Lamb kebab / Avienos kebabas


Visai nesvarbu koks bebūtų metų laikas, turkai bus pasiruošę paragauti tinkamą kebabą. Kebabas tiesa visai ne tas daiktas susuktas į lavašą su kažkokiu padažu ir kopūstų salotomis, bet tiesiog mėsa kepta ant iešmo, ji gali būti kapota (paprastai kebabų farštas yra kapojamas didžiuliu peiliu) arba tiesiog mėsa supjaustyta gabaliukais. Nuo iešmo dydžio ar tipo, kebabas gali turėti vis kitą pavadinimą. Netgi ant paprasto kablio pakabintas ėriukas ir keptas akmenims ar plytomis išklotoje sandarioje krosnyje, taip pat yra vadinamas kebabu. 
Šiandien siūlau paprasčiausią avienos kebabą. Tiesa, aviena gali būti maišoma su jautiena. Kartais liesa jautiena maišoma su riebia aviena. Visa tai priklauso nuo gamintojo. Pasirinkau avieną, vidutinio riebumo, pagardinau žalumynais ir iškepiau. Pačiu paprasčiausiu būdu.

Avienos kebabas


Receptas ruoštas žurnalui DEBESYS

4 asmenims

Reikia:

400g maltos ėrienos
2 riekės baltos duonos
½ st pieno
1 kiaušinis
2 česnako skiltelės
2 valg.š. smulkintų svogūno laiškų
1 valg.š. smulkintų šviežių mėtų
1 valg.š. smulkintų šviežių petražolių
½ arb.š. malto kumino
½ arb.š. maltos paprikos
1 valg.š. smulkintų pistacijų
Druska ir juodieji pipirai pagal skonį
Šlakelis aliejaus kepimui

Plovui:

2 st bulguro
1 nedidelis svogūnas
1 nedidelė žalioji paprika
1 valg.š. sviesto
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
1 st virtų avinžirnių
1 valg.š. paprikų pastos
4 st vandens
Druska pagal skonį

Svogūnų pagardui:

1 didelis raudonasis svogūnas
½ citrinos sulčių
1 valg.š. granatų sirupo
1 arb.š. žagrenių
Kelios petražolių šakelės
Druska ir juodieji pipirai pagal skonį

Gaminam:

Paruoškite maltinukus. Maltą ėrieną sudėkite į dubenį. Duonos riekes sudėkite į kitą dubenį ir užpilkite pienu. Palikite mirkti 1-2 minutes ir tada pieną nusunkite. Minkštą duoną sutrupinkite ir sudėkite į dubenį su ėriena. Įmuškite kiaušinį. Smulkiai supjaustykite česnaką, svogūnų laiškus, petražoles ir mėtas, sudėkite į dubenį su mėsa, pagardinkite kuminu, malta paprika, druska ir juodaisiais pipirais. Pabaigoje įmaišykite smulkiai kapotas pistacijas. Gerai išminkykite 2-3 minutes. Padalinkite masę į 8-12 dalių ir suformuokite pailgos formos maltinukus. Galite juos formuoti ant plokščių iešmų ar medinių pagaliukų. Palikite maltinukus pastovėti 20 minučių šaldytuve.  Įkaitinkite keptuvę arba grilių, maltinukus aptepkite aliejumi ir iškepkite, po 3-4 minutes iš abiejų pusių, priklausomai nuo dydžio.
Pasigaminkite plovą. Bulgurą nuplaukite šaltame vandenyje. Nulupkite svogūną, iš žaliosios paprikos išimkite sėklas ir viską smulkiai supjaustykite. Puode ištirpinkite sviestą, supilkite alyvuogių aliejų ir sudėkite svogūnus ir paprikas. Kepinkite 2-3 minutes, tada suberkite bulgurą, avinžirnius ir paprikų pastą. Maišykite ir kepinkite dar apie 3 minutes. Pagardinkite druska ir supilkite vandenį. Puodą šiek tiek pridenkite dangčiu ir ant nedidelės ugnies virkite 15 minučių kol vanduo suvirs. Plovo per tą laiką nemaišykite. Nuimkite nuo ugnies ir pilnai uždenkite dangčiu. Palaukite apie 10 minučių ir tada šakute išpurenkite plovą.
Paruoškite svogūnų pagardą. Raudonąjį svogūną nulupkite ir supjaustykite plonomis riekelėmis. Sudėkite į dubenį, apiberkite druska, maltu žagreniu, apšlakstykite citrinos sultimis ir granatų sirupu. Išmaišykite ir palikite 5 minutėms. Pabaigoje supjaustykite petražoles ir įmaišykite į svogūnų pagardą.
Pateikite plovą kartu su ėrienos maltinukais ir svogūnų pagardu. Šalia galite pateikti natūralaus jogurto. 

Lamb kebab

serves 4

What you need:

400g ground lamb
2 slices of white bread
½ cup milk
1 egg
2 garlic cloves
2 tbsp chopped spring onions
1 tbsp chopped fresh mint
1 tbsp chopped fresh parsley
½ tsp ground cumin
½ tsp red pepper flakes
1 tbsp ground pistachios
salt and black pepper to taste
some olive oil for frying

Pilaf:

2 cups bulgur
1 medium onion
1 small green pepper
1 tbsp butter
2 tbsp olive oil
1 cup boiled chickpeas
1 tbsp red pepper paste
4 cups water
salt to taste

onion garnish:

1 large red onion
½ lemon juice
1 tbsp pomegranate molasses
1 tsp sumac
some parsley
salt and black pepper to taste

What you have to do:

Prepare kebabs. Put ground lamb into a bowl. Put two slices of bread into another bowl and pour in milk. Leave it to soak for 1-2 minutes, then take the bread out and squeeze out the milk. Transfer soaked bread into a bowl with meat. Add egg, chopped spring onions, mint and parsley, cumin, red pepper flakes, season with salt and black pepper. Finally add ground pistachios. Mix it well for 2-3 minutes. Divide the meat into 8-12 pieces. Use a wooden or metal flat skewer to shape long and flat kebabs. Leave them in a fridge for 20 minutes. Meanwhile, preheat the grill or a pan and fry the kebabs. Brush them with a little olive oil. Fry for 3-4 minutes on each side, depending on the size.
Make pilaf. Wash bulgur under cold water. Peel onion, deseed the green pepper and finely chop the vegetables. In a pot melt butter, add olive oil and put onions and green peppers. Cook for 2-3 minutes, then add bulgur and boiled chickpeas, red pepper paste. Stir well and fry for about 3 minutes. Then add water, stir once, and cook for about 15 minutes until water is absorbed. When cooked, remove from the heat, fully cover the pot with a lid and leave the pilaf to stay for 10 minutes. Before serving, use a fork to mix the pilaf.  
Prepare onion garnish. Peel and slice red onion. Transfer it into a bowl. Add salt, sumac, drizzle with lemon juice, pomegranate molasses. Mix it well and leave it to marinate for 5 minutes. At the end add some chopped parsley
Serve bulgur pilaf with lamb kebabs and onion relish on the side. You can also serve it with natural yogurt. 

Comments

Popular Posts