Fish and beet salad / Žuvies ir burokėlių salotos


Būna tokių dienų, kai tiesiog lieka gabalėlis žuvies, kurio atrodo vienam lyg ir per daug, o dviems per mažai. Beveik kiekvienos šalies virtuvė turi savų receptų, kurie padeda su žuvies likučiais susidoroti, nors net nebūtina likučius dėti. Taigi nuo paprasčiausių lavašo  suktinukų su keliomis traškiomis daržovėmis iki lietuviškų salotų su bulvėmis ir karšto rūkymo skumbre, ar britiškas žuvies pyragas, prancūziškai amerikietiškas kišas su brokoliais ir lašiša, žuvies troškiniai ir dar begalybė pasirinkimo. Aš greičiausiai iš tingumo visada renkuosi salotas, nes joms galima sunaudoti, tai kas yra namie arba bent jau dažniausiai būna. 
Pastaruoju metu, tiksliau žiemos metu, visada turiu burokėlių, kuriuos tik parsinešus visada išsikepu orkaitėje, o tada jie puikiausiai 3-4 dienas nesugęsta gulėdami ir laukdami savo eilės šaldytuve. Žalumynai, kaip petražolės, mėtos ar kokios dar įdomesnės salotos visada taip pat būna šaldytuve, ypač kelias dienas po didžiosios turgaus dienos. O žuvį taip pat perku turguje, nes ten didžiausias pasirinkimas, o ir dėdulės mielai jas išvalo. Žiema, ypač sausio pabaiga yra didžiųjų Turkijos jūrų žuvų metas, todėl nusipirkus vieną, galima pamaitinti visą šeimą. 
Šią savaitę mes valgome doradas. Pirmą vakarą gaminau jas tradiciškai - tik citrina, česnakas, druska, pipirai, žalumynų šakelės, šaukštelis sviesto ir viską uždengus iškepiau orkaitėje, o valgėme su raudonuojo svogūno ir žagrenio pagardu su citrina bei žaliomis gražgarstės salotomis.  Tačiau kita diena jau kita istorija. Žuvis norisi būti perdaryta. 
Greičiausiai mano mama pagamintų bulvių košę ir žuviai dar kokį padažą su mokom ir svogūnais paruoštų. Net neabejoju, kad būtų nepaprastai skanu, tačiau mano šeimyna pripratusi kitaip. O tas kitaip yra štai šitaip:

Žuvies ir burokėlių salotos


2-3 asmenims

Reikia:


apie 220 g keptos ar virtos žuvies
1 st svogūno laiškų
1 st smulkintos gražgarstės
1/2 st petražolių
1/2 st granatų sėklų
2 vidutinio dydžio burkėių ( virtų arba ketų orkatėje)
1/2 citrinos sulčių
2 valg.š. granatų padažo
1 valg.š. alyvuogių aliejaus
druska ir juodieji pipirai

Gaminam:

Iškeptą žuvį atskirkite nuo kaulų. 
Dubenyje sumaišykite pjaustytus svogūnų laiškus, petražoles, gražgarstes, granatų sėklas. 
Burokėlius nulupkite ir supjaustykite kubeliais. Sudėkite į dubenį su žalumynais. Apiberkite druska i juodaisiais pipirais. Ant viršaus sudėkite žuvies gabalėlius. 
Dubenėlyje išplakite padažą - granatų padažą, citrinų sultis ir alyvuogių aliejų. Apšlakstykite salotos. Skanaus!


It's the time in Turkey when we can enjoy big fish! Just yesterday I visited our local market in Beylikduzu, Istanbul. This week was like all the other weeks before, I went to get some fish. I believe I have had plenty of anchiovies or hamsi this year, so this time my choice was sea bream. As always, I got it cleaned and all ready to be cooked. 
So I did. With some herbs, lemon, garlic, salt and black pepper and a teaspoon of butter, I baked my fish in the oven. We really loved it, as always we do.
But today is another day and I wanted something different. My family is not very keen on eating cold fish but that didnt stop me to try to seduce them with a bowl of salad. 

Fish and beet salad


serves 2-3

What you need:


about 220 g white fish ( grilled or steamed)
1 cup of chopped spring onion
1 cup of chopped arugula 
1/2 cup of parsley
1/2 cup of pomegranate seeds
2 medium sized roasted or boiled beets
1/2 lemon juice
2 tbsp pomegranate sauce
1 tbsp olive oil
salt and black pepper to taste

What you have to do:


Debone your fish. Leave cooked fish only.
In a bowl add chopped spring onion, arugula, parsley, pomegranate seeds.
Peel the beets and cut them into cubes. Add them to the salad. Season with salt and black pepper.
Arrange fish on top of the salad.
In a bowl whisk the dressing - lemon juice, pomegranate sauce and olive oil. Drizzle it over the salad. Serve and enjoy!


Comments

Popular Posts