Potato and celeriac soup / Bulvių ir saliero šaknies sriuba


Prieš kelias dienas gavau Facebook'e žinutę iš kursiokės, kur ji pasakojo, kad jos vienmetė panelytė visiškai nieko nevalgo. Iš pradžių buvau tokioje nepatogioje padėtyje, kad net nežinojau, ką atsakyti. Niekada neturėjau problemų dėl valgymų, netgi atvirkščiai, kartais galvodavau "vaikeli, kur tau tiek telpa, gal jau gana". Būna tiesa ir keli nevalgiadieniai laikas nuo laiko, bet aš dėl to nesuku galvos, juk ir suaugusiems būna dienų, kai tieisog nieko nesinori.
Kiekvienas vaikas yra skirtingas ir negali būti vienos tiesos, kaip ji maitinti, o ir visada atsiras patariančių ar pakomentuojančių, o pabaigoje reziumuojančių, kad blogai tu vaiką maitini. O mamiški hormonai tada priverčia ne vieną iki ašarų ir savigriaužos, kad kažką (greičiausiai viską) blogai darau. 
Pirmiausia mano patarimas buvo apsiraminti, išjungti savigriaužos migtukus ir pažiūrėti ar tikrai tas vaikas NIEKO nevalgo. O pasirodo ji valgo, nedaug, bet kiek vienmečiui reikia, sveikai ( o tai ir svarbiausia), nelabai mėgsta mėsos ( nematau tame bėdos, net jei ir visas pasaulis gąsdina, kad vaikui truks geležies ir pan), bet labai mėgsta burokėlius, kiaušinius ir daržoves. Taigi  jau visą meniu galima sudaryti. 
Kuo aš maitinau ir maitinu savo vaiką, kuriai jau daugiau nei 3 metai? Vieną dalyką, ką ji be galo mėgsta yra sriubos. Net nežinau, ar kokios tai sriubos nemėgtų, nebent būtų labai aštri ar su dideliais nesukramtomais mėsos gabalas ( ir ji nėra mėsos didelė gerbėja). Mėgstamiausia, kaip greičiausiai visų Turkijoje augančių vaikų, yra raudonųjų lęšių sriuba, tada jau eina burokėlių, kopūstų, jogurto ir šiaip daržovių sriubos. Vakar viriau bulvių ir saliero šaknies sriubą, kurią su didžiausiu malonumu suvalgė. Tiesa mano modeliu būti didelio džiaugsmo nerodė, bet pasimaivyti visada pasiruošusi. 
Taigi receptas.

Bulvių ir salierų sriuba


(4 asmenims)

Reikia:

2 didelės bulvės ( šiek tiek didesnės nei kumštis)
1 didelė saliero šaknis
1 svogūnas
2-3 valg.š. 
2 l jautienos sultinio (kuo skanesnis sultinys, tuo sriuba bus gardesnė)
druska ir juodieji pipirai
1/2 arb.š. džiovinto čiobrelio

pagardui:

saujelės lazdyno riešutų
apie 60 ml alyvuogių aliejaus
3-4 šalavijo lapelių (gali būti džiovinto)
šiek tiek grietinėlės
žiubsnelio aitriosios paprikos

Gaminam:

Bulves ir saliero šaknį nulupkite ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Svogūną nulupkite ir smulkiai supjaustykite. Puode įkaitinkite alyvuogių aliejų, sudėkite svogūnus ir apkepinkite tris minutes, tada sudėkite salierus ir bulves, pagardinkite druska ir juodaisiais pipirais, suberkite čiobrelį. Kelias minutes pamaišykite, supilkite sultinį ir virkite apie 15 minučių. Kai daržovės bus minkštos, sriubą sutrinkite smulkintuvu.
Nedidelėje keptuvėje supilkite aliejų, kai jis bus įkaitęs sudėkite šalavijo lapelius, jie greitai apskrus. Išjunkite ugnį ir iš karto sumeskite lazdyno riešutus ir aitriąją papriką. 
Pateikite sriubą dubenėliuose. Apšlakstykite grietinėle, tada kepintais lazdyno riešutais ir šalaviju pagardintu aliejumi. Skanaus!


Soup has always been my daughter's favorite dish. Starting with Turkish red lentil soup, to Lithuanian style beetroot or cabbage soup. Then comes all vegetable soups. I have never had to worry how to feed my kid (touch the wood) if there was a bowl of soup. It makes me feel happy that she loves vegetables and is ready to enjoy different flavors. 
However, being my model is another story as she always knows how to pose her way and always with her tongue out. But that what is a playful childhood about! Enjoy my little sweetheart!

Potato and celeriac soup

(serves 4)

What you need:

2 large potatoes
1 large celeriac root
1 onion
2-3 tbsp olive oil
2 l meat stock
salt and black pepper
1/2 tsp dried thyme

garnish:
some cream
about 60 ml olive oil
a few sage leaves (can be dried)
a handful of hazelnuts
some red pepper flakes

What you have to do:

Peel and slice potatoes and celeriac root. Peel and finely chop onion. Preheat a pot with some olive oil, add the onion and fry for 3 minutes. Add potatoes, celeriac root, season with salt and black pepper, add thyme. Mix it and fry for a few minutes, then pour in meat stock. Cook for 15 minutes until vegetables are soft, then puree with a hand held blender. 
In a pan or a small saucepan preheat the oil and add sage leaves, fry for a minutes, then remove from the heat and add hazelnuts. The heat will fry them a bit but it won't burn. Add some red pepper flakes to taste. 
Serve the soup in bowls. Drizzle with some cream, then add some flavored oil with hazelnuts and sage. Enjoy!


Comments

 1. Jolita, as irgi taip manau - svarbiausia yra isjungti savigrauzos mygtukus! labai mielas irasas; ir sriuba tobula!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dėkui, Aušra. Nemanau, kad esu kompetentinga tokiems patarimams, bet tikrai kartais mamos per daug save griaužia dėl visko.

   Delete
  2. This comment has been removed by the author.

   Delete
  3. Puikus įrašas ! Kaip tik ieškojau kaip galėčiau paįvairinti saviškės meniu. Šą sriubą būtinai išbandysim. Mūsų gražuolė irgi prie išrankiųjų, bet kažkaip sugebame su vyru įsiūlyti, gal dėl to, kad patys valgome tą patį maistą. Ar galėtum ir kitų išvardintų sriubų receptus surašyti? kad ir meilu atsiųsti: irmules@gmail.com Būtų fantastika ! Ačiūū ;)

   Delete
 2. Ačių už nuostabų receptą, labai patiko idėja su riešutukais! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ačiū Jolita, puikus receptas skanios sriubos, būtinai pagaminsiu savo anūkėlei kai svečiuosis pas mus namuose :)

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts