Chestnut pilaf / Kestane pilavi / Plovas su kaštainiais

Kaštainiai arba valgomieji kaštonai Turkijoje yra neabejotinai žiemos maistas. Žiemos vakarais kaimuose juos sudeda į specialų indą ir deda ant krosnelės (soba), kuri kūrenama malkomis ir visa šeimyna susėda pasišildyti ir kartu juos lukštenti. Stambulo gyventojai ar svečiai juos dažnai nusiperka tiesiog skubėdami gatvėje. Vežimėliai su skrudinamais kaštainiais yra neatskiriama Istiklal gatvės (Taksime, Stambulas) dalis kartu su sezamu apibarstytais simit'ais. 
Aš tiesą sakant nustebau, kai pamačiau kaštainius parduodamus Lietuvoje bet greičiausiai čia Prancūzijos ir Italijos įtaka, kuri skatina paįvairinti savo virtuvę. Taigi šiandien siūlau kaštainius paruošti ne kaip užkandį, bet kaip pagrindinį patiekalą - plovą su kaštainiais. Aš dar plovą pagardinau džiovintais juodaisiais serbentais, bet jei kartais jų nerastumėte, tai visada galite panaudoti tamsias razinas arba iš vis jų nedėti.Plove aš nenaudojau mėsos, tačiau visada galima kelis gabalėlius tarkim apkepintos vištienos įdėti arba pateikti šalia šio plovo. Skanaus.

Kestane pilavi / Plovas su kaštainiais


4-5 asmenims

Reikia:

500g kaštainių
1 valg.š. sviesto
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
2 valg.š. kedrinių pinijų
2 st BALDO ryžių
2 valg.š. džiovintų juodųjų serbentų
1/3 arb.š. malto cinamono
1/3 arb.š. kvepiančiųjų pipirų
druska ir juodieji pipirai pagal skonį
kelios šakelės mėtų ir petražolių

Gaminam:

Pirmiausia pasiruoškite kaštainius. Įkaitinkite orkaitę iki 200C. Kiekvieno kaštainio odelę įpjaukite aštriu peiliu ( jie kepant išsipus, todėl neįpjovus, pradės sproginėti). Sudėkite juos ant kepimo skardos, dėkite į orkaitę ir kepkite apie 30 minučių.  Tada išimkite iš orkaitės, leiskite kelias minutes atvėsti ir nulupkite žievę, pasilikite tik vidurį, kuris bus minkštas, šiek tiek salvso skonio. 
Puode ištirpinkite sviestą, supilkite aliejų ir suberkite kedrines pinijas. Pakepinkite jas apie minutę, tada suberkite ryžius ir maišydami kepinkite apie 3 minutes. Sudėkite džiovintus serbentus, cinamoną, kvepiančius pipirus, pagardinkite druska, juodaisiais pipirais, sudėkite kaštainius ir užpilkite 4 stiklinėm vandens ( arba sultinio). Pridenkite puodą dangčiu ir virkite apie 15 minučių kol vanduo beveik visas suvirs. Tada undenkite puodą dangčiu, nuimkite nuo ugnies ir palikite stovėti apie 10 minučių. 
Prieš pateikiant, šakute plovą išpurenkite, apiberkite mėtų ir petražolių lapeliais. Skanaus!Chestnut pilaf is a great winter dish that combines Turkish flavors, traditional rice dish and popular street food of Istanbul. It's great when served with pickles or fermented vegetables to give sweet and sour balance.

Chestnut pilaf

(serves 4-5)

What you need:

500g chestnuts
1 tbsp butter
2 tbsp olive oil
2 tbsp pine nuts
2 cups baldo rice
2 tbsp dried currants
1/3 tsp ground cinnamon
1/3 tsp allspice
salt and black pepper to taste
fresh mint and parsley

What you have to do:

Prepare chestnuts. Preheat the oven up to 200C.  Use a sharp knife to make a cut into each chestnut. Arrange them on a baking tray and bake in the oven for 30 minutes. Cool them for a few minutes then peel off the skin. 
In a pot preheat butter and olive oil. Add pine nuts and fry them for 2 minutes, then add rice and cook stiring for 3 minutes. Then add currants, cinnamon, allspice, roasted chestnuts, season with salt and black pepper. Mix it and pour over 4 cups of water. Partially put a lid on the pot and cook for 15 minutes until water is absorbed. Then cover the pot completely with the lid and leave it for 10 minutes. 
Before serving, use a fork to mix the rice. Sprinkle with parsley and mint. Serve and enjoy!


Comments

Popular Posts