Turkey burgers with zucchini and onion relish/ Kalakutienos ir cukinijų maltinukai su svogūnų pagardu

Rašyti receptų knygas nėra taip paprasta, kaip daugelis galvoja. Pirmiausa knyga turi turėti mintį ir istoriją, kurią ji bando papasakoti. Receptai be pasakojimų ir dvasios paprastai taip ir lieka knygoje nepastebėti. 
Viena iš pačių pačiausių knygų, kurią vis imu į rankas tai Ottolenghi Jerusalem. Tie trumpi pasakojimai ir patarimai, trumpos įžvalgos, įdomūs ir niekada nenusibostantys receptai, kurie jau neabejoju tapo daugelio namų firminiais receptais, o artimųjų rytų virtuvė vis dar atrandama bent jau Lietuvoje. 
Su Ottolenghi mane atsitiktinai supažindino viena žurnalistė iš Lietuvos, kuri ir paskolino ją pirmą kartą. Taigi dabar jau mano pačios knyga yra dažniausiai atsiverčiama, kai norisi kažko, bet nežinau, ko.
Šį kartą planavau sekti originalų receptą  su sumako(žagrenio) ir grietinės padažu, bet vėliau nugalėjo mano abejingumas  visiems padažams ir netikėtai gavosi suvožtiniai, arba kitaip sakant mėsainiai ar bugeriai su šiokiu tokiu turkišku prisilietimu.
Taigi muūsų penktadieninė "greito" maisto tradicija tęsiasi. 

Kalakutienos ir cukinijų maltinukai


(įkvėpta Ottolenghi recepto)

4-6 asmenims

Reikia:


maltinukams:
500 g maltos kalakutienos
1 cukinijos ( apie 200g)
3 pluoštelių svogūno laiškų (apie 40g)
1 kiaušinis
nedielė saujelė mėtų ir petražolių
1 arb. š. malto kumino
1/2 arb.š. aitriosios paprikos
1/2 arb.š. juodųjų pipirų
druskos pagal skonį
aliejaus apkepimui

pagardui:

1svogūnas
saujelė petražolių
2 arb.š. žagrenio
1 arb.š. sezamų sėklų
žiubsnelis druskos
žiubsnelis džiovinto čiobrelio
1/2 citrinos sulčių
2 valg.š. granatų sirupo

Gaminam:

Dubenyje sumaišykite maltą kalakutieną, tarkuotą cukiniją, petražoles ir mėtas. Pagardinkite druska,  kumimu, aitriąja paprika, juodaisiais pipirais, įmuškite kiaušinį. Išmaišykite ir suformiokite apie 15 maltinukų. 
Įkaitinkite orkaitę iki 200°C. 
Įkaitinkite keptuvę su šlakeliu aliejaus. Apkepkite maltinukus iš abiejų pusių, tada sudėkite į karščiui atsparų indą ir baikite kepti orkaitėje, 
Pasiruoškite svogūnų pagardą. Nulupkite ir pusžiedžiais supjaustykite svogūną. Apiberkite druska ir citrinos sultomis, sumaišykite, tada sudėkite smulkintas petražoles, žagrenį, sezamų sėklas ir žiubsnelį čiobrelio. Supilkite granatų sirupą. Išmaišykite.
Pateikite maltinukus su bandelėmis ir svogūnų pagardu. Skanaus!  Ottolenghi cookbook "Jerusalem"  came to my house by accident and indeed it was love from the first sight. So every time I'm out of ideas for dinner or just want to get out of the rut, it always saves my day. 
It's been for a while that we have a kind of "fast" food Fridays, and making those turkey and zucchini patties seemed like a great idea. I decided to top them with sumac flavored onion garnish, and serve them with fresh buns and some tomatoes. 
Why don't you try it as well and let me know what you think.

Turkey burgers with zucchini and onion relish


inspired by Ottolenghi recipe

serves 4-6

What you need:


burgers:
500g ground turkey
1 zucchini (about 200g)
3 spring onions
a handful of parsley and fresh mint
1 egg
1 tsp. ground cumin
1/2 tsp. black pepper
1/2 tsp cayenne pepper 
salt to taste
oil for searing

garnish:
1 onion
a handful of parsley
2 tsp of sumac
1 tsp of sesame seeds
a pinch of salt
a pinch of dried thyme
1/2 lemon juice
2 tbs pomegranate molasses

What you have to do:

In a bowl combine ground turkey, coarsley grated zucchini,chopped spring onion, parsley and mint. Add spices and an egg. Season with salt. Mix it well and then shape about 15 burger patties. 
Preheat the oven up to 200°C. 
Preheat a pan with some oil. Sear the patties on each side until browned. Transfer into a heatproof dish and finish cooking in the oven, for about 20 min. 
Prepare onion garnish. Peel and slice onion. Mix it with salt and lemon juice. Then add sumac, chopped parsley, sesame seeds and thyme. Drizzle pomegranate molasses over the oniom and toss to cover.  
Serve burgers topped with onion garnish and fresh buns. 
Comments

Popular Posts