Birthday cake! / Gimtadienio tortas!


Gimtadienio tortas man visada turi būti naminis! Ne todėl, kad negerbčiau specialistų darbo, ir net ne todėl kad tie tobulai išdabinti tortai būtų negražūs, kaip tik atvirkščiai, jie būna nepaprastai gražūs, su visokiais dailiai išlipdytais filmukų herojais, su burbuliukais ir dar viskuo. Tačiau net ir pats negražiausias naminis tortas visada turės daugiau šilumos, todėl aš visada kepu tortus namie. Nemoku jų gal labai dailiai išpuošti, nelipdau statulėlių iš cukrinės masės, o ir rožyčių su konditeriniu švirkštu nešvirkščiu. Man šiaip visokie "rustic" tortai visada buvo gražesni nei ryškiai rožiniai ar žydri. 
Kad ir kaip ten bebūtų, aš namuose stengiuosi nesureikšminti gimtadienių, neruošiu balių ir šokių iki paryčių. Gimtadieniai man yra šeimos šventė, kaip į kambarį atnešamas tortas, visi padainuoja "su gimimo diena" dainelę, užpučia žvakutes, palinki sėkmes, suvalgo tortą ir tiesiog leidžia laiką kartu. Gyvenant Stambule, tas būvimas kartu tikrai yra labai brangus, nes darbai ir transporto kamščiai šeimos laiką taip greitai sunaikina. Ir tikrai manau, kad mamos per daug sau užsikrauna švęsdamos pirmuosius vaikų gimtadienius su keliasdešimt svečių, klaunais ir visokiom dekoracijomis, nes juk vaikai vistiek labiau prisimins apkabinimo šilumą, bučinį ir buvimą kartu. Spės jie prisišvęsti su draugais mokykose, universitetuose, o maži gimtadieniai gražiausi namuose su naminiais tortais. 

Gimtadienio tortas


8-10 asmenims

Reikia:

200g sviesto
2 st cukraus
1 2/3 st miltų
1 arb.š. kepimo miltelių
5 kiaušiniai
1/2 st pieno
4 valg.š. kakavos
2 valg.š. šokolado lašelių

kremui:

400ml riebios grietinėlės
1 st cukraus pudros
1 arb.š. vanilės
1 arb.š. citrinos rugšties
200g kreminės varškės
apie 60 ml braškių uogienės

šokoladiniam glaistui

200g šokolado
50 g sviesto
50 ml pieno

dekoracijoms

80g lazdyno riešutų
apie 100g aviečių

Gaminam:

Įkaitinkite orkaitę iki 180C. Dvi kepimo formas nuimamais kraštais (21cm skermens) išklokite kepimo popieriumi ir ištepkite sviestu. 
Dubenyje išplakite sviestą su cukrumi iki purios masės (apie 3-4 min), tada sudėkite kiaušinius ir vėl plakite apie 3 minutes. Supilkite išsijotus miltus, kepimo miltelius ir pieną. Viską gerai išmaišykite. 1/3 tešlos supilkite į vieną kepimo indą ir dėkite kepti į orkaitę apie 15-20 min. Gausis baltasis biskvito lakštas, kuris bus gana plonas. 
Į likusią tešlą suberkite kakavą ir šokolado lašelius, gerai išmaišykite. Supilkite į kitą kepimo indą. Kepkite orkaitėje apie 30 minučių kol iškils ir vidus bus iškepęs. Galite kepti ir du kakavinius sluoksnius. Čia jau kaip jums labiau patinka. 
Kol biskvitai vėsta, paruoškite kremą. Plakamąją grietinėlę išplakite su cukraus pudra iki tol kol gausis standus kremas ( jei kartais grietinėlė nėra pakankamai riebi, ji gali neišsiplakti, todėl ją galite išgelbėti su grietinėlės standikliu, kurie parduodami kiekviename prekybos centre). Įmaišykite citrinos sultis, vanilę, kreminę varškę. Išmaišykite iki vientisos masės. 
Kakavinį biskvitą perpjaukite per pusę. Gausite tris sluoksnius - vieną baltą, du kakavinius. Tortą formuokite kepimo inde su nuimamais kraštais. Pirmąjį kakavinį sluoksnį dėkite į indą, aptepkite braškių uogiene, užtepkite grietinėlės kremą, ant viršaus dėkite baltąjį biskvitą, jį taip pat aptepkite braškių uogiene, tada grietinėle. Galiausiai dėkite paskutinį sluoknį ir jį aptepkite tik grietinėlės kremu. Dėkite tortą į šaldytuvą 4-5 valandoms, o geriausia visai nakčiai.
Prieš pateikiant, išimkite tortą iš formos, prieš tai peiliu apveskite kraštus, kad lengviau nusiimtu. Dubenėlyje virš garų ištirpinkite šokoladą ir sviestą, pačioje pabaigoje supilkite pieną. Nuimkite nuo garų ir maišykite apie vieną minutę, kad viskas išsimaišytų ir gautųsi vientisa šokoladinė masė. Šokoladinę masę pilkite ant torto ir leiskite, kad ji nubėktu ties kraštais. Palikite kelias minutes kol šokoladas šiek tiek sustings.
Išgvaldytus ir nuluptus lazdydo riešutus 2 minutes paskrudinkite karštoje sausoje keptuvėje. Šiek tiek atvėsinkite ir sudėkite ant torto viršaus. Išdėliokite avietes ar uogas. Jei norite dar apšlakstikite likusiu šokoladiniu glaistu. Skanaus!

