Fish soup / Žuvienė


Prapliupo tai prapliupo dangus šį rytą, kad net nejauku pro langą žiūrėti. Tuo ir įdomus tas Stambulas, kad vieną dieną čia pilna sniego, sulauki šalčiausios nakties per visus 15 metų (mūsų rajone buvo tik (-6C, bet mes arčiau jūros gyvenam, kitur buvo ir šalčiau), o kitą dieną ima ir saulė šviečia iki 10C šilumos, o štai trečią dieną atrodo lyg kokia tropinė liūtis būtų užpuolusi. Realybė tokia, kad tokiu oru imi ir užsidarai namuose, jei nėra būtinybės eiti laukan. Taigi tada pats laikas virti sriubas ir šildytis. 
Šis receptas yra sriubos, kuri yra visai neapsunkinanti, truputėlis aitriosios paprikos sušildys, citrina ir šviežias pomidoras (galit pasmerkti, kad pomidorai dabar neskanūs, bet visada galite naudoti džiovintus, tačiau Turkijoje jie visus metus valgoma daržovė.) suteiks gaivumo ir lengvo tikėjimo, kad vasara artėja. Kiek čia jau iki jos teliko, ar ne?

Žuvienė 

4-6 asmenims 

Reikia: 

400g šviežios žuvies ( gali būti įvairi, aš naudojau jūrinį ešerį)
1 saliero stiebas
2 lauro lapai
2 skiltelės česnako
1 svogūnas
2 morkos
1-2 valg.š. alyvuogių aliejaus
2 vidutinio dydžio bulvės
½ arb.š. džiovinto raudonėlio
½ arb.š. aitriosios raudonosios paprikos
Druska ir juodieji pipirai pagal skonį
3-4 pomidorai
Saujelė šviežių petražolių arba krapų
1 citrina

 Gaminam: 

Žuvį išvalykite, kruopščiai nuplaukite. Dėkite ją į puodą, kartu sudėkite lauro lapus, saliero stiebą, česnakus. Užpilkite 2-3 litrais vandens ir užvirus virkite apie 30 minučių. Tada supilkite sultinį į kitą puodą. Žuvį išimkite ir atvėsinkite. Atvėsus, nuimkite odą ir išimkite kaulus. Pasilikite tik žuvies minkštimą.
Nulupkite svogūną, morkas, bulves. Supjaustykite svogūną pusžiedžiais, morką riekelėmis, bulves susmulkinkite gabalėliais.
Puode įkaitinkite alyvuogių aliejų ir sudėkite svogūnus su morkomis. Pakepinkite apie 3 minutes, tada sudėkite bulves, pagardinkite druska, juodaisiais pipirais, raudonėliu ir aitriąja paprika. Supilkite išvirtą žuvies sultinį. Virkite sriubą apie 20 minučių kol daržovės išvirs, tada sudėkite žuvies gabalėlius ir dar pavirkite apie 10 minučių.
Išvirtą sriubą pagardinkite smulkintomis petražolėmis ar krapais. Supilstykite į dubenėlius ir ant viršaus uždėkite kelis gabalėlius smulkinto pomidoro, apšlakstykite citrinos sultimis. Skanaus!


When we have a different season or  at least different geographical zone here in Istanbul in a few days, all you are left with is kitchen that wants to be warmed with fresh warming meal. We had snow last week, the coldest night in the last 15 years, and the other day the thermometer jumped up to plus 10C. And this morning greeted us with terrible rain that seems to never stop. 
This weather cannot bother me. Make tiramisu in the morning for evening treat, but now can have a bowl of light but fresh fish soup.

Fish soup


serves 4-6

What you need:

400g fresh fish (used sea bass)
1 celery stick
2 bay leaves
2 garlic cloves
1 onion
2 carrots
1-2 tbsp olive oil
2 medium potatoes
½ tsp dried oregano
½ tsp red pepper flakes
salt and black pepper flakes
3-4 tomatoes
a handful of fresh parsley or dil
1 lemon

What you have to do:

Clean and wash your fish thoroughly. Put it in a pot with celery stick, bay leaves, garlic cloves. Pour over 2-3 litres of water, bring it to boil and cook for 30 minutes. Then drain the fish stock. Set it aside. Cool the fish, remove all the bones and skin, but keep the flesh. 
Peel onion, carrots potatoes. Cut into small pieces. In a pot preheat some olive oil, add onions and carrots. Fry for 3 minutes. Then add potatoes, orenago, red pepper flakes, season with salt and black pepper. Pour in the fish stock that you cooked earlier. Cook for 20 minutes until vegetables are soft and flavored mixed, then add flaked fish flesh from the stock and cook for 10 more minutes. 
Before serving, add some chopped tomato and drizzle with some lemon juice. Serve and enjoy!

Comments

Popular Posts