Two types of hummus / Dviejų rūšių humusas


Vakar daugelis apie maistą rašantys puslapiai šaukė, kad dabar jau ta tikra Humuso diena ( #HummusDay ). Viskas puiku! Humusą mėgstu tiek aš, tiek mano vyras, tiek dukra. Tiesa, prie tradicinio humuso gal ir reikia priprasti, jei niekada prieš tai nesi ragavęs, bet jei jau nesibaidai avinžirnių, tahini ir kumino su česnaku, tai puikus patiekalas pusryčiams (tradiciškai Artimuosiuose Rytuose jis teikiamas pusryčiams su keptais kiaušiniais ir duona),  pietums (ypač su daržovių lazdelėmis ar su plokščiąją duona/lavašu), ar vakarienei (kaip užkandis su šviežia duona ar šviežiai keptais falafel)!
Humuso receptų yra daugybė ir dauguma yra tikrai puikūs, nes toks jau tai patiekalas! Čia svarbiausia sumalimo būdas, turi gautis purus ir vientisas pagardas, todėl pirmiausia reikia pasirūpinti stipriu smulkintuvu/ blenderiu su aštriais peiliais. Nors gausis užtepas ir iš pirktinių avinžirnių, kurie parduodami jau virti skardinėse, bet kaip suprantate jie būna šiek tiek marinuoti, todėl marinato skonis persiduos ir į patį humusą. Taigi, reikia nepatingėti ir iš vakaro vandenyje ir žiubsnelyje valgomosios sodos užsimerkti džiovintus avinžirnius. Ryte išsivirti ir tada jau teliks viską sumesti į smulkintuvą, susmulkinti ir prašom! Skanaus!

Humusas - Avinžirnių ir sezamų sėklų pastos tahini pagardas

6 asmenims (kaip užkandis)

Reikia:

1 st džiovintų avinžirnių
1 arb.š. maistinės sodos
3 valg.š. tahini pastos
3 česnako skiltelės
1/2 sultingos citrinos sulčių
1/3 arb.š. malto kumino
3 valg.š. alyvuogių aliejaus
žiubsnelis aitrios paprikos
druska pagal skonį

Gaminam:

Iš vakaro avinžirnius gausiai užpilkite vandeniu (apie 2 l vandens) ir suberkite maistinę sodą. Palikite mirkti mažiausiai 6 valandas arba per naktį. Tada nupilkite likusį vandenį, užpilkite šviežiu vandeniu ir virkite apie 40 minučių  kol pilnai išvirs. Nesūdykite. Atvėsinkite.
Nulupkite ir šiek tiek sukapokite česnakus. 
Į smulkintuvą sudėkite avinžirnius, tahini pastą, česnakus, citrinos sultis. Smulkinkite apie minutę. Gausis gana tiršta masė, todėl įpilkite apie 150 ml vandens likusio nuo avinžirnių virimo arba virinto vandens. Vandens galite pilti daugiau arba mažiau, kaip jums patinka. Vėl įjunkite smulkintuvą ir smulkinkite jau iki vientisos masės. Pagardinkite druska ir kuminu. Kai gausite norimo tirštumo vientisą tyrę, įpilkite nedidelį šlakelį alyvuogių aliejaus ir šaukštu pamaišykite. Perdėkite humusą į dubenėlį. Apšlakstykite likusiu aliejumi, apiberkite kuminu ir aitriąją papriką. Jei norite užberkite sezamų sėklų ar virtų avinžirnių. Skanaus!


Žirnelių humusas

4 asmenims kaip užkandis

Reikia:

2/3 st virtų avinžirnių
1 st apvirtų žirnelių (arba šaldytų ir atšildytų, parduotuvėse parduodamuose užšaldytuose pakeliuose jie paprastai būna jau apvirti)
1/2 nedidelio svogūno
1 česnako skiltelės
2 valg.š. tahini pastos
druskos ir juodųjų pipirų pagal skonį
1/2 citrinos sulčių
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
žiubsnelis aitriosios paprikos

Gaminam:

Į smulkintuvą sudėkite virtus avinžirnius, žirnelius (2 minutes apvirtus, jei švieži; jei buvo šaldyti parduotuviniai, tereikės atšildyti), nuluptą svogūno puselę, česnako skitelę, tahini pastą, citrinos sultis, alyvuogių aliejų. Smulkinkite iki vientisos masės. Žirneliai yra gana vandeningos daržovės, todėl užteks tik kelių šaukštų virinto vandens, norint praskiesti visą pagardą. Pagardinkite druska ir juodaisiais pipirais pagal skonį. Perdėkite į dubenėlį, apiberkite aitriąją paprika. Skanaus!

Yesterday it was a real fun to watch so many food blogs join #HummusDay celebration. It was the first time I heard about such a day but I am in. In our Turkish home hummus is a frequent guest for breakfast, lunch or dinner. Even though we prefer traditional chickpea and tahini hummus, time from time I like to experiment with different nuts or legumes. This time together with chickpea hummus, I made some green one which was flavored with green peas that are already in season. I actually used frozen peas from a store as I like them a lot. They are always pre-boiled so all you really have to do is to defrost them and use. Pea hummus is much milder and sweeter in flavor but is as delicious as the traditional recipe. Enjoy!

Pea hummus

serves 4

What you need:

2/3 cup boiled chickpeas
1 cup defrosted peas (or fresh and boiled peas for 2-3 minutes)
1/2 small onion
1 clove of garlic
2 tbsp tahini paste
salt and black pepper paste
1/2 lemon juice
2 tbsp olive oil
a pinch of red pepper paste

What you have to do:

In a food processor combine boiled chickpeas, defrosted peas, peeled and chopped onion, garlic, tahini paste, salt and black pepper, lemon juice. Blend until smooth. You might want to add 2-3 tablespoons of boiled water. At the end add olive oil and mix it to combine.
Transfer hummus into a bowl and sprinkle with some red pepper paste. Serve and enjoy!


Hummus

serves 6 as an appetizer

What you need:

1 cup dried chickpeas
1 tsp bicarbonate soda
3 tbsp tahini paste
3 garlic cloves
1/2 lemon juice
1/3 tsp ground cumin
salt to taste
3 tbsp olive oil
a pinch of red pepper flakes
salt to taste

What you have to do:

A night before you are planning to make hummus, soak dried chickpeas in a generous amount of water and a teaspoon of bicarbonate soda. Leave to soak for at least 6 hours or overnight. In the morning drain the chickpeas, add fresh water and boil for about 40 minutes until they are cooked through. Don't add any salt to the water. Cool chickpeas. Reserve some cooking water.
In a food processor add boiled chickpeas, tahini paste, lemon juice, peeled and chopped garlic, cumin, some salt to taste and blend for a minutes. It will be very thick, so add some cooking water. Start adding about 100ml, if you prefer thinner hummus you can add a bit more.Blend until smooth. Finally add a tablespoon of olive oil and stir with a spoon. Transfer hummus into a bowl, drizzle with remaining olive oil, sprinkle with some more cumin, red pepper flakes. You can garnish with some sesame seeds or boiled chickpeas if you want. Comments

Popular Posts