Tel şeriye pilavı / Vermišėlių plovas


Vermišėliai arba kaip turkai sako tel şeriye yra vienas iš  tų universalių makaronų, kuriuos galima visur naudoti. Žinoma dažniausiai jie naudojami vištienos sriuboje, plovuose kartu su ryžiais, kur jie prieš dedant ryžius yra gana gerai paskrudinami iki rusvos spalvos, nes būtent tai ir suteikia ypatingą skonį. Ar tik ne Indijoje iš vermišėlių gaminamas desertas. Man vermišėliai siejasi su vaikystėje valgyta pieniška sriuba, kurios augant pradėjau nemėgti, bet greičiausiai verdančio pieno kvapas man labiau nepatiko nei makaronai. 
Prieš kelias dienas netyčia pamačiau Refikos Birgul nuotrauką iš naujų jos laidų ciklo "Greiti 10 minučių patiekalai", kur kartu su bulvių ir vištienos troškiniu ji siūlė ir vermišėlių plovą su žemės riešutais. Mano vaikas mėgsta makaronus ir karts nuo karto vis jų prašo, taigi pagalvojau visai įdomu būtų ir plovą iš jų (be ryžių, nes su ryžiais dažnai verdu) išsivirti. Sakau plovas, nes Turkijoje pakepinti grūdai ar makaronai svieste ar aliejuje ir tada išvirti vandenyje ar sultinyje vadinami pilavi, taigi tai nėra tik vandenyje virti makaronai, jie pagardinti, mano atveju sviestu ir migdolo riešutais. Taigi eilinį kartą Refika mane nudžiugino, jau be to, kad yra nepaprastai malonus ir šiltas žmogus, tačiau kaskart smagu į ją žiūrėti televizoriuje ir visi jos patiekalai man labai patinka. Truputėlis turkiškos klasikos su naujomis bangomis. 

Vermišėlių plovas


adaptuota pagal Refika Birgul receptą

4 asmenims

Reikia:

250g vermišėlių
50 g sviesto
1 valg.š. alyvuogių aliejaus
50g migdolų (arba žemės riešutų)
druska
apie 2 st vandens

Gaminam:

Sviestą ištirpinkite keptuvėje kartu su alyvuogių aliejųmi, tada sudėkite migdolus, juos paskrudinkite apie minutę, suberkite vermišėlius. Kepinkite juos vis pamaišydami kol kai kurie makaronai įgaus rusvą spalvą. Supilkite  verdantį vandenį tik tiek, kad šiek tiek apsemtų makaronus. Pagardinkite druska. Virkite apie 3-4 minutes, kol vanduo susigers. Uždenkite puodą dangčiu ir palikite pastovėti apie 5 minutes. Prieš pateikiant šakute pamaišykite. 
Pateikite kartu su kitais daržovių ar mėsos patiekalais. Skanaus!

I have always been a fan of Refika Birgul and I guess her cookbook Refika'nin Mutfagi: Cooking New Istanbul Style was one of my first cookbooks about Turkish cooking. I like the way she mixes local ingredients, traditional recipes with new techniques, new ingredients and flavors. Her new show "10 minute meals" proves that she is full of new ideas. 
Tradicionally vermicceli or tel seriye in Turkish is used as a part of pilaf together with rice or bulgur. Pasta is toasted until golden brown in butter or olive oil, then rice is added and then it's all cooked in water or stock. Toasted pasta gives a wonderful flavor.  In her new show Refika made vermicceli pilaf with peanuts and seved with chicken-potato stew. I used almonds instead of peanuts. 

Vermicceli pilaf

adapted from Refika Birgul recipe
serves 4

What you need:


250g vermicceli
1 tbsp olive oil
50g butter
50g almonds (or peanuts)
salt
about 2 cups of water

What you have to do:


In a pot melt butter and add olive oil. Add almonds and toast them for a few minutes, then add vermicceli and stir until some of the pasta gets gold golden brown. Then pour in boiling water and season with salt. Cook pasta for 3-4 minutes until water is absorbed.  Cover the pot with a lid and remove it from heat. Let it sit for 5 minutes. Use a fork to stir vermicceli pilaf just before serving.
Serve warm as a side dish. Enjoy!
Comments

Popular Posts