Nectarine, vanilla and fennel-seed mini loaves / Nektarinų, vanilės ir pankolio sėklų pyragėliai


Aš neturiu sesers, net nežinau ar kada galvojau, kad norėčiau. Tiesiog buvo gerai taip, kaip buvo ar yra. Bet turėjau puseserių, visos iš mamos pusės, kuri kilusi iš didelės šeimos. Nors visos mes buvome ir vis dar esame skirtingos, gyvename skirtinguose miestuose ar šalyse, turime skirtingus pomėgius, kiekviena savaip einame iš proto, bet man visada gera prisiminti vaikystėje praleistą laiką tai pas močiutę kaime, vėliau besisvečiuojant, net ir dabar smagu jas pamatyti, paplepėti, stebėti jų augančius vaikus.  Kadangi auginu dukrą, man norisi, kad ji taip pat bendrautų ir draugautų su savo puseserėmis. Vakar pas mus svečiavosi mano vyro dukterėčia Ela, todėl gavosi tokia netikėta mergaitiška diena, kurių metu gaminom pusryčius, ėjom į parką, valgėm ledus, o po pietų kepėme pyragėlius. Elai tai buvo pirmas kartas, nes jos mama kepiniais neužsiima. 
Receptą jau buvau prieš kelias dienas nusižiūrėjusi, nes domėjausi Honey&co veikla ir knygomis. Prieš kelis mėnesius jie išleido naują savo knygą Honey&co: Baking book, kuri tiesiog kvepia Vidurio Rytų kvapais ir skoniais su šiokiu tokiu Europietišku prisilietimu. Kas slepiasi po Honeyandco pavadinimu? Sarit Parker ir Itamar Srulovich šeimyninis duetas, specializuojantis Vidurio Rytų virtuvėje (Itamar yra gimęs Jeruzalėje, jo žmona, taip pat turi šaknų iš tų kraštų), dirbę Ottolenghi restoranuose, kol pagaliau atidarė savo restoraną-bistro Londone ir sėkmingai plėtoja savo verslą, sakoma, kad už pirmąją Honey&co:Food from Middle East knygos pardavimus susižėrė penkiaženklį skaičių honoraro, o kulinarinių knygų pasaulyje tai pavyksta tik išskirtinėm knygom! O dabar jau galima įsigyti ir jų kepinių knygą, kuri kaip supratau yra labiau moteriškosios pusės darbas, nes būtent ji labiau specializuojasi konditerijoje. 
Taigi po kelių mėnesių žvalgymosi, pagaliau užsisakiau pirmąją jų knygą, nes man labiau patinka gaminti sūresnius patiekalus, nei desertus, ir net neabejoju, kad bus smagu gaminti! Gyvenant Turkijoje, visai kitoje pusėje nuo Amazon pasaulio, teko pasikliauti pusesere Giedre, kuri ir parveš mano išsirinktas knygas (tiesa, ne vieną užsisakiau, nes kas užsisakinėja knygas po vieną?!!!). Taigi ir aš išvažiuoju atostogauti kelioms savaitėms į Lietuvą, atostogausiu su puseserės atvežamoms naujomis knygomis ir lietuviškais ingridientais! Džiaukimės, kad turime puseseres, kad vasara dar nesibaigė, mėgaukimės kiekviena akimirka! 
O pyragėliai tikrai skanūs, gana neįprastu prieskonių deriniu, bet kaip ir būna su gerais receptais, jie tieisog ima ir nustebina! Pakeičiau originaliame recepte naudotus persikus nektarinais ir vietoje maskaponės kremo naudojau tirštintą jogurtą (tr. süzme yogurt). Viskas gavosi puikiausiai ir nepaprastai skaniai, o Emilė su Ela puikiai pasidarbavo! 

