Fried chicken thighs / Keptos vištos šlaunelės

Sako vidurio rytuose moterys turi mokėti pagaminti baklažanus keliasdešimt būdų, tačiau aš greičiausiai glėčiau dalyvauti vištienos gaminimo konkurse, kur reikėtų ją pagaminti kaip įmanoma įvairiau. Tai jau tikrai matosi bent jau mano tinklaraštyje, nes vieną vištienos receptą seka kitas. Mano nuomone, vištienos receptų nebūna per daug, taigi valio!
Tradicinėje Amerikietiškoje virtuvėje kepta vištiena niekuo nenustebins, tačiau šį būdą išbandžiau gal tik prieš metus. Kažkada planavome pasisėdėjimą gamtoje, o tuo metu buo Ramadanas, tai iš pagarbos pasnikaujantiems nenorėjome apylinkės paskandinti griliaus dūmuose, todėl kelis patiekalus pasigaminau namie, tai teliko tik viską nusivežti ir valgyti. Taigi vakar galvodama, ką paruošti dukros darželyje organizuojamam piknikui, prisiminiau receptus, kurie buvo jau ankščiaui išbandyti. Emilei reikėjo atsvežti saldžius sausainius, todėl nuspendžiau kepti madelaine pyragėlius bei sezamų sėklų sausainius, o namie vakarienei paruošiau keptą vištieną. Taigi ar lauke, ar namie šis receptas patiks daugeliui! Skanaus!


Keptos vištienos šlaunelės

4 asmenims

8 vištos šlaunelės
100ml natūralaus jogurto (galite pakeisti pasūkomis, tada pieno nenaudokite)
100 ml pieno
1 arb.š. druskos
1 arb.š. dūmų skonio paprikos miltelių
1/2 arb.š. aitriosios paprikos
4 česnako skiltelės
1/2 svogūno
1 valg.š. džiovinto čiobrelio
miltų mišiniui:
1 st miltų
1 arb.š. kepimo miltelių
1 arb.š. dūmų skonio raudonosios paprikos
1/2 arb.š. juodųjų pipirų
žiubsnelis druskos

apie 200ml aliejaus kepimui

Gaminam:

Vištienos šlauneles dviejose vietose įpjaukite. Dubenyje sumaišykite marinatą. Jogurtą, pieną, druską, paprikos miltelius, čiobrelį, tarkuotą česnaką ir svogūną sumaišykite ir į šį mišinį sudėkite vištieną. Išmaišykite, kad vienodai pasidengtų ir dubenį uždengus maistine plėvele, palikite per naktį.
Kai jau pasiruošiate kepti, vištieną išimkite iš marinato ir šiek tiek nusausinkite.
Dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius, paprikos miltelius, juodąjį pipirą, druską. Sudėkite vištieną ir vienodai padenkite miltais. 
Įkaitinkite puodą su aliejumi. Įjunkite orkaitę iki 190C. Kepimo skardą ištieskite kepimo popieriumi.
Dėkite vištienos šlauneles į karštą aliejų ir kepkite apie 4 minutes, tada apverskite, kepkite dar 2-3 minutes. Išimkite ir dėkite ant kepimo popieriumi padengtos skardos. Kai jau apkepėte vištieną, dėkite ją į orkaitę, kur mėsa ir pabaigs kepti. Kepkite apie 20 minučių.
Pateikite vištieną su mėgstamomis salotomis. Šį kartą aš pateikiau su kopūsto, paprikos, kukurūzų, morkų, svogūno laiškų ir petražolių salotomis. Skanaus!Fried chicken thighs


serves 4

What you need:

8 chicken thighs
100ml natural yogurt or buttermilk
100 ml milk
1 tsp salt
1 tsp smoky paprika powder
1/2 tsp hot pepper powder
4 garlic cloves
1/2 onion
1 tsp dried thyme

coating:
1 cup flour
1 tsp baking powder
1 tsp smoky paprika
1/2 tsp black pepper
a pinch of salt

about 200ml oil for deep frying

What you have to do:


Make a few deep cuts into chicken thigs. Put them into a bowl.
In another bowl mix yogurt, milk, crushed garlic and onion, hot peppper, smoky paprika, thyme, salt. Add the mix onto the chicken. Leave it to marinate overnight.
Before frying the chicken, pat them dry with a kitchen towel.
Mix flour, baking powder, smoky paprika, black pepper and salt. Coat chicken evenly.
Preheat a pot with oil. Preheat the oven up to 190C and line a baking tray with some parchment.
Fry chicken for 4 minutes, then turn them upside down and continue frying for 2 more minutes. Transfer chicken on a baking tray. Finish cooking chicken in the oven  for 20 more minutes.
Serve with your favorite salad. Enjoy! 
Comments

Popular Posts