Chocolate cherry cake / Trešnių pyragas su šokoladuPaskutinę savaitę prisipažinsiu, kad vis prisėsdavau parašyti kažką į blogą, bet taip parašius sakinį ar tik nuotraukas sudėjus baigdavosi įkvėpimas. Nežinau ar tai įtakojo gana nepastovūs Stambulo orai, drėgmė ir vėjai vienu metu, ar tai kad galvoje daug norų, bet aiškaus plano neturiu, kaip tuos norus išpildyti. Prie viso to dar prisidėjo mano vyro visai neplanuotos atostogos. Tai gavosi taip, kad visi praleidome aktyvią ir tikrai puikią savaitę. Gal taip ir būna geriausia, kai nieko neplanuoji, tiesiog sėdi į mašiną, pasuki dar neaplankyta kryptimi, pakeliui dar paskambini draugui, kuris lyg ir kilęs iš ten, paklausinėji ir netikėtai atrandi nepaprasto grožio ir jaukumo vietas. Tokiu netikėtu būdu atradome uolas nedideliame kalnelyje visai šalia Stambulo, apie 30 km nuo mūsų namų. Pasirodo, tai Inceğiz Mağara Manastırları, kitaip sakant Incegiz uolose buvęs vienuolynas. Šiuose vietose dar 1200 metais prieš mūsų erą įsikūrė atvykėliai iš Balkanų bei naudojo apylinkes kaip Nekoropolį, kitaip sakant kapines. 4 mūsų eros amžiuje vietinių krikščionių čia buvo įrengtas vienuolynas. Aktyviausiai šis vienuolynas veikė 11- 12 amžiais, o šiuo metu visi radiniai saugomi Archeologijos Muziejuje ( tame pačiame prie Aya Sofia ir Topkapi rūmų Stambulo senamiestyje).
Aplinkui šias uolas dabar yra įrengtos vietos piknikams, nes ką jau ką, bet turkai labai mėgsta iškylas su griliu ir kepta mėsa. Kadangi jau savaitę Turkijoje ir visame islamiskame pasaulyje prasidėjęs Ramadano mėnuo, tai iškylavietės buvo tuščios, gal todėl man taip ir patiko. Ramu, jokių dūmų, viskas tvarkinga, paukščiai tik čiulba ulba. Mieste gyvenant tarp daugybės daugiaaukščių, tokia popietė buvo tikras rojus. Dar pakeliui užsukome į Antikkoy-2 įsikūrusi tik keli kilometrai nuo Catalca miestelio, kuris yra tikras džiaugsmas vaikams. Tai kaimo stiliaus restoranas, kur galima išsinuomuoti grilių ir nusipirkus vietoje parduodamą mėsą ar daržoves pasigaminti pietus ar vakarienę patiems. Kitaip sakant, iškyla su šiokia tokia prabanga, nes nei ko reikia vežtis, nei grilių ruošti, nei po to tvarkyti. Viskas pateikiama, paruošiama, šiek tiek pavartai, pakvepuoji dūmų ir štai paruošta - Turkish country style. Beto, paėjus kelis metrus nuo restorano, įrengtas visas zologijos sodas, nors greičiausiai tai netinkamas pavadinimas, nes čia panašiai į fermą, kur kiekvienam gyvūnui yra skirta vieta, bet tarkim ančiukai, kalakutai ar net ta pati pasipūtūsi lama vaikšto palaidi, bet netrugdo, o labiau suteikia egzotikos. Mano dukrai ypač patiko pasijodinėjimai arkliu ir poniais, elniai, stirniukai, asilai, stručiai, povai ir kiti gyvūnai. Įspūdžių tikrai buvo daug!
O dabar klausite prie ko čia tas pyragas. O nė prie nieko! :) Iš tiesų tai puikus pyragas, trapus, sodraus skonio ir puikiai transportuojamas, net po 3 dienų vis dar vienodai skanus ir šviežias. Iškepiau kitai planuotai iškylai-vakarienei prie jūros. Kol ruošėme stalą, viena netoliese esanti šeimyna atnešė mums dubenėlį trešnių, nes Ramadanas, iftaro (vakarinė po saulėlydžio) metas, tai visiems ateina noras dalintis ir būti dosniems, o aš kaip tikra namų fėja pasiūliau pyrago su tręšnėm! Ir tikrai trešnės dabar užpuolusios visas Stambulo parduotuves, turgus ir visi jas valgo. Vakar buvau turguje, tai nusivyliau neradusi špinatų (niekada dar to nebuvo!), bet ant kas antro staliuko buvo trešnių! Todėl kai tik atsivalgysite jų, kepkite pyragą! Tiesa, vyšnios ar net nedideliais gabalėliais pjaustytos braškės, abrikosai ar persikai čia taip pat tiks. Skanaus!

