Bulgur pilav, eggplant with yogurt, sweetcorn and tomato salad/ Bulguro plovas, baklažanai su jogurtu ir kukurūzų, pomidorų salotosPraėjusią savaitę prasidėjo ne tik šiluma, bet ir visi karščiai. Jie dar neerzina, bet jei reikia pabūti vidury dienos lauke be jokio pavėsio, tai jau norisi padejuoti, kad karšta. Bet greičiausiai būtų negražu skųstis. Ir žinoma, kai atšyla, man reikia peršalti, bet taip rimtai, kad visą savaitę tenorėjau gulėti lovoje, kosėjau iki ašarų ir dar visai balsą praradau kelias dienas. Tai taip ir nieko padoraus negaminau, o tai ką gaminau buvo visai be įkvėpimo, be pavasariškų spalvų, tiesiog todėl, kad reikia valgyti ir tiek. 
Ši savaitė prasidėjo visai kitaip, kad net jau norisi spalvų lėkštėje, daržovių ir gaivaus jogurto. Bet atsitik taip, kad nuo pat primadienio namiškiai prie stalo pradėjo būriuotis dar tik išpakavus pirkinius. Belieka tik užsidėti supermoters ar kaip ten kas sako virtuvės fėjos kostiumą ir pagaminti vakarienę. Maniškiai neišrankūs. Tai tiesiog plovas, salotos ir viskas. Vasara atėjo anksčiau.


Bulguro plovas


4 asmenims

Reikia:


1 svogūnas
1 vidutinio dydžio morka
1 nedidelė žalioji paprika
3 valg.š. alyvuogių aliejaus
1 valg.š. sviesto 
druska ir juodieji pipirai pagal skonį
1/2 arb.š. džiovitno čiobrelio
2 st stambaus bulguro
1 valg.š. pomidorų pastos
4 st vandens

Gaminam


Nulupkite svogūną ir smulkiai supjaustykite. Nulupkite ir sutarkuokite morką. Iš paprikos išimkite sėklas ir smulkiai supjaustykite. Puode ištirpinkite sviestą ir įkaitinkite aliejų. Sudėkite svogūnus ir kepinkite apie 2 minutes, tada sudėkite morkas ir paprikas. Pagardinkite druska, juodaisiais pipirais, čiobreliu. Išmaišykite ir kepkite dar apie 2 minutes. Suberkite bulguro kruopas, įdėkite pomidorų pastą ir maišydami kepinkite apie 2 minutes. Užpilkite 4 stiklines vandens. Pamaišykite ir puodą uždenkite dangčiu. Virkite plovą ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 15 minučių, kol vanduo susigers. Verdant nemaišykite. Kai matysite, kad vanduo suvirė, nukelkite nuo ugnies ir palikite puodą su uždengtu dangčiu pastovėti dar apie 10 minučių. 
Prieš pateikiant plovą, jį papurenkite šakute. Skanaus!

Baklažanai su jogurto ir tahini padažu


4 asmenims

Reikia:


4 pailgi baklažanai
1 svogūnas
6 pailgos paprikos (nebūtina)
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
apie 10 alyvuogių
3 skiltelės česnako
200ml natūralaus jogurto
2valg.š. tahini / sezamų sėklų pastos
druskos ir juodųjų pipirų pagal skonį
1/3 arb. š. džiovintų mėtų
1/2 arb.š. maltų žagrenių (sumak)
1 valg.š. sezamų sėklų

Gaminam:

Baklažanus pusiau nulupkite, t.y. skustuku nupjaukite kelias juostas baklažano odos. Nors tai visai ir nebūtina, bet be odelės baklažanų skonis būna švelnesis. Supjaustykite baklažanus riekelėmis. Nulupkite svogūną ir supjaustykite pusžiedžiais. 
Įkaitinkite elektrinį (ar kokį kitokį) grilių ir sudėkite baklažanų riekeles. Šiek tiek jas apšlaksykite alyvuogių aliejumi. Apkepkite iš abiejų pusių, kol suminkštės ir lengvai apskrus. Sudėkite baklažanus ant lėkštės. Taip pat apkepinkite kelias minutes svogūną ir paprikas. Tik kol šiek tiek suminkštės. Daržoves sudėkite į didelę lėkštę. Iš alyvuogių išimkite kauliukus ir jas uždėkite ant kepintų daržovių.
Nulupkite česnaką. Smulkiai sukapokite. Dubenyje sumaišykite česnakus, druską, džiovintas mėtas, juoduosius pipirus, jogurtą. Gerai išmaišykite. Pabaigoje įmaišykite tahini pastą. Paskleiskite padažą ant kepintų daržovių. Apiberkite žagrenių ir sezamų sėklų mišiniu.Pateikite iš karto. Skanaus!

