Avinžirnių salotos / Chickpea salad


Šios salotos dažniausiai sutinkamos Gaziantep regijone, garsėjačiame gardžiais kebabais ir baklava su pistacijomis arba kaimyniniame Hatay. Paprastai jos yra parduodamos tiesiog susuktos į lavašą, kaip gatvės maistas ir vadinamas „nohut durum“ arba kaip mano vyras sako „suni kebabi“. 

Avinžirnių salotos su svogūnais ir žagreniu 

4 asmenims

Reikia:

2 st virtų avinžirnių
1 didelis pomidoras
Apie 10 alyvuogių
Druska ir juodieji pipirai
½ arb.š. malto kumino
1 didelio svogūno
Saujelės šviežių petražolių
2 arb.š. malto žagrenio sėklų (sumak)
1 citrinos sulčių
3-4 valg.š. alyvuogių aliejaus

Gaminam

Avinžirnius sudėkite į dubenį. Nulupkite ir supjaustykite pomidorą. Iš alyvuogių išimkite kauliukus. Pomidorus ir alyvuoges sudėkite į dubenį su avinžirniais, pagardinkite druska, juodaisiais pipirais, maltu kuminu. Išmaišykite.
Svogūną nulupkite ir supjaustykite plonais pusžiedžiais. Susmulkinkite petražoles. Dubenėlyje sumaišykite svogūnus su petražolėmis, apiberkite žagreniu, apšlakstykite citrinos sultimis. Rankomis sutrinkite svogūnus, kad būtų minkštesni.
Dideliame dubenyje ar lėkštėje paskleiskite avinžirnius su pomidorais ir alyvuogėmis, ant viršaus sudėkite svogūnus su petražolėmis. Apšlakstykite alyvuogių aliejumi.
Pateikite salotas su lavašo duona arba kaip pagardą mėsos patiekalui.My husband always wraps this salad in lavash and calls it "suni durum" as he was used to when he was a child. Even last summer I saw a number of places in Hatay selling nohut or suni durum, however, a similar dish is considered Gaziantep speciality. Anyway, I always prefer salad and there's always some place for a proper meal with chickpeas.

Chickpea salad

serves 4

What you need:

2 cups boiled chickpeas
1 large tomato
about 10 olives
salt and black pepper to taste
½ tsp ground cumin
1 large onion
a handful of fresh parsley
2 tsp sumac (tr. sumak)
1 lemon juice
3-4 tbsp olive oil

What you have to do:

Put chickpeas into a bowl. Peel and cut tomato in cubes. Add them to chickpeas together with pitted olives. Season with salt and black pepper, cumin.
Peel and slice onion. Chop parsley. In another bowl mix onion and parsley, add some salt and sumac. Drizzle with lemon juice. Use your hand to crush the onion.
On a large serving platter, arrange chickpeas, tomatoes and olives, top with onions and parsley. Drizzle with some olive oil.
Serve salad just by itself, or as a side dish. You can also alway wrap it in lavash bread or tortilla. Enjoy!Comments

Popular Posts