Nektarinų, vanilės ir pankolių pyragėliai

adaptuota pagal Honey&co receptą


12 nedidelių pyragėlių/keksiukų arba 8 mini kepalėliai

Reikia:

1 arb.š. pankolio sėklų
125g sviesto
225g cukraus, plius 2 valg.š. apibarstymui
1/2 vanilės ankšties
1 citrinos tarkuota žievelė
1 apelsino tarkuota žievelė
3 kiaušiniai
125 g maskaponės sūrio (naudojau tirštą jogurtą - tr. süzme yogurt)
160g miltai
1/2 arb.š. kepimo miltelių
2 nektarinai arba persikai

Gaminam:

Įkaitinkite orkaitę iki 190C. Keksiukų ar mini kepalėlių formą ištieskite kepimo popieriumi ar specialiomis formelėmis. Ištepkite sviestu.
Pankolius suberkite į keptuvę ir paskrudinkite apie 5 minutes, atvėsinkite ir sugrūskite prieskonių grūstuvėje. 
Dubenyje išmaišykite kambario temperatūros sviestą, su cukrumi. Sudėkite iš vanilės ankšties išskobtas sėklas, tarkuotą citrinos ir apelsino žieveles (apie 1 arb.š.), išmaišykite ir po vietą pradėkite dėti kiaušinius. Kai vieną išmaišote iki vientisos masės, įdėkite kitą. Tada sudėkite maskaponės sūrį, miltus ir kepimo miltelius. Išmaišykite iki vientisos masės, bet ilgai nemaišykite, tik kol gausis vientisa masė. 
Persikų ar nektarinų kraštus nupjaukite, jas supjaustykite riekelėmis ir palikite papuošimui. Visą likusį vaisių supjaustykite nedideliais kubeliais ir įmaišykite į tešlą. 
Sudėkite tešlą į kepimo formeles. Ant viršaus sudėkite atidėtas vaisių riekeles. Apiberkite žiubsneliu cukraus.
Kepkite orkaitėje apie 20-25 minutes, kol bus pakilę, auksinės spalvos pyragėliai.
Pateikite pyragėlius šiek tiek šiltus arba jau atvėsusius. Geriausia suvalgyti per 24 valandas.


Almost a week ago I ordered Honey&Co family team cookbook that will be delivered by my cousin from London, UK, to Lithuania, where I am going to start my holiday next week. This made me think how wonderful it is to have cousins that despite differences are still part of your family and know you the way you are. 
Yesterday my daughter's cousin was visiting us for a day and I loved watching my girl chatting, playing and enjoying time. It was a lovely day with little ladies so we just had to make some little cakes. I just grabbed a recipe from the latest Honey&co baking cookbook and made these wonderful mini loaves that can be called muffins as well. As I had some nectarines, I used them instead of peaches and substituted mascapone cheese with some strained Turkish yogurt (tr. süzme yogurt) and it all turned out great. Girls had  lovely time, enjoyed stirring and whisking! And then it was even more fun to eat them! We loved a bit unusual combination of fruit and fennel seeds but it worked! A must-try recipe!

Nectarine, vanilla, and fennel-seed mini loaves


makes 8 mini loaves or 12 regular muffins

What you need:
1 tsp fennel seeds
125g butter
225g caster sugar, plus 2 tbsp for sprinkling the top
1/2 vanilla bean, seeds scraped
1 lemon zest
1 orange zest
3 eggs
125 g mascapone cheese(I used Turkish süzme yogurt)
160g flour
1/2 tsp baking powder
2 nectarines or peaches
What you have to do:
Preheat the oven up to 190C. Line mini loaf pan with some parchment paper or line muffin pan with some paper linings.
Toast fennel seeds in a pan for 5 minutes over medium heat. Let them cook and then crush them until powder.
In a bowl mix soft butter with sugar until combined. Add vanilla seeds, orange and lemon zest. Start adding eggs. Add one and mix until combined, then add another. Then add mascapone cheese, flour and baking powder and mix until smooth but do not over mix it.
Cut off the sides of peaches or nectarines, slice these sides and use the slices for decoration. Cut the remaining fruit into cubes. Add the pieces into the batter and mix it.
Scoop the batter into the baking pan. Top it with reserved slices of fruit and sprinkle with some sugar. Bake in the oven for 20-25 minutes until raised and golden brown. 
Serve warm or cool. Try to consume during the first 24 hours. Enjoy!

Comments

Popular Posts