Leeks and carrots in olive oil / Morkų ir porų troškinys su alyvuogių aliejumi - Zeytinyaglilar


Zeytinyaglilar yra atskira patiekalų rūšis, kuri kildinama iš Egėjo jūros regijono, nes ten sako auga geriausios alyvuogės, o ir klimatas puikiai tam tinka. Taigi tai vienas iš tų regijonų, kur pagaminama daugiausiai alyvuogių aliejaus, todėl jis ir visur yra naudojamas! 
Noriu pabrėžti, kad alyvuogių aliejuje daržovės yra lėtai troškinamos, o jokiu būdu nekepamos. Žiemos metu vienas iš mėgstamiausių tokių patiekalų yra morkos ir porai, kurios gali būti pateikiamos kaip garnyras arba tapti pagrindiniu pateiku su ryžiais.

Morkų ir porų troškinys su alyvuogių aliejumi

4 asmenims

Reikia:

2-3 porų
4 vidutinio dydžio morkų
 1 paprika
1 skiltelė česnako
150 ml alyvuogių aliejaus
druska ir juodieji pipirai
1 arb.š. džiovinto čiobrelio

Gaminam:


Porus kruopščiai nuplaukite, supjaustykite nedideliais kąsnio dydžio gabalėliais. Morkas nulupkite ir supjaustykite nedideliais kubeliais. Iš paprikos išimkite sėklas ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Susmulkinkite česnaką.
Į puodą supilkite alyvuogių aliejų ir sudėkite daržoves. Kelias minutes pakepinkite (apie 2-3 min) ir tada įpilkite apie 200ml vandens. Pagardinkite druska, juodaisiais pipirais, čiobreliu. Kai užvirs, ant nedidelės ugnies patroškinkite apie 15 minučių kol daržovės pilnai išvirs. 
Pateikite kaip šiltą patiekalą ar šaltą užkandį. 


Vegetables in olive oil is a seprate type of dishes that are common throughout Turkey but are said to be most popular in Egean region where they grow most of the olives and produce one of the best olive oil in Turkey. 
Carrot and leek combination is very common during winter months and taste really delicious. Slowly cooked vegetables get sweet and becomes an amazing side dish or a main dish when served with cooked rice.

Leeks and carrots in olive oil

(serves 4)

What you need:

2-3 leeks (around 300 g)
4 medium carrots
 1 red pepper
1 garlic clove
150 ml olive oil
salt and black pepper
1 tsp dried thyme

What you have to do:

Wash and cut leek into bite-size pieces. Peel and cut carrots in cubes. Deseed and cut pepper in pieces. Finely chop garlic.
In a pot pour olive oil and add the vegetables. Stir a bit and cook for 2-3 minutes. Then  season with salt and black pepper, add thyme. Pour in about 200ml of water. Cover the pot, bring it to boil and cook for 15 minutes until vegetables are soft. 
Serve it as a warm meal or as a cold appetizer. Enjoy!Comments

Popular Posts