Cake with blueberries and a secret ingredient / Tortas su mėlynėm ir slaptu ingredientu


Atostogos Lietuvoje jau įpusėjo. Sugrįžus, kaip žinia, prasideda svečių lankymai, susitikimai, ilgi vakarai gamtoje ir dovanėlės! Netikėtai sulaukiau malonios staigmenos iš internetinės parduotuvės Gerduva, prekiaujančia plačiu namų apyvokos prekių asortimentu. O dovana buvo nepaprastai patogi Kaiser "La Forme" kepimo forma. Pasirodo Gerduva yra oficialus Kaiser prekinio ženklo atstovas. Jei nesate girdėję apie Kaiser (kažkodėl manau, kad ilgamečiai kepėjai puikiai pažįsta šį prekinį ženklą), tai daugiau nei 95 metus dirbanti Vokietijos įmonė. Jų kepimo priemonių linija "La Forme" pasižymi patvarumu, lengvai išsivalo, o kepimo formos su nuimamais kraštais nepraleidžia skysčio. Pirmiausia paėmus į rankas tokią formą, atkreipiau dėmesį į svorį - ji sunki ir visai nepanaši į visas mano turėtas formas. O labiausiai man patiko pagrindas, kuris yra didesnis nei įprasta ir išlenktas, taip kad kraštai lengvai užsideda, o iškepus pyragą patogu už jo laikant kepinį išimti iš orkaitės. Net nustebau, kad tokia smulkmena man taip patiks. Kaip žinia virtuvinės pirštinės paprastai yra parduodamos po vieną, taigi išimant karštą kepinį iš orkaitės, labai patogu turėti tvirtą kraštą išimant, kad viskas paprasčiausiai neišslystų ir neiškristu ( been there, done that!)
Ilgai nelaukiau ir iškepiau pyragą, tokį su paslaptimi, kai mamos juo vaišindamos slaptai šypsosi. Šypsojausi ir aš, nes sunaudojau didžiulę cukiniją, pagardinau kremu ir apibėriau daugybe mėlynių ir čia pat pas mamą augintoms šilauogėm, pavaišinau visus mamos kaimynus, draugę Dalią ir dar liko. Taip, mano  Kaiser kepimo forma yra 26cm skermens, todėl jei reikia pavaišinti didelį kiekį žmonių, tai pats tas!

Tortas su cukinijomis bei mėlynėmis

8-10 žmonių

Reikia:

biskvitui:
2 kiaušiniai (M)
1/2 st aliejaus (125ml)
2 arb.š. vanilės ekstrakto
1st cukraus
1st cukinijos (nulupti, sutarkuoti ir išspausti sultis, o tada pamatuoti)
1 1/2st miltų (1st-250ml)
1/2 arb.š.druskos
1arb.š. kepimo miltelių
3 valg.š. kakavos
1/2 st mėlynių
1arb.š. sviesto kepimo formai ištepti

kremas:
200ml plakamosios grietinėlės
300ml maskapone sūrio
1/2st cukraus
1/2 citrinos sulčių ir tarkuotos žievelės
1didelis bananas
1 st mėlynių

Gaminam:


Įkaitinkite orkaitę iki 190C. Kepimo formą ištepkite sviestu. 
Dubenyje išplakite kiaušinius, aliejų, vanilės ekstraktą ir cukrų apie 3 minutes. Nulupkite, sutarkuokite cukiniją, išspauskite sultis. Atmatuokite vieną stiklinę cukinijų ir sudėkite į dubenį su tešla. Miltus, druską, kepimo miltelius ir kakavą supilkite į sietelį ir išsijokite. Supilkite mišinį į dubenį su tešla ir išmaišykite iki vientisos masės. Pabaigoje įmaišykite mėlynes. Supilkite tešlą į kepimo formą ir dėkite kepti į orkaitę apie 40-45 minutes, kol pyragas bus pakilęs,o mediniu pagaliuku įbedus viduryje ir ištraukus, jis bus sausas. 
Pyragą atvėsinkite. Galite jį išsikepti ir iš vakaro.
Pasiruoškite kremą. Dubenyje išplakite grietinėlę su cukrumi iki standžios masės. Sudėkite maskapone sūrį, citrinos sultis, tarkuotą žievelę. Išplakite iki vientisos masės. 
Perpjaukite biskvitą per pusę, apatinę dalį dėkite į kepimo indą, supilkite pusę kremo, vienodai paskirstykite. Apdėkite banano riekelėmis, sauja mėlynių. uždėkite kitą sluoksnį pyrago, supilkite likusį kremą. Apiberkite uogomis, ant viršaus šiek tiek patarkuokite citrinos žievelės. Dėkite tortą į šaldytuvą 2-3 valandom, jei norite, galite laikyti ir per naktį. Prieš pateikiant tortą išimkite iš kepimo formos ir pateikite. Skanaus!
P.S. Tortą suvalgykite per 2-3 dienas.

Comments

Popular Posts