Kukurūzų ir pomidorų salotos

4 asmenims

Reikia:


2 st atšildytų šaldytų kukurūzų (arba šviežių apvirtų)
2 dideli pomidorai
1 svogūnas
1 aitrioji žalioji paprika
saujelė šviežių petražolių
druska ir juodieji pipirai
1/2 citrinos sulčių
2 valg.š. alyvuogių aliejaus

Gaminam:

Šaldytus kukurūzus užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite pastovėti apie 5 minutes, per tą laiką jie jau spės atšilti. Šaldyti kukurūzai, kurie parduodami parduotuvėse, paprastai būna jau apvirti, tai papildomai virti jų nereikia. Atšildžius kukurūzus, nupilkite vandenį.
Pomidorus supjaustykite kubeliais. Nulupkite svogūną ir smulkiai supjaustykite. Iš aitriosios paprikos išimkite sėklas ir smulkiai supjaustykite. Smulkiai sukapokite petražoles.
Dubenyje sumaišykite kukurūzus, pomidorus, svogūna ir petražoles. Pagardinkite druska, juodaisiais pipirais, apšlakstykite citrinos sultimis ir alyvuogių aliejumi. Išmaišykite ir pateikite. Skanaus!


This week has started on a more cheerful note, the cough and sore throat is going away, the weather is fantastic and I am willing to go back to the kitchen and invite more colors into our family meals. It happened that my husband came home much earlier than usual and together with my daughter they were going in and out of the kitchen which was a clear sign that dinner has to be served a couple of hours earlier. 
Well, I can do it. I can make dinner in less than 30 minutes. With some bulgur from a cupboard, some sweetcorn from a freezer, there's always some yogurt and tahini paste in a fridge. And vegetables. Bought them earlier. So it's all ready to be transformed into a meal. #meatlessMonday

Bulgur pilav 


serves 4

What you need:

1 onion
1 medium carrot
1 small green pepper
3 tbsp olive oil
1 tbsp butter
salt and black pepper to taste
1/2 tsp dried thyme
2 cups bulgur
1 tbsp tomato paste
4 cups water

What you have to do:

Peel and chop onion. Peel and grate carrot. De-seed and chop green pepper. In a pot preheat olive oil and melt butter. Add the onion and saute for 2 minutes, then add carrot and green pepper, season with salt and black pepper, add dried thyme. Stir and saute for 2 more minutes. Then add tomato paste and bulgur. Stir and fry for a minute or two, then pour in water. Cover the pot with a lid and cook for 15 minutes on a medium heat. When water is absorbed, remove the pot from the heat and leave it for 10 more minutes.
Use a fork to mix the bulgur before serving. Enjoy!

Eggplant with yogurt and tahini sauce

serves 4

What you need:

4 long eggplants
1 onion
6-8 long green peppers
10 black olives
2 tbsp olive oil
salt and black pepper
3 cloves of garlic
200ml natural yogurt
2 tbsp  tahini 
1/3 tsp dried mint
1/2 tsp sumac
1 tbsp sesame seeds

What you have to do:

Peel off a few stripes of eggplant skin, slice them. Peel onion and cut it into wedges. Preheat electric grill or a griddle pan. Arrange eggplants on it, drizzle with a little olive oil and fry for a few minutes until soft. Fry onions and green peppers until soft. Pit the olives.
Peel and finely chop garlic. In a bowl mix garlic, salt, black pepper, dried mint, yogurt. Finally stir in some tahini
Arrage grilled vegetables on a serving platter. Pour the yogurt sauce on the top. Arrange olives on the sides. Sprinkle with some sumac and sesame seed mix. Enjoy!

Sweet corn and tomato salad

serves 4

What you need:


2 cups frozen sweetcorn
2 large tomatoes
1 onion
1 green chile pepper
a handful of fresh parsley
salt and black pepper
1/2 lemon juice
2 tbsp olive oil

What you have to do:

Pour some boiling water over frozen sweetcorn and leave for a few minutes. Then drain.
Cut tomatoes into cubes. Peel and finely chop onion. De-seed green chile and finely chop. Chop parsley.
In a bowl combine sweet corn, tomatoes, onion, green chile and parsley. Season with salt and black pepper. Add lemon juice and olive oil. Mix it well and serve. Enjoy!

Comments

Popular Posts