Winter root salad / Žieminių daržovių salotos

Šios salotos mane sužavėjo savo spalvomis. Kai lietus lyjo beveik 3 savaites ar dangus buvo visiškai apsiniaukęs, kartais net rūkas užeidavo toks, kad net kaimyninio namo nesimatydavo. Kitaip sakant ir Turkijoje žiemos būna niūros. Taigi prisiminiau tokias šakninių daržovių salotas iš Ottolenghi knygos Jerusalem. Jau ne pirmą kartą giriu šią knygą, kuri pirmą kartą visai atsitiktinai atsidūrė pas mane iš Stambule kelis metus gyvenančio ir dirbančio lietuvio žmonos, kuri vis atvažiuodavo jo aplankyti. Neatsitiktinai Jūratė mane aplankė, netgi beveik prieš metus ji apie mano turkišką maistą parašė Lietuvos Rytui. Taigi ji su savo vyru mėgsta gerą ir sveiką maistą, žavisi įvairiomis virtuvėmis. Dukra jiems ir padovanojo Jarusalem. Dėja, greitai Jūratė su vyru išsikraustė atgal į Lietuvą ir su jais ši puiki knygą. Tačiau nespėjau nuliūsti, nes vėl visai atsitiktinai ji vėl pateko į mano rankas. Išties tai knyga, kuri gali būti puikia dovana Vidurio Rytų virtuvės mėgėjams ar šiaip gero maisto šalininkams.
Taigi šios salotos, gal jau 6 išbandytas receptas, tikrai užsiliks mano virtuvėje ypač žiemos metu, kai turkiškame turguje randamos visos naudojamos daržovės. Tiesa aš vietoj cukraus naudojau medų, neturėjau "sherry"acto, o ir kalendrų nemėgstu, tai jų ir nedėjau. Visa kita palikau kaip yra. Kalbant apie naudojamą jogurto sūrį labnę, kuri panaši į kreminę varškę kituose kraštuose, ją galite ir nedėti, tikrai nesugadins skonio.

Žieminių daržovių salotos

(adaptuota pagal "Jerusalem" knygą, p.49)

( 6 asmenims)

Reikia:

3 vidutinio dydžio burokėliai (nevirti)
2 morkos
1/2 saliero šaknies
1 vidutinio dydžio kaliaropės
1-2 citrinos sultys (apie 5 valg.š.)
4 valg.š. alyvuogių aliejaus
1 arb.š. medaus (arba 2 arb.š. cukraus)
1 nedidelis pluoštelis šviežių petražolių
1 nedidelis pluoštelis šviežių mėtų
druskos ir juodųjų pipirų
apie 100g labne sūrio ( ar kito kreminės varškės sūrio)

Gaminam:

Burokėlius, morkas, saliero šaknį ir kaliaropę supjaustykite šiaudeliais.Sudėkite į dubenį.
Nedideliame puode sumaišykite citrinos sultis, alyvuogių aliejų, medų ( arba cukrų) ir pakaitinkite ant ugnies kol užvirs. 
Užpilkite daržoves karštu padažu ir palikite kol atvės. Išmaišykite. Pabaigoje suberkite pjaustytas petražoles, mėtas, pagardinkite druska, juodaisais pipirais. 
Prieš pateikiant, jei norite šaukšteliu salotas apdėkite kreminės varškės gabalėliais. Skanaus!


I love vibrant colours of this salad so I do believe it will stay in my home during the winter. Also it is one more recipe that I tried out from Ottolenghi cookbook Jerusalem. Indeed it is so easy to fall in love with this book as every recipe I try, stays for a while. Hope you will try it and enjoy as much as I did. 

Winter root salad


Adapted from Ottolenghi cookbook Jerusalem, p.49)

(serves 6)

What you need:


3 medium beetroots
2 carrots
1/2 celeriac root
1 kholrabi
1 lemon juice (about 4-5 tbsp)
4 tbps olive oil
1 tsp honey
a small handful of parsley
a small handful of mint
salt and black pepper
about 100g labne cheese

What you have to do:


Peel and finely slice vegetables into matchsticks. Put them in a bowl. 
In a small saucepan combine lemon juice, olive oil, and honey. Bring it all to boil and remove from heat. Pour the dressing over the vegetables. Leave them to cool. Season with salt and black pepper. 
Chop parsley and mint and add to the salad. Mix the salad. 
Add labne cheese before serving, if you want. Enjoy!

Comments

Popular Posts