Kepta višta su citrininiu padažu ir česnakais / Skillet-roasted chicken with lemon and garlic


Nepaprastai apsidžiaugiau pamačiusi Aušros iš "Vaikai ir Vanilė" įrašą apie Piglet2014 kulinarinės knygos rinkimus.Pati lyg buvau peržvelgus, bet detaliai neįsigilinau, o ir knygų visų juk nesusipirksi. Bet kaip dažniausiai būna, knygas rekomendacijos dažniausiai eina iš lūpų į lūpas, todėl perskaityti Aušros nuomonę ir išbandyti receptą, iš knygos, kuri pasirodo Amazon puslapyje yra labiausiai perkama kulinarinė knyga šiuo metu. Taigi dedu Heritage į savo norimų knygų sąrašą. 
Perskaičius receptą, supratau, kad šią knygą ruošė tikras virtuvės šefas, nes į akis krito daugybė veiksmų, kuriuos reikia atlikti, nors ir patiekalo sudėtis yra visai paprasta, taip pat akivaizdu, kad tai Amerikietiškos virtuvės patiekalas. Iš tiesų Sean Brock yra profesionalus šefas garsėjantis Pietinės JAV dalies virtuvės propagavimu, gavęs ne vieną apdovanojimą, todėl net jei ir ankščiau nesate jo girdėję,visai verta įsidėmėti. 
Pasirinkau šį receptą, nes jau ne kartą esu gaminusi vištieną su česnakais ir citrina, o tai iš tiesų yra puikus derinys. Turkija lyg ir neturi gilių padažų tradicijos, čia viskas tik jogurtu arba paprikų ar pomidorų pasta pagardinta, todėl įtraukti į savo namų valgiaraštį kitokį padažą visai norėjosi. Prisipažinsiu, kad mano vyras beveik vien tą padažą ir susipylė ant ryžių ir nepaprastai jis jam patiko, višta čia jau kaip priedas buvo. Kitavertus tai gana greitai paruošiamas patiekalas, kuris tiks ne tik kasdienai, bet ir šventinei vakarienei ( aha netgi Vėlykoms!).

Kepta višta su citrininiu padažu ir česnakais


( adaptuotas pagal Sean Brock "Heritage" receptą)

6 asmenims

Reikia:

Česnakai:
6 skiltelės česnako
1 arb.š. cukraus
1 arb.š. druskos
½ arb.š.maltų pipirų
2 valg.š. alyvuogių aliejaus

Višta:
1 višta (maždaug 1,5 kg)
Druskos ir juodųjų pipirų 
½ st aliejaus

Padažas:
2 st vandens arba vištienos sultinio
1 valg.š. miltų
½ st smulkiai pjaustytų petražolių
1 citrinos sultys ir tarkuota žievelė

Gaminam:

Įkaitinkite orkaitę iki 200C. 
Nulupkite česnakus, sudėkite juos ant aliuminio folijos lakšto, apiberkite cukrumi, druska, juodaisiais pipirais, apšlakstykite aliejumi. Susukite česnakus į foliją ir dėkite į orkaitę 30 minučių ( aš juos kepiau kartu su višta, tik anksčiau įdėjau į orkaitę)

Imkite vištą ir išpjaukite nugarkaulį, nupjaukite sparnelių galiukus. Nusausinkite vištą virtuviniu popieriumi, apibarstykite druska ir juodaisiais pipirais iš abiejų pusių. 

Įkaitinkite didelę keptuvę ( geriausia su karščiui atsparia rankena) su aliejumi ( galite naudoti ir nedideles keptuves, bet tada geriau vištą perpjauti per pusę, kaip ir rekomenduoja originalus šaltinis, man tiesiog norėjosi mažiau indų plovimui), dėkite vištą į keptuvę, oda žemyn, ant viršaus uždėkite kitą sunkią keptuvę ar puodą, ir kepkite apie 5-7 minutes, kol oda gražiai apskrus. Tada vištą apverskite ir dėkite į orkaitę, kurioje dar kepa česnakai. Kepkite vištą apie 25-30 minutes ( jei turite mėsos termometrą, tai storiausioje šlaunelės dalyje temperatūra turi būti 70C). Iškepus išimkite iš orkaitės, vištą perdėkite ant lėkštės ir laikykite šiltai. 