Birthday cakes in my home are always made in our kitchen, not store bought with those fancy decorations,no. Just a simple cake. I want my family to focus on being together, as all a small kid will remember is a hug or a kiss and how s/he felt spending time with friends or family. So this is the cake I made for my little BIG girl.

Birthday cake

(serves 8-10)

What you need:

200g butter
2 cups sugar
1 2/3 cup flour
1 tsp baking powder
5 eggs
1/2 cup milk
4 tbsp cacao
2 tbsp chocolate nibs

frosting:

400ml full fat cream
1 cup powdered sugar
1 tsp vanilla extract
1 tsp lemon juice
200g cream cheese
about 60 g strawberry jam

chocolate glaze

200g dark chocolate
50 g butter
50 ml milk

decoration

80g hazelnuts
about 100g raspberries 

What you have to do:


Preheat the oven up to 180C. Line two round baking dishes (21cm in diametre) with some parchment paper and butter the sides. 
In a bowl whisk butter and sugar until light and fluffy (for about 3-4 minutes) then add eggs and continue whisking for 3 more minutes. Add flour, baking powder, and milk. Stir it well. 
1/3 of the batter pour into one baking dish and bake for 15-20 minutes. You will end up with a "white" layer of the cake, which will be quite thin.
Add cacao to the remaining batter together with chocolate nibs. Mix it well together. Pour it into another baking dish and bake for about 30 minutes. If you want you can bake 2 cacao cake layers.
While the cake is cooling down, prepare the frosting. Whisk full fat cream with sugar powder until fluffy and thickened (if cream is not fat enough, add some cream thickener that are sold in almost all supermarkets). Add lemon juice, vanilla, cream cheese and mix until combined. 
Cut cacao cake layer into half. You will end up having two cacao layers, and one vanilla layer. Start making the cake. Take a round baking dish with removable sides, put the first cacao layer in the bottom, spread some jam and cover it with some frosting. Put vanilla cake layer on the top, repeat spreading with jam and cover with the last cacao cake layer.Spread the frosting on the top.
Leave the cake in the fridge for 4-5 hours or overnight.
Before serving, use a knife to loosen the sides of the cake. Remove it from the dish. In a bowl above some steaming water, melt chocolate and butter. Then add milk and stir until combined. Pour chocolate glaze on the cake and let it run over the sides. Leave for a few minutes until chocolate gets thicker.
Toast hazelnuts in a dry pan until crispy for 2 minutes. Cool them and arrange on the top of the cake. Add the berries If you want, sprinkle with some remaining chocolate glaze, Serve and enjoy!Comments

Popular Posts