Green lentil and parsley salad / Žaliųjų lęšių ir petražolių salotos


Prasidėjo kalendorinis pavasaris, atšventėme kovo 11-ąją, tai jau oficialiai laikas į namus įsileisti gaivų orą, žydinčias gėles, bei viską, kas žalia. Jau ir turgiški turgūs pasveikino pirmuosius artišokus, didžiųjų pupų ankštis, bet vistiek visi žalumynai man yra labiausiai susiję su gaivuma. Taigi į savo namus įsileidžiu pavasarį su žalios spalvos salotomis. 

Žaliųjų lęšių ir petražolių salotos


3-4 asmenims

Reikia:

1 st virtų žaliųjų lęšių
1 didelis svogūnas
1 česnako skiltelė
3-4 valg.š. alyvuogių aliejaus 
1/2 arb.š. malto kumino
1 arb.š. žagrenių (tr.  sumak)
žiubsnelis aitriosios paprikos
druska ir juodieji pipirai pagal skonį
2 st smulkintų petražolių ( didelė sauja nepjaustytų)
1 st smulkintų gražgarsčių
2-3 krapų šakelių
1 didelis pomidoras
1/2 citrinos sulčių

Gaminam:


Nulupkite svogūną ir supjaustykite pusžiedžiais. Česnaką smulkiai sutarkuokite. Keptuvėje įkaitinkite šlakelį aliejaus, sudėkite svogūnus, česnaką. Pagardinkite druska ir kepkite kas kart pamaišydami apie 5-6 minučių kol svogūnai suminkštės. Tada sudėkite virtus lešius, pagardinkite kuminu, žagreniu ir aitriąja paprika. Išmaišykite ir dar apie 3 minutes pakepinkite. Nuimkite nuo ugnies ir atvėsinkite.
Susmulkinkite petražoles, gražgarstes, krapus. Žalumynus sudėkite į dubenį. Supjaustykite pomidorą ir taip pat sudėkite į salotas, įmaišykite lešius su svogūnais. Pagardinkite citrinos sultimis, jei reikia dar užberkite druskos ar juodųjų pipirų. Išmaišykite. Pabaigoje dar apšlakstykite alyvuogių aliejumi. Pateikite. Skanaus!


To welcome spring in my home and kitchen I decided to make this green salad with loads of parsley, rocket, dill and to make it more filling added some green lentils. So it can be perfectly called salad for lunch or dinner. Enjoy!

Green lentil and parsley salad


(serves 3-4)

What you need:

1 cup boiled green lentils
1 large onion
1 garlic clove
3-4 tbsp olive oil
1/2 tsp ground cumin
1 tsp sumac (tr.  sumak)
a pinch of chilli pepper flakes
salt and black pepper to taste
2 cups chopped parsley
1 cup chopped roket leaves
2-3 branches of dill
1 large tomato
1/2 lemon juice

What you have to do:


Peel and slice onion, grate garlic. Preheat a pan with a splash of olive oil, add onions and garlic. Season with salt and black pepper. Sautee them for 5-6 minutes, then add boiled lentils, cumin, sumac, chilli pepper flakes. Mix it and cook for 3 more minutes. Leave it to cool.
Chop parlsey, rocket, dill. Cut tomato into cubes. In a bowl combine the greens, tomato, lentils with onion. Drizzle with some lemon, adjust the seasoning. Finally add some olive oil. Serve and enjoy!
Comments

Popular Posts