Savas Stambulas ir jogurte marinuota višta/ Chicken in yogurt marinate


Nors grįžau iš gana šaltokos Lietuvos jau prieš savaitę, tačiau ramiai prisėsti radau laiko tik šiandien. Greičiausiai tokia jau gyvenimo  didmiestyje bėda, kad gyvenimas čia lekia daug greičiau, o gal mes tiesiog per daug laiko praleidžiame mašinų kamščiuose ir tiesiog pamirštame džiaugtis gyvenimu ar paprasta akimirka.
Taigi šiandien susitikau daugiau nei du metus nematytą draugę, kuri gyvena visai netoli manęs, o susitikti taip ir neprisiruošėm.  Bet tai problema su mano gyvenimo būdu, nes kažkokiu būdu sugebu prisikurti sau veiklos. Tačiau greičiausiai būti tik rami namų šeimininkė besirūpinanti namų švara, vakariene ir vaikais man nepavyktų.
© Rasa
Praėjusius metus praleidau studijuodama Stambulo istoriją ir istorines vietas, o  gautas žinias perkėliau į kelionių vadovą Savas Stambulas. Šiandien jau sulaukiau kelių atsiliepimų, kad jis palengvino kelionę net ketvirtą kartą Stambule besilankačiai lietuvei. O tai iš ties yra nerealus komplimentas, nes būtent dėl to ir rašiau šią knygą. Pasiruošimas kelionei tikrai yra daug laiko atimantis darbas, o čia jau viskas surašyta, su kainom, darbo laiku, visa istorija ir asmeniniais patarimais. Ar gali kas būti geriau! Perverti, išsirenki, ką nori pamatyti ir keliauji. Labai tikiuosi, kad dar ne vienas keliautojas šia knyga pasinaudos.
Knygų mugėje "Obuolio" leidyklos stende pabendravus su bestselerių  autoriais bei pristačius naująją knygą, praleidau likusias dienas sveikdama nuo užpuolusio viruso, o jau grįžus gaminau, tai kas nereikalauja ilgo stovėjimo prie viryklės, pvz. orkaitėje kepta višta su agurkų ir jogurto padažu (a la tzaziki) ir raudonojo kopūsto salotomis. Pasigamini kartą, o valgai porą dienų. Ar gali būti kas geriau?

Jogurte marinuota višta


4 asmenims


Reikia:


1 kg višta
200ml natūralaus jogurto
1 arb.š. druskos
1/2 arb. š. juodųjų pipirų
3 česnakų skiltelių
2 valg. š. sviesto


Gaminam:


Vištą įpjaukitemper visą nugarkaulį ir jį paprasčiausiai išpjaukite, tokiu būdu sutaupysite kepimo laiką. 
Dubenyje sumaišykite jogurtą, druską, juoduosius pipirus ir tarkuotą česnaką. Šiuo mišiniu aptepkote vištą. Marinuokite apie 6 valandas arba per naktį.
Įkaitinkite orkaitę iki190C. 
Vištą nusausinkite popieriniu rankšluosčiu ir aptepkite sviestu. Dėkite į orkaitę ir kepkite apke 50 minutes. Kas 15 minučių apšlakstykite susidariusiomis sultimis.
Iškepus pateikite vištą su mėgstamu garnyru ar salotomis! Skanaus!   


Just a week ago I came back from Lithuania where I presented my new book "Savas Stambulas"-  a guide book of Istanbul for Lithuanian travellers. It's not a surprise that Lithuanians love travelling and always find a way to take advantage of long weekends to get away. Istanbul has been a popular destination recently and it's popularity is increasing since the introduction of regular flights provided by  Turkish airlines. I do hope my book will be useful as it's the first book about Istanbul in Lithuanian. 
Coming back to Istanbul proved that this city is chaotic and still needs to be explored. My first meals were just random bites I managed to get on a way, however, I always find some time for a simple chicken meal as it's one of the easiest ways to get that leftover chicken for tomorrow's salad. 

Chicken in yogurt marinate


serves 4

 What you need:


1kg chicken
200ml natural yogurt
1tsp salt 
1/2 tsp black pepper
3 cloves of garlic
2 tbsp butter

What you have to do:


Cut out chicken's backbone. It will save baking time.
In a bowl mix yogurt, salt, black pepper, grated garlic. Leave chicken to marinate for 6 hours or overnight. 
Preheąt the oven up to 190C.
Use a kitchen towel to dry the chicken. Brush it with soft butter. Put it in the oven and roast for 50 minutes until golden brown and cooked through. Drizzle with melted butter and chicken juices every 15 minutes.
Serve it with your favorite side dish or salad.

Comments

Popular Posts