Tavuk sote or Sauteed chicken Turkish style / Greitai troškinta vištiena su paprika ir pomidorais


Šis patiekalas, jei išvis gali būti patiekalu vadinamas, atsirado mano namuose ir šiame tinklaraštyje dėl dviejų visiškai nesusijusių asmenų. Vienas iš jų yra mano brangus draugas dar iš tų laikų, kai gyvenau Lietuvoje ir buvau šiek tiek trenkta Vilniaus Universiteto studentė. Taigi dar prieš kelis metus, kai jau buvau kaip reikalas įsismaginusi receptų rašyme, tas pats draugas parašė Facebooke, kad galėčiau nepamiršti viengungių vyrukų, kurie daug dirba, tačiau taip pat nori kažką patys pasigaminti sau, todėl pageidavimas buvo kažkas tokio vyriško ir nesunkaus. Prisipažinsiu, kad buvau pasimetus ir net google paiešką pasitelkiau, nes realiai nesu nei vyrukas, nei viengungis, o ir aplink mane tokių žmonių per daug nėra. Visos įdėjos buvo apie didžiulius mėsainius ar kepsnius, o mes namie mėsos daug nevalgome. Žodžiu gavosi taip, kad nieko aš jam ir nepasiūliau, nes tai tiesiog ne mano comfort zone. Vietoj to nusiunčiau kelis Lietuvos tinklaraščių adresus, kuriuos rašo vyrai. Taip tada viskas ir baigėsi.
Praėjusią savaitę pradėjau dirbti su viena grupe, kurioje vėl atsidūrė mokinys, kurį pažįstu dar nuo praėjusios vasaros. Kaip galite lengvai nuspėti, tai maistas yra ta tema apie kurią galiu šnekėti beveik visada, o kai nėra apie ką šnekėti, tai visada mane išgelbsti, mat turkai, kaip ir daugelis Viduržemio jūros pakrantės gyventojų, į maistą žiūri rimtai ir mėgsta apie jį šnekėti arba mažų mažiausiai turi tvirtą nuomonę apie gerą maistą. Taigi buvo iš tų dienų, kai mūsų pokalbis nukrypo apie vakarienę ir tada išgirdau tavuk sote. Tai iš teisų pats elementariausias ir greitai pagaminamas patiekalas, kaip koks menenem (Turkijoje laikomas viengungių ir studentu maistu). Taigi tokios kalbos priminė man tą apleistą temą, apie viengungių maistą, kuris neapsiriboja kiaušiniene ar makaronais su kečiupu. Iš tiesų šis mokinys, kaip ir mano draugas iš praeities, yra sėkmingai dirbantis vyrukas, kuris mėgsta ne tik restoranuose vakarieniauti, bet ir virtuvėje pasisukti. Aureka!!!
Tavuk sote yra lengvas vištienos patiekalas, kuris tikrai tiks tiek viengungiams, tiek vedusiems vyrukams ir jų damoms, ar tiesiog kai nėra daug laiko gamnti sudėtingus patekalus. Tradiciškame patiekale dar naudojama pomidorų pasta, kuri suteikia sodresnę spalvą, bet aš nusprendžiau apsieiti su pomidorais. Išbandykite ir lauksiu atsiliepimų.

Greitai troškinta vištiena


2 asmenims

Reikia:


2 vištienos krūtinėlės puselės
1  valg. š. alyvuogių aliejaus
1 svogūnas
2 česnako skiltelės
2 pailgos žaliosios paprikos
2 didesni pomidorai
1 arb.š. džiovinto čiobrelio
druskos ir juodųjų pipirų pagal skonį
žiubsnelis aitriosios paprikos
kelios šakeėės petražolų
šlakelis citrinos sulčių

Gaminam


Vištieną supjaustykite kąsnio dydžio gabalėliais. Nulupkite svogūną ir česnakus, bei smulkiai supjaustykite. Paprikas taip pat supjaustykite nedideliais gabalėliais.
Keptuvėje ar troškintuve įkaitinkite alyvuogių aliejų. Sudėkite svogūną, česnaką ir papriką. Kepinkite apie 3 minutes. Sudėkite vištienos gabalėlius. Kol vištiena keps, nulupkite pomidorų odelę ir supjaustykite juos kubeliais. Sudėkite pomidorus į keptuvę su vištiena. Pagardinkite druska, juodaisiais pipirais, čiobreliu ir aitriąja paprika. Keptuvę uždenkite ir palikite troškintis apie 8-10 minučių, kol pomodorai sukeps ir pavirs į padažą, o vištiena bus iškepusi. Nuimę nuo ugnies, apiberkite petražolėmis ir apšlakstykite citrinos sultimis. 
Pateikite su duona, virtais ryžiais ar tiesiog su salotomis. Skanaus.


Sometimes a recipe or a dish comes to my home by mere accident. A while ago I received a message from a friend asking for an easy recipe that would be suitable for any bachelor. I guess he meant a dish that anyone with basic cooking skills can make with one or two pans that can be found in most kitchens. I did put aside that idea of writing some "manly" dishes as basically I dont really know men that well and offering yet anoter steak or burger recipe that Internet is full of didn't make any sense to me. However, last week, I had a conversation with one Turkish guy who lives by himself and he mentioned that he was plannng to make tavuk sote for dinner, basically sauteed chicken with peppers and tomatoes. And at that moment I felt as if I found that missing part in my puzzle. I haven't written about this basic and delicious meal in my blog yet. So here we go, dear bachelors and their ladies, enjoy!!!

Sauteed chicken with peppers and tomatoes


serves 2

What you need


2 chicken breast halves
1 tbsp olive oil
1 onion
2 garlic cloves
2 long green pepperssmall pieces, 
2 tomatoes
salt and black pepper to taste
1 tsp dried thyme
a pinch of hot pepper
some parsley and lemon juice to serve

What you have to do


Cut chicken into bite sizenpieces. Peel and finely chop onion and garlic. Deseed and cut green peppers into small pieces.
Preheat olive oil in a skillet, add onions, garlic and peppers. Cook for about 3 minutes, then add chicken and stir a bit. Meanwhile peel tomatoes and cut them into small pieces. Add them into a skillet with chicken. Season with salt and black pepper, thyme and hot pepper. Stir and cover the skillet with a lid. Cook for 8-10 minutes until tomatoes are soft and make a kind of sauce and chicken is cooked through.
Remove from the heat and add some parsley and lemon juice.
Serve with bread or rice. A simple bowl of salad would also be  great. Enjoy!

Comments

Popular Posts