Asparagus, zucchini and eggplant salad/ Šiltos smidrų, cukinijų ir baklažanų salotos

Sveiki sulaukę vasaros! Jau galime svajoti apie maudynes, iškylas, grilių, šašlykus, šaltus gėrimus su ledukais ir gražiais šiaudeliais bei mėgautis visais vasaros malonumais!
Kol dar esame mieste, iškylos bet kada nesurengsi, tai telieka išsitraukti elektrinį grilių/keptuvę ir pradėti kepti lengvus patiekalus, kurie ne tik puikiai nuspalvins vasarišką stalą, bet ir būs nepaprastai gardūs. 
Praėjusią savaitę pasidaviau smidrų manijai ir nusipirkau kelias pundelius, kartu kelias cukinijas, baklažanus. Smidrus beveik visus sunaudojau paprasčiausiai tartai su sluoksniuota tešla (šiek tiek įkvėpta Beatos ir jos žurnalo redaktorės Annos pasidalintomis nuotraukomis), kurią aptepiau kremines varškės ir kiaušinio mišiniu, apdėjau plonytėmis riekelėmis rūkyto kalakutienos kumpio ir apdėjau smidrais. Viskas greitai iškepė ir puikiai tiko vėlyviesiems pusryčiams ir pavakariams dar liko. 
@jolitako Instagram nuotrauka
Kelis smidrai visgi liko, tai juos teliko tinkamai panaudoti. Jau galvojau ryte pusryčiams į omletą įpjaustyti, bet vakare gaminant kepintas daržoves pagalvojau,kad joms kažko lyg ir trūksta, kad atrodytų dar gražiau, taip likę smidrai atsirado ant šių grilintų salotų. Puikumas tas, kad jiems nereikia daug laiko kepti, tik kol šiek tiek suminkštės, tačiau vistiek dar išliks traškūs. Taigi siūlau pabandyti ir jums! Jei jau smidrų neliko aplinkui, tai ant viršaus uždėkite kelis gražgarsčių lapelius. Bus gražu ir skonis būs įdomus. 

Šiltos smidrų, cukinijų ir baklažanų salotos


4 asmenims

Reikia:

1 baklažanas
3 nedidelės cukinijos
druska ir juodieji pipirai pagal skonį
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
3-4 vidutinio dydžio smidrai
6-7 vyšniniai pomidorai
kelios šakelės šviežio baziliko
apie 10 juodųjų alyvuogių

padažui:

2 česnako skiltelės
1/2 citrinos sulčių
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
druska ir juodieji pipirai pagal skonį
2 valg.š. granatų sirupo (nebūtina)

Gaminam:


Baklažanus ir cukinijas supjaustykite griežinėliais. Sudėkite į dubenį. Apiberkite druska, juodaisiais pipirais, apšlakstykite alyvuogių aliejumi. Smidrus supjaustykite į pusės sprindžio ilgio gabalėlius. Įkaitinkite elektrinį grilių ir kepkite daržoves apie 3-4 minutes, kol suminkštės. Jei kepsite ant žarijų, greičiausiai daržovės greičiau iškeps ir įgaus pikantišką dūmų skonį. 
Nulupkite česnaką ir smulkiai sutarkuokite. Dubenėlyje sumaišykite su citrinos sultimis, alyvuogių aliejumi, druska ir juodaisiais pipirais, jei norite įpilkite granatų sirupo. 
Ant didelės lėkštės ar dubenio sudėkite apkeptas daržoves, apdėkite pjaustytais vyšniniais pomidorais, alyvuogėmis be kauliukų, baziliko lapeliais. Apšlakstykite padažu. Skanaus!


Summer in my kitchen means a lot of grilled food, that is quick to make and delicious to enjoy! Fresh and healthy! So I grabbed most likely last handful of asparagus in our local supermarket together with some eggplant and zucchini and turned into a warm salad and a dish by itself. I am more than sure it would go well with any meat or just with some boiled pasta. Give it a go and enjoy summer flavors!

Asparagus, zucchini and eggplant salad


serves 4

What you need:

1 long eggplant
3 young zucchinis
salt and black pepper to taste
2 tbsp olive oil
3-4 asparagus
6-7 cherry tomatoes
a few basil leaves
about 10 black olives

dressing:

2 cloves of garlic
1/2 lemon juice
2 tbsp olive oil
salt and black pepper to taste
2 tbsp pomegranate molasses (optional)

What you have to do:


Slice eggplant, zucchini and put them into a bowl. Season with salt and black pepper, add some olive oil. Toss the vegetables just to coat evenly with olive oil. Cut asparagus into 2-3 pieces. Preheat your electric grill or griddle pan and grill vegetables for 3-4 minutes until they are soft. 
In a bowl mix grated garlic, lemon juice, olive oil, season with salt and black pepper, add some pomegranate molasses. 
On a serving platter arrange grilled vegetables, olives, cherry tomatoes cut in halves, basil leaves. Drizzle with your dressing. Serve and enjoy!


Comments

Popular Posts