Chicken meatballs, spinach and an egg/ Vištienos kotletukai, špinatai ir kiaušinis

Šiandien Turkija, kaip ir daugelis šalių švenčia Tarptautinę Darbininkų Dieną. Kitaip nei kitose šalyse, čia į gatves išeina daug mitinguotojų ir paprastai visi mitingai baigiasi susistumdimais su policija, areštais ir dėja, pykčiu ar nusivylimu. Lyg ir norisi palaikyti žmones išsakančius savo nuomonę, tačiau kitavertus tokie mitingai naudojami pasipriešinimui prieš vyriausybę išreikšti ir galų gale visai pamirštamas šios dienos tikslas. 
Turkijai tikrai reikia dienos, kurios metu būtų švenčiama žmogaus teisė dirbti, garbingai užsidirbti saugioje darbo aplinkoje. Reikia dienos ar net viso mėnesio, kurio metu žmonėms būtų primenamos jų kaip darbuotojų teisės ir skatinama juos tų teisių siekti. Kai matau žmones dirbančius po 11-12 valandų privačiame sektoriuje ir tai laikoma normalia darbo diena, plius šeštadieniais mažiausiai pusę dienos, o dar 2- 3 valandos skirtos važiavimui į darbą ir iš darbo, tai kartais taip gaila tų žmonių miegančių autobusuose, piktų ir nuvargusių. Gal kadanors. Po kelių metų. Viskas bus gerai.
O šiandien džiaugiamės laisvadieniu, todėl į virtuvę reikia prisiversti eiti kuo mažiau. Taigi tokiom dienom, kaip ši ir yra ši greita vakarienė. Jei turise elektrinį smulkintuvą, taip sakant blenderį, tai visas patiekalo gaminimas užtruks tik kokias 10-15 minučių. O tada ilsėtis į parką, į gamtą ar ten kur norai nuves. 

Vištienos kotletukai, špinatai ir kiaušinis


2 asmenims

Reikia:

1 vištienos krūtinėlė (2 puselės, apie 250g)
1/2 svogūno
3 kiaušiniai
žiubsnelis džiovinto čiobrelio
druska ir juodieji pipirai
2-3 valg. š. alyvuogių aliejaus
1 česnako skiltelė
150g nedidelių špinatų ( gana didelė sauja)
žiubsnelis zahter prieskonių mišinio

Gaminam:

Nulupkite svogūną ir česnaką. 
Į smulkintuvą sudėkite vištienos krūtinėlę be odos ir kaulo, pusę svogūno, 1 kiaušinį. Smulkinkite iki vientisos masės. Pagardinkite druska, juodaisiais pipirais, žiubsneliu džiovinto čiobrelio. Masė gausis gana minkšta ir lipni. Šaukšteliu ir rankomis suformuokite nedidelius maltinukus. 
Keptuvėje įkaitinkite alyvuogių aliejų, sudėkite maltinukus ir kepkite apie 2-3 minutes, kelis kartus pajudinkite keptuvę, kad jie apsiverstu. Įmeskite pjaustytą česnako skiltelę. Sudėkite nuplautus špinatus, išmaišykite ir tada įmuškite kiaušinius. Uždenkite dangčiu. Jei patinka pilnai neiškepęs trinys, tai uždengti net nereikia, bet aš mieliau iškepusį valgau. Pakepkite 2-3 minutes, tada apibarstykite zahter prieskonių mišiniu (nebūtina, bet skanu) ir pateikite. Skanaus!When we are celebrating International Workers' Day, I am thinking how to spend less time in the kitchen and find time to enjoy a day off in such a beautiful weather. 
If you have a food processor, you can make this dish in 10-15 minutes and the rest of the day is your day off! Enjoy!

Chicken meatballs, spinach and eggs

serves 2

What you need:

1 chicken breast (2 halves, about 250g)
1/2 medium onion
3 eggs
a pinch of dried thyme
salt and black pepper
2-3 tbsp olive oil
1 clove of garlic
150g baby spinach (a large handful)
a pinch of zahter

What you have to do:

In a food processor add chicken, peeled 1/2 onion, one egg, thyme, some salt and black pepper. Blend until everything is finely chopped and combined.  Use your hands and a teaspoon to shape meatballs. They will be quite soft, but should hold the shape.
Preheat a pan with olive oil and add meatballs. Fry for 2-3 minutes. Shake the pan to let them roll and fry on each side. Add peeled and chopped garlic, stir a bit and add washed spinach.  Mix it together a bit and add the remaining eggs. If you like runny yolk, just cook for 2 minutes If you prefer it cooked through, cover the pan with a lid. The heat will help to cook it faster. Finally sprinkle with some zahter. It's optional but add a lovely flavor. Enjoy!

Comments

Popular Posts