Tomato sauce and eggplants/ Pomidorų padažas ir baklažanai


Marinavimas yra toks jau dalykas, kad arba tuo užsiimi iš būtinybės, arba todėl, kad nėra, kur dėti tų vaisių ir daržovių, o išmesti gaila, arba tiesiog patinka paeksperimentuoti. Namuose mes neturime jokio rūsio ar vėsaus kambariuko, kur galėčiau sustatyti stiklainiukus ir žiemą juos vis atidarinėti, todėl ir neužsiimu marinavimu. Tik kartais kelis stiklainius agurkų su krapais, nes turkiški paprastai rūgštūs būna, o norisi saldžiąrūgščių, kaip pas mamą. Taigi jei jau užsiimu stiklainiavimu, tai tik nedideliais kiekiais, nes iš dalies nėra prasmės, o ir man labiau patinka šviežios daržovės, kad ir kokios bebūtų pagal metų laiką. Argi labai jau norisi šviežių pomidorų ar ridikėlių viduržiemį? Taip pat kaip nelabai norisi saliero šaknies vidurvasarį! 
Šiais metais sugalvojau pasidaryti tik pomidorų padažo kelis stiklainius, toms dienoms, kai nesigalvos ar tiesiog nesinorės sukti galvos, ką čia pagaminus. Tai tikrai nieko įpatingo, tiesiog padažas, kuris palengvins vakarienės gaminimą. Jis tinka užpilti ant virtų makaronų, ant virtinukų, apkepintų cukinijų, baklažanų, šparaginių pupelių ar bulvių. Tiesiog užpili, dar šlakelio vandens ir šiek tiek patroškini! Štai ir patiekalas! Dar ir puikiai tiks kaip koks užkandis ar pagardas su duona, jei kada nieko šaldytuve nebūtų ar netikėti svečiai užkluptų! Taigi pagaminau 3 stiklainius, dar vieną sunaudojau troškiniui su baklažanais! 
Beja, jei šią vasarą skridote su Turkish Airlines, tai kažkas panašaus buvo pateikiama kaip užkandis! Bent jau tuos du kartus, kai mes skridome! :)

Pomidorų padažas


4 stiklainiai (1 stiklainis -500ml)

Reikia

4 kg pomidorų
1 didelis svogūnas
4 česnako skiltelės
2 nedidelės paprikos
apie 100ml alyvuogių aliejaus
1 valg.š. džiovinto čiobrelio
2-3 šakelės šviežio baziliko
1 arb.š. juodųjų pipirų
3 valg.š. druskos
2 valg.š. cukraus
100ml vynuogių acto (arba raudono vyno acto)
1 citrinos sulčių

Gaminam:


Pomidorus nulupkite ir smulkiai supjaustykite. Aš naudojau specialų Victorinox daržovių skustuvą, kuris puikiausiai nulupa ir pomidorus, tačiau visada galite juos nulupti tiesiog šiek tiek įpjovus odelę, o tada panardinus 30 sekundžių verdančiame vandenyje. Nuluptus pomidorus supjaustkite kubeliais. Išsaugokite visas susidariusias sultis.
Nulupkite svogūną, česnako skilteles, iš  paprikos išimkite sėklas. Viską smulkiai supjaustykite. 
Puode įkaitinkite aliejų, sudėkite svogūnus, česnakus ir paprikas, maišydami pakepinkite apie 5 minutes, tada sudėkite pomidorus su visomis sutimis. Pagardinkite druska, cukrumi, čiobreliu, baziliku, juodaisiais pipirais. Troškinkite daržoves apie 15 minučių, kas kartą vis pamaišydami. Pabaigoje supilkite actą ir citrinos sultis. Išmaišykite ir užvirus pavirkite 3 minutes. Supilstykite padažą į sterilizuotus stiklainius ir sandariai uždarykite. Atvėsinkite ir laikykite vėsioje vietoje ar šaldytuve. Turėtų išsilaikyti apie 2 mėnesius ar daugiau, bet aš tiek nelaikysiu! :)

Baklažanų troškinys


4 asmenims

Reikia:

4 baklažanai
žiubsnelio druskos
apie 50g saulėgražų aliejaus
druskos ir juodųjų pipirų
500ml paruošto pomidorų padažo
saujelė petražolių

Gaminam:


Baklažanus šiek tiek nulupkite, lyg būtų zebras. Supjaustykite kąsnio dydžio gabalėliais. Tada apibarstykite druska ir užpilkite vandeniu. Palaikykite apie 10 minučių, nupilkite vandenį ir  baklažanus nusausinkite.
Įkaitinkite didelę keptuvę ir sudėkite baklažanus. Apkepinkite kol šiek tiek apskrus. Jei neturite didelės keptuvės, kepkite mažesniais kiekiais. Iškepus baklažanams, į keptuvę supilkite pomidorų padažą ir apie 100ml vandens. Išmaišykite ir patroškinkite apie 5 minutes, kol baklažanai bus minkšti. Paragaukite ir jei reikia įberkite dar druskos. Pabaigoje apiberkite petražolėmis. Pateikite kaip šiltą ar šaltą užkandį!
Skanaus!


Yesterday I decided to make some tomato sauce that would make my life easier in the next few weeks. It's a great way to use those tomatoes that are at their best right now. The sauce goes well with pasta, roasted or fried zucchinis, green beans, eggplants or just potatoes. Add a little splash of water to loosen it and it makes a quick meal. It's also lovely as a snack or meze with fresh bread and a glass of wine. 

Tomato sauce 

makes 4 jars (1 jar - 500ml)

What you need:

4 kg tomatoes
1 large onion
4 garlic cloves
2 small red peppers
 100ml olive oil
1 tbsp dried thyme
2-3 branches of fresh basil
1 tsp ground black pepper
3 tbsp salt
2 tbsp sugar
100ml grape or red wine vinegar
1 lemon juice

What you have to do:

Peel tomatoes with a special peeler or traditionally make a tiny cut into each tomato, pop them into boiling water for 30 seconds and then take them out. Cool a bit and peel the skin off. Cut them into small cubes. Save all the juices. 
Peel and finely chop onion and garlic. Remove seeds from the peppers, cut them into small pieces. Preheat a pot with olive oil, add onions, garlic and red peppers. Cook for 5 minutes until they soften. Then add tomatoes, season with salt, black pepper, basil, thyme, sugar. Stir well and cook for 15 minutes until tomatoes are soft. Add vinegar and lemon juice, bring it to boil and cook for 3-4 minutes. Pour the sauce into clean jars and close them properly. It should keep in a cool place or a fridge for 2 months. 

Eggplant stew


serves 4

What you need:

4 eggplants
1 jar of prepared tomato sauce
salt
about 50ml sunflower seed oil
some parsley

What you have to do

Peel a bit eggplants and cut into cubes. Sprinkle with a good pinch of salt, and cover with cold water. Leave it for 10 minutes, then drain and dry it with paper towel.
Preheat oil in a  large pan and fry eggplants until browned. Pour tomato sauce and about 100ml water. Adjust the seasoning and cook for 5 more minutes until eggplant is soft. Remove from the heat and sprinkle with some parsley.


Comments

Popular Posts