pomegranate molasses, add salt and black pepper. Mix it well and drizzle over the salad. Toss salad and serve. 


Comments

Popular Posts