Trešnių ir migdolų pyragas su šokoladu

adaptuota pagal GOOD FOOD žurnalo receptą
8 asmenims

Reikia:

200g kambario temperatūros sviesto
140g trešnių arba vyšnių ( be kauliukų)
140g miltų
200g cukraus
3 kiaušiniai
1 1/2 arb.š. kepimo miltelių
75g maltų migdolų
2 valg.š. pieno
1 arb.š. vanilės arba migdolų ekstrakto
200g šokolado
saujelė migdolų apibarstymui

Gaminam:

Įkaitinkite orkaitę iki 160C. Apvalią (21cm) ar stačiakampę kepimo formą ištepkite gabalėliu sviesto. 
Trešnes perpjaukite per pusę, išimkite kauliukus. Ant jų užberkite šaukštą miltų ir jas vienodai apvoliokite. Atidėkite.
Dubenyje sumaišykite minkštą sviestą ir cukrų, išplakite iki purios masės, tada po vieną sudėkite kiaušinius. 
Likusius miltus sumaišykite su kepimo milteliais ir maltais migdolais. Suberkite į kiaušinių, cukraus ir sviesto masę, supikite vanilės ekstraktą, pieną. Viską gerai išmaišykite. 
100g šokolado supjaustykite peiliu ir įmaišykite į pyrago tešlą. 
Pusę pyrago masės supilkite į kepimo indą, suberkite pusę trešnių, tada supilkite likusią tešlą ir ant viršaus paskirtykite likusias trešnes. 
Kepkite pyragą 60-70 minučių, kol įsmeigus pagaliuką jis bus sausas. Atvėsinkite pyragą. 
Likusį šokoladą ištirpinkite ir juo apšlakstykite pyragą. Apiberkite smulkintais migdolais. Skanaus!

 
I made this cake last week to bring it to a picnic that we had planned. However, last week was full of unplanned events. One day we just got onto a car and headed out of Istanbul towards Catalca, a small town just outside Istanbul. And as we passed it we saw a sign to Inceğiz Mağara Manastırları. in other words Incegiz Cave Monastery. The first findings date back to 1200BC  from the people migrating from Balkans and basically this area was used as Necropolis. Monastery was built in 4th century AD by Christians living in this area and it was most active in 11th-12th centuries. The findings nowadays can be found in Istanbul Archaeology Museum. 
These days the area around caves is used for picnics by locals and guests. As we went there in the afternoon during Ramadan, it was very tranquil and serene. Only a few people came and left after looking around the caves. We didn't stay for too long, and on the way home we stopped in Antikkoy-2 just a few kilometers from Catalca. Here we had unplanned barbecue in the restaurant. You can rent a grill and buy meat and vegetables if you decide to have a barbecue out of nowhere. It was a great way to enjoy Turkish countryside in a beautiful surrounding. Just outside the restaurant there is animal farm with domestic and wild animals that bring so much joy to kids. You can ride a horse or a pony, watch deer, ostrich, donkeys, rabbits, turkeys, chickens or peacocks. Even lama was strolling right next to us. 
And back to the cake! It's really great not just because it tastes great but also used those beautiful cherries that have loaded supermarkets and farmers markets in Istanbul these days. It also stays beautiful and fresh for at least 3 days, can be easily transported. So it's a party on a terrace, on the beach, picnic or whatever you decide! Enjoy!

Chocolate cherry cake


serves 8

What you need:

200g soft butter
140g cherries, stoned
140g flour
200g sugar
3 eggs
1 1/2 tsp baking powder
75g ground almonds
2 tbsp milk
1 tsp vanilla or almond extract
200g chocolate
a handful of almonds for decorating

What you have to do:


Preheat the oven up to 160C. Butter round baking pan (21cm) or a loaf pan (900g).
Cut cherries in half and remove the stones. Add a tablespoon of flour and coat cherries in it. 
In a bowl mix butter and sugar until fluffy, then add eggs one at a time. In a bowl mix flour with gound almonds, baking powder. Add flour mixture into egg and butter mix and stir well. Add milk, vanilla extract. Chop 100g of chocolate and stir into the batter. 
Pour half of the batter into a baking dish, spread half of the cherries, add the rest of batter and top with remaining cherries. 
Bake in the oven for 60-70 minutes until baked through. Leave the cake to cool.
Melt the rest of chocolate and drizzle it over the cake. Sprinkle with some chopped almonds. Serve and enjoy!


Comments

Popular Posts