Morenginiai bučinukai / Meringue kisses with lemon curd


Labai mėgstu kulinarines knygas ir žurnalus! Ne todėl, kad maištauju prieš technologijas, bet tiesiog man vis dar jos yra patogiausias ir greičiausias būdas rasti tinkamą receptą, kai tik kokia proga prispiria. Paskutiniais metais Lietuvoje pasirodė daug 'saldžių'knygų, kuriuose išskirtinai tik  kepiniai ir desertai. Aš retai kada užsiimu kepimu (akivaizdu, nes ir mano bloge daugiausia nesaldaus maisto ir tik retkarčiais kažkas saldaus), bet jei tarkim laukiu svečių, tai dažniausiai griebiu kokią receptų knygą iš lentynos. Beveik niekada nelendu į interneto platybes, nebent jau seniau būčiau kažką nusižiūrėjus. Mėgstu greitus, per daug nesudėtingus receptus, nes tokie dalykai man smagiausi. Vienas du ir - WOW! 
Iš lietuviškų knygų mano lentynoje dvi dažniausiai naudojamos 'saldžios' knygos - tai Beatos Virtuvės Kepinių knygą ir Renatos Ničajienės "Nostalgiški skanumynai". Prisipažinsiu, kad abi knygas gavau dovanų ir labai tuo džiaugiuosi, nes ir šiaip būčiau pirkusi, vien dėl jose esančių lietuviškų kepinių, tokių su kuriais užaugau, Beatos knyga dar turi ne vieną klasikinį 'pasaulietišką' receptą, tai tereikia pagalvoti, atsiversti ir pasigaminti. 
Renata ir aš su knygomis

Nostalgiškų Skanumynų knygą gavau iš pačios Renatos Knygų Mugėje dar Vasario mėnesį, kur mes tiesiog apsikeitėme savo knygomis! Profesionalios ir  šiltos  Eglės Mačerauskės nuotraukos, patrauklus dizainas, nostalgiški gardumynai ir yra tai, ko reikia puikiai knygai! 
Dar būdama Lietuvoje su mama išsikepėme "Močiutės sausainius" (p.89), o šią savaitę išbandžiau ir Morenginius pyragaičius su citrininiu kremu (p. 79). Tiesiog atsitiko taip, kad laukiau svečių, o namuose beveik neliko miltų, o ir sviesto beveik niekada nebūna, tai realiai pasirinkimas buvo arba eiti į parduotuvę (bet labai tingėjau), arba kepti iš to ką turiu. Prisiminiau prieš kelias dienas matytą Loraine Pascal laidą, kur ji kepė morenginius pyragaičiais su skrudintu kokosu ir kremu. Aišku, tiek ingridientų neturėjau, bet žinojau, kad Renatos knygoje yra paprastesnis receptas. Bingo! Kiaušinių ir cukraus namie buvo, o to ir užtenka. Tiesa, dar citrininio kremo buvo likę sandariai uždaryto stiklainėlyje nuo citrininių keksiukų kepimo.  Taip ir atsirado šie mieli pyragėliai pas mane virtuvėje. Jie puikiai tinka mergaitiškiems pasisedėjimams, nes jie tokie lengvi, neapsunkinantys, o morengas visada žavi.  
Man visada gaminti morengus yra iššukis, ypač kai mano orkaitė kažinkiek  metų senumo, mikserį neseniai išmečiau, nes sugedo, o naujo dar neįsigijau. Tai jei  ir be viso to man puikiai viskas pavyko, tai įsivaizduoju, kaip viskas būtų buvę paprasta su mikseriu. Taigi plakimo šluotelė į rankas ir gaminam!