Keptuvėje likusius riebalus šiek tiek nupilkite, kad liktų 1/4 st. Mentele pagramdykite dugną, kad atšoktu prikepusios mėsos likučiai, supilkite vandenį ar sultinį ir virkite apie 10 minučių, tada dėkite miltus ir gerai išmaišykite, virkite ant vidutinio stiprumo ugnies dar apie 5 minutes, kol padažas šiek tiek sutirštės, nuimkite nuo ugnies ir įmaišykite citrinos sultis ir tarkuotą žievelę. Suberkite smulkintas petražoles, keptus česnakus ir išmaišykite. 
Likusį aliejų ant folijos, kur kepė česnakai panaudokite vištienai apšlakstyti.
Pateikite vištą iš karto kartu su padažu. Šalia puikiai tiks salotos bei ryžiai.


This years Piglet 2014 tournament of cookbooks poited out a good number of cookbooks that I could have missed. Thanks to Aušra, who writes a blog "Vaikai ir Vanilė", I had a quick and brief review of what is worth reading. 
I have never read or heard about Sean Brock before, so now I am more than glad to learn about his cookbook Heritage that is No 1 Bestseller in Amazon and to try a recipe. Chicken with lemon and garlic is not a new flavor combination in my kitchen, but when all this combo goes into gravy, then you get a wonderful dish that is full of flavor, fresh and comforting at the same time. I am putting this book into my wish-list!

Skillet-roasted chicken with lemon and garlicserves 6

What you need:
Garlic:
6 large garlic cloves
1 tsp sugar
1 tsp salt
½ tsp black pepper
2 tbsp olive oil

Chicken:
1 whole chicken
Salt and black pepper to taste
½ cup oil

Sauce:
2 cups water or chicken stock
1 tbsp flour
½ cup parsley
Grated zest and juice of 1 lemon

What you have to do:

Preheat oven to 200C.
Place garlic cloves on aluminum foil. Sprinkle with sugar, salt and pepper. Pour olive oil over the cloves, seal the foil into a pouch and place on a baking sheet. Roast for about 30 minutes, until the cloves are  soft. Remove from the oven. (I baked garlic together with chicken just put them in the oven a few minutes earlier).

Using kitchen shears, cut along both sides of the backbone and remove it. Cut the wings off at the first joint. Dry the skin and the inside of the chicken with paper towels. Sprinkle both sides of chicken with salt and black pepper.

Place a large oven-proof skillet over high heat. Add 1/4 cup of oil to the skillet. When oil is hot, carefully place chicken into skillet, skin side down. Weight the meat with another heavy skillet so it stays flat and browns evenly. Cook chicken until the skin is crispy and evenly browned, 5 to 7 minutes.
Remove weights, flip chicken over (skin side facing up) and place both skillets in the hot oven. Roast chicken for about 30 minutes, until an instant-read thermometer inserted into the thickest part of the thigh reads 70C. Place the chicken on plates to rest while making the sauce.

 Leave about ¼ sup of roasting juices in the skillet. Discard the rest. Place the skillet on the stove over medium heat. Add chicken stock or water into the skillet with roasting juices and use a spatula to scrape the browned bits from the bottom. Gently boil the stock to reduce it by half (about 10 minutes). Sprinkle flour evenly over the liquid and gently whisk until there are no lumps. Increase heat to medium high and bring the sauce to a simmer. Cook until slightly thickens, about 5 minutes. Remove from heat.
Add parsley, lemon zest and juice, and roasted garlic cloves from the aliuminium foil. Whisk to combine.
Drizzle garlic oil over chicken. Spoon sauce over chicken and serve. Serve with your favortite salad and rice. Enjoy! 
Comments

Popular Posts