Chinese style sea bream/ Dorada kinietiškai


Štai ir oficialiai pradedame naujuosius beždžionės metus pagal Kiniečių mėnulio kalendorių, kurie net neabejoju nei vieno nenuvils. Juk tokia jau ta beždžionė, visada judri, smalsi, neabejotinai ryški ir išsiskirianti. Būtent tokie greičiausiai ir bus šie metai. Nuo pat sausio pradžios užgulė tiek daug darbų, nors ir atrodė, kad norėtųsi skirti daugiau laiko sau, užsiimti moteriškomis smulkmenomis, skirti laiko kirpėjai ar manokiūrinkei, truputį daugiau laiko skirti parduotuvėms,na tiesiog pabūti ta stereotipine moterimi iš žurnalų. Bet bijau, kad tai ir šiais metais teliks tik siekiamybe, o darbus vistiek reiks atlikti.
Šiuo metu galvoje sukasi mintys apie Knygų mugę, kuri šiais metais vyks vasario 25-28 dienomis Vilniaus Litexpo rūmuose. 27 dieną planuojamas mano naujos knygos - kelionių gido Savas Stambulas pristatymas. Tai buvo daugiausia laiko atėmęs peaėjusių metų projektas, kuris tuo pačiu buvo labai įdomus ir labai tinkamu metu. Visada mėgau istoriją ir skirtingas kultūras, todėl tai buvo ideali proga giliau pažvelgti į miestą, kuris jau beveik 10 metų yra tapę mano namais. O kaip man pasisekė, pamatysime per mugę.
Taigi jau pasiruošiau šių metų iššūkiams. O kadangi kažkur lyg ir girdėjau, kad lyg Kinijoje Naujųjų metų proga valgoma žuvis ir ypač jos gava bei akis. Na akies valgymas gal kiek per daug egzotiškai skamba Turkijos kraštuose, bet žuvį mes mėgstam, todėl šiandien yra puiki proga pasigaminti Rytietiškais skoniais pagardintą žuvį. Doradą.
Taigi su Naujaisiais!

Dorada Kinietišku stiliumi


2 asmenims

Reikia:

1 didelė dorada
nykščio dydžio gabalėlis imbiero
3 česnako skiltelės
1 aitrioji paprika
50ml sojos padažo
30ml ryžių acto
žiubsnelis cukraus
2 valg. š. sezamų aliejaus
žiubslelis sezamų sėklų
sauja svogūnų laiškų

Gaminam


Žuvį išvalykite, nuplaukite. 
Nulupkite ir supjaustykite česnakus, imbierą supjaustykite šiaudeliais, supjaustykite aitriąją papriką.
Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir sumeskite imbierą su česnakais bei aitriąja paprika ( pasilikite šiek tiek paprikos papuošimui). Pakepinkite apie 30 sekundžių, tada dėkite žuvį, supilkite sojų padažą, actą ir cukraus žiubsnelį. Įpilkite apie 100ml vandens. Uždenkite keptuvę dangčiu ir palikite troškintis apie 10min. Tada apverskite žuvį, ir toliau troškinkite apie 5 minutes. Žuvis jau turėtų jau buti išvirta. Perkelkite žuvį ant lėkštės, apdėkite ją smulkintais svogūnų laiškais, aitriąja paprika. Apibarstykite sezamų sėklomis.
Pateikite su paprastom salotoms iš morkų ir japoniškojo ridiko, kurias pagardinkite actu, aliejumi, svogūnų laiškais bei žiubsneliu cukraus. 
Skanaus!       This weekend we are celebrating Chinese Lunar Year that starts today and bere we are in the year of a Monkey.  May it be active and colorful, full of cheer and happiness! 

Chinese Style Sea beam


serves 2

What you need

1 large sea beam 
thumb size piece of ginger
3 cloves of garlic
1 chile 
50ml soy sauce
30ml rice vinegar
a pinch of sugar
2 tbsp oil
a pinch of sesame seeds
a handful of spring onions

What you have to do


Clean and wash the fish.
Peel and chop garlic, cut ginger in sticks, cut chile in stripes.
In a pan heat some oil and add ginger, chile and garlic. Saute them for 30 seconds and add the fish. Pour soy sauce, vinegar, sugar. Add about 100ml of water. Cook  the fish for abut 10 minutes with a lid on, then turn it on the other side and continue cooking for 5 more minutes until it is cooked through.
Tranfer the fish on a serving plate, garnish with some chile, spring onions and sesame seeds.
Serve it with some carrot and daikon radish salad with spring onion, vinegar, oil and sugar dressing. Serve and enjoy!
Comments

Popular Posts