Inegol kofte / Inegol maltinukai


Inegol kofte arba Inegol miesto maltinukai pirmą kartą Turkijoje buvo pagaminti dar 19 amžiuje imigranto iš Bulgarijos vardu Mustafa Efendi. Šis receptas yra puikus pavyzdys, kad gardžiam patiekalui tereikia geros kokybės mėsos, nes tradiciškai jie pagardinami tik svogūnu ir valgomaja soda. Jie yra plokšti ir apvalūs, sakoma ne daugiau nei 12-13 gramų, bei kepami ant griliaus, tradiciškai pateikiami su pupelių salotomis piyaz, nors puikiai tinka ir suktinukams su lavašu kartu su ant griliaus keptomis daržovėmis.

Inegol kofte

4 asmenims

Reikia:

500g jautienos faršo ( gali būti maišytas su aviena)
1 arb.š. maistinės sodos
1 vidutinio dydžio svogūnas
Druskos pagal skonį

Gaminam: 

Jautienos faršą du kartus permalkite, kad būtų kuo smulkesnis. Sudėkite mėsą į dubenį kartu su valgomaja soda. Gerai išmaišykite. Palikite mėsą šaldytuve per naktį arba mažiausiai 5 valandoms.
Nulupkite svogūną ir sutarkuokite jį su tarka. Sumaišykite svogūną su faršu, pagardinkite druska ir paminkykite kelias minutes. Suformuokite nedidelius plokščius apvalius maltinukus.
Įkaitinkite grilių ar keptuvę. Dėkite 3-4 maltinukus ir kepkite apie 3 minutes iš abiejų pusių kol bus gražiai apkepę.
Pateikite iš karto su mėgstamomis salotomis, ant griliaus kepintomis daržovėmis ir šviežia duona. 


Inegol kofte is a good example that a good dish 
 doesn't nead fancy and exotic spices, all that matters is good quality product. This dish was named by the city name where it was created for the first time by a Bulgarian immigrant Mustafa Efendi. Traditonally they are round and are cooked over a grill which gives some smoky flavor. Serve it with grilled vegetables and fresh bread.

Inegol kofte

(serves 4)

What you need:

500g ground beef ( or a mix of beef and lamb)
1 tsp baking soda
1 onion
salt to taste

What you have to do:

Grind meat twice to make it very fine. Transfer it into a bowl. Add baking soda and mix it well. Cover the bowl and leave the meat in a fridge for 5 hours or over night.
Peel and finely grate onion. Add it to the meat, season with salt and mix it for a few minutes. Shape round and flat meatballs. 
Preheat your grill or a pan and cook them for about 3 minutes on each side or until cooked. 
Serve meatballs with grilled vegetables or salad and some bread.Comments

Popular Posts