Morenginiai pyragaičiai su citrininiu kremu


(pagal Renatos Ničajienės "Nostalgiški skanumynai" receptą, p. 79)

20 pyragaičių (mano gal mažesni buvo, bet gavosi 26)

Reikia:


3 kiaušinių baltymai
300g cukraus
1 šaukštelis vanilinio cukraus

citrininiam kremui:
1 citrinos
3 kiaušinių trynių
1/2 st cukraus
    50g sviesto
1/2 arb.š. vanilinio cukraus

Gaminam:

Kiaušinių baltymus kruopščiai atskirkite nuo trynių. Trynius atidėkite citrininio kremo gaminimui. Baltymus supilkite į dubenį ir pradėkite plakti. Po 2-3 minučių, kai baltymų tūris padvigubės, pradėkite berti cukrų ir vanilinį cukrų. Plakite nesustodami kol masė taps tiršta ir blizganti, cukraus gabalėliai bus ištirpę. Plakimas užtruks bent jau 10 minučių. 
Įkaitinkite orkaitę iki 100C. Kepimo skardą ištieskite kepimo popieriumi. 
Išplaktą masę perdėkite į konditerinį maišelį (arba tiesiog standesnį maišelį, kurio kampą nukirpkite) ir suformuokite nedidelius morengus ant kepimo popieriumi ištiestos skardos. Kepkite orkaitėje apie 1 valandą, o tada orkaitę iš
junkite, šiek tiek pradarykite dureles ir palikite atvėsti.
Kol kepa ir vėsta morengai, pasigaminkite citrininį kremą (aš jau turėjau ankščiau pagamintą, tai ir jį sunaudojau). Nuo citrinos nutarkuokite žievelę, išspauskite sultis. Kiaušinių trynius, cukrų, žievelę ir sultis šiek tiek paplakite, sudėkite sviesto gabalėlius. Dubenį dėkite virš puodo su verdančiu vandeniu. Nuolat maišykite ir po  10 minučių turėsite gana tirštą kremą. Kai atvės, dėkite jį į šaldytuvą, kur labiau atvėsęs kremas dar labiau sutirštės.
Prieš pateikiant, atvėsusius morengus sutepkite kremu. Užteks nedidelio kiekio, nes kitaip pradės pro šonus bėgti. Sutepkite ir pateikite. Skanaus!

When all you have left at home is some eggs and sugar, then it's time to make some meringues. A few days ago I watched Lorraine Pascal program where she made luscious looking meringue kisses with coconut and some cream in between, I knew that I was going to try them one day. However, I decided to start with basic meringue recipe from a cookbook that I got during Book Fair in Vilnius last February. Renata from a popular Lithuanian blog "Sezoninė Virtuvė" published her second cookbook called Nostalgiški skanumynai (Nostalgic delights) and it was a real joy meeting her and doing a little exchange. I gave her my Turkish recipe cookbook, she gave hers. 
This meringue kisses recipe was a perfect treat to serve on Eurovision semi-final evening where Lithuanian performance of a song "This time" was full of kisses. Enjoy the meringues, sing, kiss and vote for  a Lithuanian song on Saturday during Eurovision Final-2015

Meringue kisses with lemon curd

recipe form Nostalgiški Skanumynai, p. 79

makes more than 20 

What you need:

3 egg whites
300g sugar
1 teaspoon vanilla sugar

lemon curd:
1 lemon
3 egg yolks
1/2 cup sugar
50g butter
  1/2 tsp vanilla sugar

What you have to do:

Carefully seperate egg whites from egg yolks (save them for lemon curd). Put eggwhites in a bowl and start whisking. When the amount doubles in size, after 3 minutes, start adding sugar and vanilla sugar. Whisk until sugar  melts and you have a thick meringue. 
Preheat the oven up to 100C. Line baking tray with some parchment. Transfer meringue into a piping bag and pipe small meringues leaving a tiny gap between each. Bake in the oven for about one hour until they are firm on the outside. Turn the oven off and lightly open the door of the oven and leave them to cool  completely. You can make them a day before serving.
Make lemon curd. In a bowl whisk egg yolks, lemon zest and lemon juice, sugar, vanilla sugar. Then add butter. Put the bowl over a pot with some boiling water, let the bowl slowly heat. Constantly whisk the cream until butter melts and it gets thicker, for about 10 minutes. Then remove from the heat, cool and then put it in a fridge until it thickens completely.
Spoon a little of lemon curd on each meringue and add another on the top. Serve and enjo!


Comments

Popular Posts