Rice pudding / Ryžių pudingas


Turkų ypač mėgstamas ryžių pudingas vadinamas sütlaç yra vienas iš universaliausių desertų tinkančių visiems svečiams (turiu omenyje turkiškiems) ir bet kuriuo metų laiku, puikiai pritaikomas visų skoniams. Lietuviai sakytų, kad tai saldi ryžių košė ir iš dalies būtų teisūs. Turkiškas ryžių pudingas yra ganėtinai skystas, o ir ryžių ne tiek ir daug, todėl man asmeniškai tai idealus žiemos desertas, ypač žiemą, dar šiltas, apibarstytas cinamonu. Greičiausiai tik užsenietė taip gali nesilaikyti griežtų turkiškos virtuvės taisyklių. Taigi kol mano turkškoji pusė laukia, kol pudingas atvės, aš jau susirangius ant fotelio gardžiuojuosi šiltu tirštu gėrimu. 

Ryžių pudingas 


6-8 asmenims

Reikia:


100ml ryžių
2l pieno
apie 200ml cukraus
1 vanilės ankšties
4valg. š. ryžių miltų (arba 3 valg. š. kukurūzų krakmolo)
cinamono pateikimui

Gaminam


Ryžius nuplaukite ir užpilkite stikline (250ml)vandens. Užkaiskite virti ir virkite apie 15 minučių ant nedidelės ugnies kol vanduo beveik suvirs ir ryžiai bus minkšti. 
Supilkite pieną (atidėkite apie 200ml), cukrų ir išskobtas vanilės sėklas. Užvirinkite. Ryžių miltus sumaišykite su atidėtu pienu ir lėtai pilkite į puodą, tuo pat metu maišykite pudingą kol jis vėl užvirs ir šiek tiek pradės tirštėti.  Virkite apie 3-4 minutes. Nuimkite nuo ugnies ir supilstykite į dubenėlius. prieš pateikiant apiberkite maltu cinamonu.In winter time I choose to have my rice pudding or sütlaç when it's still pretty warm. In other words taditional Turkish pudding turns to be a lovely wintery warm drink. I am  yabanci, so I can. :)

Rice pudding 


serves 6-8

What you need:


100ml rice
2l milk
200ml sugar
1 vanilla pod
4 tbsp rice flour (or 3 tbsp corn starch)
cinnamon to serve

What you have to do:

Wash and drain rice. Put them in a pot and pour over with a cup of water. Boil it over a low heat for 15 minutes until rice is soft. Pour in milk but reserve about one cup for later. Add sugar, seeds from vanilla pod and bring it all to boil. Mix rice flour with reserved milk, and slowly pour into the pot and keep it stirring until it starts boiling. Boil for 3-4 minutes. Remove from the heat and pour into serving bowls. Sprinkle with some ground cinnamon before serving. Enjoy!


Comments

Popular Posts