Hatay Days in Feshane/ Hatay Günleri

Meze / Užkandžiai
Šiandien, kaip ir paskutinius keturis balandžio mėnesius, su šeima vykome į Hatay regijono dienas Feshane, Stambule. Pirmus metus važiavome smalsumo vedami, antrus metus, nes pirmus buvo tikrai labai autentiška ir skanu, trečius ir ketvirtus metus jau važiuojame labiau iš įpročio ar tradicijos. 
Šiais metais vėl važavome, bet su ta mintimi, kad tik pavalgysim ir grįšim. Taip ir buvo. Tik šį kartą grįžome su šiek tiek keista nuotaika. Atrodo viskas lyg ir kaip kelis metus prieš šiuos, daug  maisto - kalnai icli kofte - bulguro maltinukai su jautienos ir graikinių riešutų įdaru, biberli ekmek - plokščios duonos paplotėliai su paprikų užtepu, Hatay stiliaus durum, kurie skiriasi nuo kitų dėl specialios lavašo duonos, ant jo tepamo specialaus pomidorų padažo bei viduje esančio svogūnų, petražolių ir žagrenių pagardo, įvairiausi meze - užkandėlės ( humusas, pomidorų, čiobrelio ir alyvuogių salotos su zahter, baklažanų užtepas su jogurtu ir tahini, bei baklažanų, paprikų, pomidorų pagardas su granatų sirupu) , pyragėliai su mėsa, tahini, tepsi kebabai,  doneriai ir kiti patiekalai. Desertų stenduose karaliavo knefe, kombe sausainiai su graikiniais riešutais ar datulėmis, bei keliose vietose matėsi tradiciškos baklavos
Greičiausiai dėl gana vėlyvo pavasario ir lietingos savaitės, gaminamo maisto stendai iš kiemo perkelti į Feshane Parodų rūmų vidų. Iš vienos pusės tai puikus sprendimas, nes vistik tikrai šalta ir šlapia, kitavertus, parduodamas maistas ir jo pateikimo būdai yra visiškai gatvės stiliaus, todėl kitokioje aplinkoje jis kažkaip prarado žavesį. Taip pat šiais metais ypač jautėsi, kad pateikiamas maistas yra praradęs dvasią, gana vienodas visuose stenduose, valgytas Hatay durum buvo sausas ir beskonis. Kitavertus knefe šiais metais greičiausiai buvo skaniausia nei visais praėjusiais kartais, meze taip pat atrodė šviežūs ir gaivūs, tik kaip minėjau, norėjosi įvairumo,  ypač iš miesto, kuris didžiuojasi savo meze gausa. 

Mėsos, daržovių, tahini ir kitokių įdarų pyragėliai


Sarma - vynuogių lapuose įsukti ryžiai


Kebabai ir Hatay durum suktinukai


Ruošiami tepsi kebabai

Icli kofte



Knefe arba Kunefe

Nors patiekalai ir nuvylė, tačiau vistiek buvo džiugu matyti Hatay regijono produkcijos pristatymus, kuriuos ir galėjome nusipirkti. Gausybė rūšių alyvuogių, riešutų, datulių, paprikų, sūrių, lauro lapų muilo, apelsinų ar citrinų žievelių bei kitų vaisių bei uogų uogienės, moliūgo gardėsiai, Hatay virtuvei būdingi prieskoniai - džiovintas violetinis bazilikas, zahter arba Hatajaus čiobrelis, įvairios arbatžolės, specialios formelės kombe sausainiams formuoti, peiliai, rankų darbo dirbiniai - krepšiai, servetėlės, staltiesės, pinti padėklai, muzikos instrumentai ir kt. Pasirinkimas tikrai gausus, todėl neabejodami nusipirkome tai, kas mano vyrui siejasi su Hatay regijone praleistais vaikystės metais - cokelek sūrį, zahter, granatų sirupą, bei lauro lapų muilą ir grįžus namo galvoju, kad reikės rytoj reikės pagaminti vėl kažką iš Hatay regijono. 




Zahter arba Hatay čiobrelis

Karčiojo apelsino žievelių uogienė

Moliūgo gardėsis

Kombe sausainių formelės



Granatų sirupas

Karšta knefe su sūriu, cukraus sirupu ir pistacijomis

O jei patys norite išbandyti kelis Hatay regijono patiekalus, tai visada galite atsiversti mano knygą - "Turkijos Virtuvė", kurioje rasite Icli kofte (p.145), Tepsi kebabi (p.149), baklažanų, jogurto ir tahini pagardą (p. 61),  humuso (p. 65), baklažanų salotas su paprikomis ir pomidorais (p.119),  pomidorų, fetos sūrio, alyvuogių ir čiobrelio salotas pusryčiams (p.27), paprikų paplotėlius (p.249), kombe sausainius (p. 307) bei kabak tatlisi (p 287) receptus. Ir kas paneigs, kad man tikrai patinka Hatay virtuvė, todėl tikrai dar ir kitais metais važiuosime į Feshane, nes vistiek arčiau nei pats Hatay. 
https://www.knygos.lt/lt/knygos/turkijos-virtuve-skaniausi-turkijos-patiekalai-kasdienai-ir-sventems/

Comments

Popular Posts