Potato and chicken stew / Bulvių ir vištienos troškinys / Patates yemeği


Kartais būna dienų, kai ne tik tingisi valgyti gaminti, bet ir į parduotuvę eiti, o ir vakar vakarienę užsisakėm. Tai kažkaip antrą dieną jau reikia gaminti iš to kas šaldytuve. Pas mane paprastai būna viena kita bulvė, šaldiklyje vištienos, paprikų ar pomidorų pasta, ir kažkas iš ko būtų galima pagaminti salotas. 
Taigi tokiomis dienomis prisimeni tuos receptus, kur kažkada kažkur matei. Praėjusią savaitę prisėdau pasižiūrėti Refikos Birgul, Turkijos televizijos šefės, laidų, ir  vienas receptas labai užstrigo,nes atrodo, kad iš nieko pagaminta, o atrodė skaniai. Beto tokio tipo patiekalai labai artimi turkiškoms dūšioms. Tradiciškai tokiuose patiekaluose naudojama malta jautiena, o vietoje bulvių gali būti saliero šaknis, kopūstas, pupelės, žirneliai, poras, cukinijos ar baklažanas. Mėsa tiesiog pakepinama su viena iš daržovių ir tada šiek tiek patroškinama. Aš receptą šiek tiek pritaikiau savo virtuvei, nedėjau kumino (nors visai jis ir tiktų), naudėjau vištienos sultinio, tik vandens. O koks skirtumas, jei rezultatu liko visa šeima patenkinta!

Bulvių ir vištienos troškinys

adaptuota pagal Refikos Birgul receptą 
4 asmenims

Reikia:

1 svogūnas
1 česnako skiltelė
200g vištienos
1 arb.š. paprikos pastos
1 valg.š. pomidorų pastos
4 vidutinio dydžio bulvių
druskos ir juodųjų pipirų pagal skonį
1 arb.š. džiovinto čiobrelio
1/2 arb.š. džiovinto baziliko
alyvuogių aliejaus

Gaminam:


Nulupkite svogūną ir česnaką. Smulkintuve susmulkinkite arba smulkiai supjaustykite svogūną ir česnaką. Puode įkaitinkite kelis šaukštus alyvuogių aliejaus, sudėkite svogūną ir česnaką. Apie dvi minutes pakepinkite. Į tą patį smulkintuvą, kur smulkinote svogūną, sudėkite vištienos gabalėlius kartu su paprikų ir pomidorų pasta. Susmulkykite iki nedidelių gabalėlių. Sudėkite vištieną į puodą su kepančiais svogūnais ir česnaku. Pagardinkite druska, juodaisiais pipirais pagal skonį, suberkite čiobrelį ir baziliką. 2-3 minutes pakepinkite.
Nulupkite bulves ir supjaustykite vidutinio dydžio kubeliais. Sudėkite į puodą. Išmaišykite ir užpilkite vandeniu, kad lengvai apsemtų. Troškinkite apie 10-15 minučių kol bulvės bus pilnai išvirusios (originaliame recepte Refika viską gamino greitpuodyje, tai troškino tik 5 minutes). 
Pateikite troškinį su dubeniu salotų arba kaip mėgsta turkiškuose namuose su  ryžių ar bulguro plovu. Skanaus!During those days when you don't feel like cooking or doing shopping, you have to cook with what's in your fridge. And on those days you remember some recipes that once you read, saw or heard of. A week ago I sat to watch a few series of Refika Birgul, Turkish TV chef, new 10-minute meals show. Potatoes and chicken seemed to go well with some Turkish flavors and it can be cooked in 10 minutes. Well, Refika used preassure cooker, which I don't have. Still I managed to cook it in about 15-20 minutes together with salad. Could that be better?!

 Turkish potato and chicken stew 

inspired by Refika's recipe
serves 4

What you need:

1 onion
1 garlic clove
200g chicken tenders
1 tsp red pepper paste
1 tbsp tomato paste
4 medium sized potatoes
salt and black pepper to taste
1 tsp dried thyme
1/2 tsp dried basil
olive oil

What you have to do:


In a processor add peeled onion and garlic. Chop it. Transfer it into a preheated saucepan with some olive oil. Cook onions and garlic for 2 minutes. Meanwhile add chicken, red pepper and tomato pastes to the processor and pulse until meat is chopped. Transfer the mixture to the saucepan. Fry for 3 minutes. Season with salt and black pepper, thyme and basil. 
Peel potatoes and cut them in cubes. Add them to the saucepan, stir and add water just to cover the potatoes. Cook for 10-15 minutes until potatoes are cooked through. 
Serve with salad and pilaf. 
Comments

Popular Posts